[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] زیر آسمان سوئد
X
تبلیغات
رایتل
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 01:15

چرا مهاجرین در ورود به بازار کار سوئد مشکل دارند؟زیر آسمان سوئد:
بنا بر پژوهشی که اخیرا منتشر شده است،سوئد از نظر جذب مهاجرین تازه وارد و ادغام آن‌ها در جامعه در میان کشورهای اروپایی در رده‌های پایین قرار گرفته است.این در حالی است که این کشور از نظر برنامه‌های رفاهی همچنان از موقعیت ممتازتری برخوردار است. چرا دولت رفاه سخاوتمند سوئد در جذب مهاجرین و ادغام آن‌ها در جامعه دچار مشکل است؟ ملاک وارد شدن مهاجرین در جامعه میزبان در کجاست و نارسایی‌های سیستم در چیست؟ در این نوشته مهم‌ترین علت عدم موفقیت سوئدی‌ها در هم پیوستگی Integration مهاجرین در وجود موانعی دانسته می‌شود که بر سر راه مهاجرین تازه وارد به بازار کار قرار دارد. موانعی که هم جنبه ساختاری دارند و هم به سیاست‌ها جاری و فرهنگ مسلط در بازار کار مربوط می‌شوند.

ورود به بازار کار موجب می‌شود تا افراد و خانوار‌ها نه تنها سربار جامعه نباشند بلکه با مشارکت در امر تولید در پیشرفت و توسعه جامعه مشارکت فعالی داشته باشند. بنابراین، ملاک اشتغال در بازار کار، به عنوان مهم‌ترین عامل در شناسایی موفقیت یک جامعه در جذب گروه‌های مختلف اجتماعی، بویژه مهاجرین، می‌تواند و باید مورد استفاده قرار گیرد. اما چرا سوئد که طی سال‌های پس از جنگ جهانی دوم به داشتن جامع‌ترین و بلندپروازانه‌ترین برنامه‌های آموزشی و کمک رسانی برای بیکاران و آماده سازی آن‌ها برای ورود به بازار کار معروف بوده است اکنون در این زمینه دچار مشکل شده و از پس این مشکل برنمی آید؟ دست کم پنج عامل می‌تواند در این زمینه نقش ایفا کرده باشد:

ادامه مطلب ...
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:23

درخواست وزیر مهاجرت سوئد برای سختگیری در مهاجرت خانوادگی

Work must come before reunification: minister

زیر آسمان سوئد: "توبیاس بیلستروم"-وزیر امور مهاجرت سوئد-خواستار تجدیدنظر و سخت گیری بیشتر در مورد "پیش شرط داشتن کار و مکانی برای زندگی در سوئد" برای مهاجرینی ست که پس از ورود خودشان به سوئد قصد دارند اعضای خانواده شان را نیز به سوئد بیاورند و با هم زندگی کنند.این بدان معنی است که کسی که می خواهد خانواده خود را به سوئد بیاورد،باید ابتدا کار و مسکن برای خود دست و پا کرده باشد تا بتواند پس از آن برای آوردن اعضای خانواده اش به سوئد اقدامی انجام دهد.

ادامه مطلب ...
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:22

سوئد از نگاه وبلاگ نویس های ایرانی مقیم سوئد

زیر آسمان سوئد: این وبلاگ تنها وبلاگی نیست که درباره سوئد می نویسد.شاید خواندن برخی مطالب سایر وبلاگها و سایت هایی که آنها نیز به زبان پارسی درباره سوئد و تجربیات عینی شان از جامعه و مردم سوئد می نویسند در نوع خودش خواندنی و قابل توجه باشد.خواندن و دیدن همه ی نقطه نظرات انسانهای مختلف با تجربیات و دیدگاههای متفاوت خودشان همه ی ما را به یک جمع بندی همه جانبه و آزادانه و بی طرفانه در جهت شناخت هرچه بهتر جامعه ای که در آن زندگی می کنیم رهنمون می کند.در یک جامعه ی دموکرات و آزاد مانند سوئد همه ی اقشار جامعه سهمی برابر و یکسان در آزادی اندیشه و بیان دارند.بنابراین تریبون زیر آسمان سوئد از آن تمامی کسانی ست که حرف مفیدی برای گفتن و شنیده شدن دارند.حرفهایی که مبتنی بر مشاهدات و تجربیات شان و به دور از هرگونه غرض ورزی و زیاده یا کم گویی در بیان واقعیات جامعه سوئد-چه خوب و چه بد- باشند.بدیهی ست نقل قول نوشته های زیر به معنای تایید تمامی آنها از سوی نویسنده این وبلاگ نخواهد بود.

ادامه مطلب ...
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:21

سوئد،نروژ،دانمارک و فنلاند در صدر بهترین دولت های قضایی دنیا


زیر آسمان سوئد: نتایج پروژه تحقیقاتی جامعی که در ارتباط با کیفیت رعایت و اجرای قوانین و مقررات قضایی که با نام "پروژه عدالت جهانی"2012 WJP و با مشارکت بیش از 97000 نفر و 2500 حقوقدان بر روی 97 کشور جهان مطالعه و انجام شده است،نظام قضایی کشورهای اسکاندیناوی و نوردیک یا شمالی اروپا-سوئد،نروژ،دانمارک و فنلاند- را در صدر فهرست بهترین دولتهای قضایی جهان نشان می دهد.

بر اساس این گزارش جامع،نود و هفت کشور مورد مطالعه از 8 دیدگاه یا معیار اصلی مورد بررسی قرار گرفتند.رتبه بندی کشورهای دنیا بر اساس این 8 معیار مطالعه شده به شرح زیر است:

ادامه مطلب ...
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:20

پیشنهاد اجازه اقامت کاریابی به دانش آموختگان غیراروپایی در سوئد

زیر آسمان سوئد: اداره مهاجرت سوئد در تازه ترین گزارش مطالعاتی خود به دولت سوئد پیشنهاد نموده است که برای آنکه سوئد برای دانشجویان غیراروپایی که برای تحصیل به سوئد می آیند همچنان از جذابیت کافی برخوردار باشد و از مهاجرت مجدد آنها به سایر نقاط دنیا جلوگیری شود،بهتر است که همانند بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر به دانشجویان خارجی غیراروپایی این اجازه و فرصت داده شود که  آنها بتوانند پس از پایان تحصیلات شان در سوئد بمانند تا کار پیدا کنند و وارد بازار کار سوئد شوند.

ادامه مطلب ...
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:18

ورشکستگی شرکت "اکسپرت" در سوئد و حواشی آن

زیر آسمان سوئد: شرکت فروشگاههای زنجیره ای Expert AB یکی از مهمترین و بزرگترین شرکت های زنجیره ای فروش لوازم و تجهیزات الکترونیکی و برقی در سوئد در روز سه شنبه هفته گذشته اعلام ورشکستگی نمود. این شرکت که اصلیت سوئیسی دارد در سال 1967 میلادی با عنوان Expert International GmbH در شهر "زوریخ" سوئیس تاسیس شد و طولی نکشید که شعبات و نمایندگی های مختلف آن در 22 کشور دنیا از جمله در کشورهای اروپایی نظیر سوئد،نروژ،دانمارک،فنلاند،ایسلند،اتریش،آلمان،فرانسه،ایتالیا،پرتغال،اسپانیا،چک،هلند،بلژیک، استونی،یونان،اسلواکی و حتی در استرالیا و نیوزیلند هم افتتاح و به بهره برداری رسید.

ورشکستگی 73 شعبه از مجموع 136 شعبه این شرکت در کشور سوئد موجب خواهد شد که بسیاری از مشتریان این شرکت در دریافت خدمات پس از فروش محصولات خریداری شده شان دچار سردرگمی و نگرانی شوند.هرچند شرکت "مدیا مارکت" MediaMarkt یکی دیگر از فروشگاههای فروش لوازم برقی و رقیب اکسپرت در سوئد اعلام نموده است که تمامی اجناسی که پیش از تاریخ 18 سپتامبر 2012 از شرکت اکسپرت خریداری شده اند را بصورت رایگان مشمول گارانتی(ضمانت)محصولات خود خواهد نمود.با این وجود،با ورشکسته شدن شرکت اکسپرت تعداد 817 کارمند شاغل در این 73 فروشگاه کار ثابت خود را از دست خواهند داد و در نتیجه شرکتهای بیمه بیکاری در سوئد(آکاسا) نیز متعاقبا باید خود را آماده پرداخت مبالغ هنگفتی جهت بیمه بیکاری کارمندان مشمول بیمه بیکاری نمایند.

ادامه مطلب ...
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:16

آشنایی با مهمترین روزنامه های چاپ سوئد

زیر آسمان سوئد: شاید برای آن دسته از دوستانی که از ایران و یا از کشورهای بسیار دور پیگیر مطالب و اخبار مربوط به کشور سوئد هستند و یا به نوعی علاقه مند هستند که از تازه ترین اخبار بروز و جدید جامعه سوئد آگاهی داشته باشند و به قولی با همه چیز بروز باشند،اینکه بتوانند بدون هیچگونه زحمتی و تنها از طریق اینترنت به نسخه های آنلاین و اینترنتی یا حتی  PDF روزنامه ها و جرایدی که روزانه در سوئد چاپ و منتشر می شوند دسترسی داشته باشند می تواند فرصت مغتنم و مفیدی باشد.در این مطلب به برخی از مهمترین این روزنامه های سوئدی اشاره ای کوتاه و مختصر خواهیم داشت.

ادامه مطلب ...
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:15

شرایط و مراحل اقدام برای دریافت ویزای توریستی(دیدار) سوئد

زیر آسمان سوئد: اگر در سوئد هستید و قصد دارید برای یکی از اعضای خانواده یا فامیل خود که در ایران هستند دعوتنامه توریستی بفرستید و یا اگر در ایران هستید و یکی از اعضای خانواده یا فامیل و یا حتی دوست شما در سوئد زندگی می کند و می خواهید بدین شکل بصورت توریستی و برای یک دوره موقت به سوئد سفر کنید و با آنها دیدار کنید،این مطلب را تا انتها دنبال کنید تا کمی بیشتر با شرایط و مراحل انجام امور اداری برای دریافت ویزای توریستی یا دیدار سوئد آشنا شوید. البته توجه کنید که برای بروز بودن با شرایط و مراحل دریافت ویزا یا ارسال دعوتنامه و یا بروز بودن با هزینه های صدور ویزا،همواره منبع اصلی دریافت اطلاعات شما،سایت رسمی سفارت سوئد در تهران و یا سایت رسمی اداره مهاجرت سوئد باشد و از این مطلب به عنوان تنها یک کمک جانبی استفاده کنید.

ادامه مطلب ...
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:14

سوئد سومین کشور موفق دنیا در سال 2012 میلادی

زیر آسمان سوئد: در تازه ترین گزارش سالیانه انستیتو Legatum در سال 2012 میلادی که به بررسی "موفق ترین کشورهای دنیا" می پردازد،کشورهای "نروژ،دانمارک و سوئد" به ترتیب رتبه های اول تا سوم موفق ترین کشورهای دنیا را کسب نمودند.

کشور نروژ از سال 2009 میلادی تاکنون و بمدت چهارسال متوالی همچنان در صدر فهرست گزارش این انستیتو بعنوان موفق ترین کشور دنیا قرار دارد.کشور سوئد امسال با دو پله صعود از رده پنجم پارسال به رتبه سوم ارتقاء پیدا کرد.کشورمان ایران متاسفانه امسال با پنج پله سقوط از رتبه 97 پارسال به رتبه 102 دنیا تنزل پیدا نمود.

معیارهای تحقیقات انجام شده عبارت بودند از:
قدرت اقتصادی،کیفیت نظام سلامت،کیفیت نظام آموزش،سطوح آزادی های فردی،میزان سرمایه های اجتماعی،سطح ایمنی و امنیت فردی و اجتماعی،کیفیت حکومت و زمامداری و میزان کارآفرینی و فرصتهای شغلی.
گزارش کامل را در قالب یک فایل PDF می توانید در اینجا مشاهده نمایید.
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:13

تازه ترین آمار از نتایج درخواست های پناهندگی در سوئد و اروپا

زیر آسمان سوئد: تازه ترین آمار از سوی اداره مهاجرت سوئد Migrationsverket نشان می دهد که در مدت 10 ماه نخست سال 2012 میلادی،از بین مجموع 29100 پرونده درخواست پناهندگی در سوئد که در مورد آنها تصمیم گیری ابتدایی انجام شده است،32 درصد منجر به پاسخ مثبت،38 درصد منجر به پاسخ منفی یا ریجکشن،16 درصد منجر به انتقال پرونده به کشور مسئول رسیدگی به پرونده بر اساس قرارداد دابلین و 13 درصد نیز شامل سایر درخواست های باطل شده شامل ترک درخواست ها و یا درخواست های تغییر وضعیت یافته است.

ادامه مطلب ...
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:12

سوئد در صدر فهرست جهانی صنعت فناوری اطلاعات IT

زیر آسمان سوئد: در تازه ترین گزارش سازمان جهانی فناوری ارتباطات و اطلاعات ICT در زمینه رشد و پیشرفت صنعت IT و فناوری های پیشرفته مخابراتی و اطلاعاتی و همچنین وجود بسترها و زیرساخت های لازم برای توسعه آن در دهه ی آینده،کشور سوئد موفق شد در صدر بهترین و موفق ترین کشورهای جهان در این زمینه قرار گیرد.

پس از سوئد،کشورهای سنگاپور،فنلاند،دانمارک،سوئیس،هلند و نروژ به ترتیب در رده های دوم تا هفتم فهرست و بالاتر از کشورهای آمریکا،کانادا و انگلستان قرار گرفتند.

کشور ایران از بین 142 کشور مورد مطالعه در این گزارش،رده 104 ام را به خود اختصاص داده است.

شما می توانید گزارش کامل این سازمان را در قالب یک فایل pdf در اینجا مشاهده نمایید.

چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:10

نکته ها از سوئد- قسمت بیست و سوم

Photo:Helena Wahlman/imagebank.sweden.se

زیر آسمان سوئد: در سلسله مطالبی که تحت عنوان "نکته ها از سوئد" در این وبلاگ درج می شود، نکات ریز و درشت فرهنگی و اجتماعی از جامعه و مردم سوئد که شاید حساب آنها از دست شما در روزمره گی زندگی در سوئد خارج شود و یا بنوعی به فراموشی موقت سپرده شود ثبت و ضبط می شود و با درج آنها شاید فرصتی برای سایرین که در آینده قصد زندگی در سوئد را دارند فراهم شود تا هر چه بیشتر با زوایای آشکار و پنهان زندگی در یک کشور جدید آشنایی پیدا کنند.

ادامه مطلب ...
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:08

فهرست مهمترین شرکتهای صنایع نفت و گاز در نروژ

زیر آسمان سوئد: در پاسخ به درخواست های همراهان همیشگی  این وبلاگ،در فهرست زیر تلاش شده است به برخی از مهمترین شرکتهای فعال در زمینه صنایع نفت و گاز کشور نروژ اشاره شود تا برای آن دسته از دوستانی که  علاقمند به یافتن کار و زندگی در نروژ هستند-بویژه فارغ التحصیلان رشته های مهندسی برق-مکانیک-اتوماسیون-هیدرولیک و پایپینگ-استراکچر و سایر رشته های مرتبط با صنایع نفت و گاز از جمله مهندسین پروژه-مهندسین برنامه نویسی رایانه-PLC و غیره -صرفنظر از اینکه اکنون در ایران  یا در اروپا یا آمریکا زندگی می کنند- بتوانند با مراجعه به سایت های این شرکتها از موقعیت های شغلی خالی این شرکتها براحتی آگاه شوند و با ارسال رزومه شغلی خود برای آنها بصورت آنلاین اقدام نمایند.بسیاری از این شرکتهای بین المللی در کشورهای مختلف دنیا شعبات و دفاتر و نمایندگی های متعدد دارند و پروژه های زیادی نیز در در نقاط مختلف جهان در دست اقدام دارند و در عین حال نیاز فراوانی به نیروهای تحصیلکرده و متخصص و با سابقه از سرتاسر دنیا دارند.معمولا در صورتی که رزومه شغلی شما برای این شرکتها قابل توجه و جذاب باشد،در زمان کوتاهی با شما تماس گرفته می شود و قرار مصاحبه گذاشته می شود.تجربه نشان می دهد که برخی از این شرکتهای بین المللی در زمانهایی که واقعا نیاز به تخصص و مهارت افراد کارجو را داشته اند حتی مقدمات ترتیب ویزا و ورود این افراد را حتی از ایران به نروژ هم را متحمل شده اند.بنابراین،اگر شرایط خود را مناسب می دانید از همین امروز می توانید دست به کار شوید.اطلاعات بیشتر در مورد موقعیت های شغلی خالی و موجود را می توانید در ادامه ی همین مطلب و در سایت رسمی شرکتهای زیر-در بخش Careers-جستجو کنید.

فراموش هم نکنید که پیش از ارسال درخواست کار حتما رزومه شغلی خود را نزد یک متخصص با سابقه در صنایع نفت و گاز مورد بررسی و مشورت قرار دهید یا اینکه از اطلاعات موجود در سایت حرفه ای مشاغل لینکدین  LinkedIn بهره ببرید.رزومه شغلی شما مهمترین بخش درخواست کار شما محسوب می شود و بسیار اهمیت دارد که چگونه بر اساس فرمت مورد استفاده در بازارهای کار خارجی مرتب و منظم شود.همچنین فایل PDF نحوه نوشتن رزومه،نحوه نوشتن نامه های درخواست کار،نامه های پیگیری پس از مصاحبه و خلاصه تمامی موضوعات مربوط به کاریابی را می توانید در یک فایل راهنمای انگلیسی در اینجا تهیه نمایید.پیش از هر اقدامی،این فایل را خوب و به دقت بخوانید.برخی از دیگر نکات رزومه را  هم می توانید در مطلب اینجا مرور کنید.

فهرست کامل بیشترین رشته های مهندسی مورد نیاز در نروژ را هم می توانید در اینجا مشاهده نمایید.

ادامه مطلب ...
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:07

اسکی در سوئد و معرفی پیست های اسکی در سوئد

زیرآسمان سوئد: ورزش اسکی یک از محبوب ترین و پرطرفدارترین ورزشهای زمستانی در سوئد و اساسا در کشورهای اسکاندیناوی است.فصل زمستان در سوئد فرصت خوبیست که اگر تجربه ی تمرین اسکی را هم ندارید،برای یکبار هم که شده آن را امتحان کنید و از این ورزش مفرح لذت ببرید اما پیش از هر اقدامی بد هم نیست کمی با اصطلاحات و مفاهیم اولیه این ورزش آشنا شویم تا پیش از یادگیری شناخت بهتری نسبت به کلیات آن داشته باشیم.

ورزش اسکی یکی از مفرح ترین و زیباترین ورزشهای زمستانی است که درحالت کلی به دو گروه اصلی اسکی نوردیک Nordic و اسکی آلپاین Alpine تقسیم می شود.

اسکی نوردیک Nordic که از نروژ و کشورهای حوزه اسکاندیناوی مشتق شده است نوعی اسکی روی برف است که در آن پاشنه ی پا آزاد از چوب اسکی است ولی در اسکی آلپاین Alpine که نام آن از کوههای آلپ اروپا گرفته شده است،چوب اسکی از طریق بستهایی هم به شست پا و هم به پاشنه پا متصل شده است.

ادامه مطلب ...
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:06

فرصت تحصیل رایگان در دانشگاههای نروژ-ترم پائیز 2013 میلادی


زیر آسمان سوئد: بسیاری از دانشگاههای نروژ سالانه از تاریخ "اول اکتبر(نهم مهرماه) تا اول دسامبر(دهم آذرماه)"،درب های پذیرش تحصیلی خود را به روی دانشجویان داخلی و خارجی که خواهان ادامه تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد(مستر) از سرتاسر دنیا هستند می گشایند.همانگونه که می دانید ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد برای تمامی دانشجویان خارجی کماکان رایگان و بدون دریافت شهریه تحصیلی است و این امر کافیست تا یک فرصت طلایی برای تمامی دانشجویان خارجی بویژه دانشجویان داخل ایران فراهم شود تا به ادامه تحصیل در دانشگاههای مطرح و معتبر اروپایی همچنان امیدوار باشند.شما برای اقدام تحصیلی نیازی به کمک یا مشاوره هیچ موسسه،شخص و شرکتی ندارید.تمامی مراحل از ابتدای مرحله ثبت نام و ارسال مدارک تا مرحله دریافت ویزای دانشجویی و ورود به کشور نروژ و آغاز درس و کلاس،همه و همه را خودتان می توانید انجام دهید.اما شرایط برای پذیرش چیست؟چه کسانی می توانند اقدام کنند؟ چه مقدار زمان دارند تا این کار را انجام دهند؟ هزینه های زندگی چگونه است؟ و خیلی پرسش های دیگر...در این مطلب تلاش می شود پاسخ تمامی این پرسش های شما داده شود.

ادامه مطلب ...
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:04

زیر آسمان سوئد سه ساله شد

زیر آسمان سوئد: باز هم عمر به تندی گذشت و یکسال دیگر به برگ دفتر عمر همه ی ما اضافه شد.یک سالی که سرشار از مهر حضور شما دوستان و همراهان همیشگی بود و مملو از ابراز محبت ها،ایمیلها،نامه ها،پیشنهادات و انتقادات شما یاران گرامی. وبلاگ محقر "زیر آسمان سوئد" در حالی سه سال پیش در مردادماه سال 1388 خورشیدی متولد شد که هیچگاه حتی فکر این را نمی کرد که امروز شاهد سه سالگی خودش باشد.با اینکه در طول این مدت سه سال مطالب وبلاگ با توجه به مشغله شخصی نویسنده آن به صورت مرتب و منظم بروز نمی شد و البته هنوز هم نمی شود و با اینکه بخاطر کمبود امکانات در فضای مجازی وبلاگ و حرفه ای نبودن طراحی و ساختار قالب وبلاگ گاهی برخی دوستان حتی موفق به خواندن فونت مطالب وبلاگ نمی شدند یا اینکه دوستانی که از داخل ایران با ما هستند بخاطر مشکلات فیلترینگ و سرعت کم اینترنت برای دسترسی به مطالب وبلاگ با مشکلات زیادی مواجه بودند و هنوز هم برخی هستند،با این همه،خدا را شاکر هستیم که با وجود همه ی این مشکلات و موانع،امروز جشن سه سالگی وبلاگ را با هم و در کنار هم جشن می گیریم.جشنی که امروز برگزاری آن مدیون حضور و حمایت تک تک شما خوانندگانی ست که اکنون در حال خواندن این مطلب هستید.از تمامی شما دوستان در داخل و خارج از ایران به یک اندازه سپاسگزار و قدردان هستم و دست یکایک شما را به گرمی می فشارم که این خانه مجازی را تاکنون حمایت نمودید تا برایتان همچنان بماند.

ادامه مطلب ...
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:03

افزایش اجازه اقامت های کاری جعلی در سوئد

زیر آسمان سوئد: افزایش روند فروش اجازه کارهای جعلی و ساختگی در سوئد مشکلات زیادی برای پلیس سوئد پدید آورده است. اجازه کارهایی که به گفته پلیس سوئد تا رقم 250,000 کرون نیز فروخته می شود و امکان شناسایی آنها نیز بسیار مشکل است.سازمان بازرسی ملی سوئد می گوید که تعداد انبوه این اجازه کارهای قلابی دردسری برای پلیس سوئد شده و اینگونه اعمال سوءاستفاده ای روشن از قوانین موجود سوئد محسوب می شود.

ادامه مطلب ...
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:01

راهنمای پرداخت صورتحساب و فاکتورهای خانگی در سوئد

زیر آسمان سوئد: شاید برای شما که اکنون در سوئد زندگی می کنید و یا در آینده نزدیک این کشور را برای زندگی انتخاب خواهید نمود،پرداخت صورتحساب ها و قبوض ماهیانه یا دوره ای برق،تلفن،اینترنت،اجاره خانه و... یکی از مهمترین و در عین حال معمول ترین کارهایی باشد که انجام می دهید و یا در آینده نزدیک با آن سر و کار خواهید داشت. در ادامه به متداول ترین و بهترین راههای پرداخت صورتحساب و فاکتورهای خانگی در سوئد اشاره ای کوتاه و مفید خواهیم داشت.

ادامه مطلب ...
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:00

نکته ها از سوئد- قسمت بیست و دوم

زیر آسمان سوئد: نکته ها از سوئد بخشی نیست که نکات درون آن برای شمایی که در سوئد یا اروپا زندگی می کنید، خیلی نو و تازه باشد و شاید در زندگی روزمره خود بسیار با آنها روبرو شده اید و از کنار آن با بی تفاوتی عبور کرده اید اما با نوشتن این نکات در اینجا و درج آنها برای خود و دیگران و افرادی که بعدها به اینجا سر می زنند،شاید مکانی برای یادآوری هرچند وقت یکبار آنها فراهم شود.به همین خاطر،باز هم از تفاوت ها و نکاتی می نویسیم که شاید روزی به درد ما بخورد و به کار همه ی ما بیاید.با ما در ادامه ی مطلب همراه شوید.

ادامه مطلب ...
سه‌شنبه 21 آذر‌ماه سال 1391 @ 23:56

طرح کمک به مهاجران بیکار در سوئد برای بازگشت به کشورشان


زیر آسمان سوئد: پس از موفقیت حزب مهاجرستیز دموکرات های سوئد SD در ورود به پارلمان ملی سوئد برای نخستین بار و کسب 20 کرسی پارلمانی از 349 کرسی موجود پس از سالها انتظار در طی آخرین انتخابات سراسری پارلمانی سوئد در سال گذشته میلادی،همانطور که انتظار می رفت دامنه فعالیتها و طرحهای پیشنهادی این حزب منتقد سیاست های مهاجرتی سوئد هر روز بیشتر و بیشتر می شود.در تازه ترین و شاید جنجالی ترین تحرک سیاسی این حزب،پروژه ای با بودجه ای مشخص از سوی این حزب به پارلمان سوئد ارائه شده است که در آن از دولت سوئد خواسته شده است که با پیشنهاد یک "ساک هدیه" یا همان goodie bag به خارجی های مهاجر بیکار از آنها بخواهند که سوئد را به مقصد کشور متبوع شان ترک کنند.

ادامه مطلب ...
( تعداد کل: 130 )
   1       2       3       4       5       ...       7    >>

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان سوئد می باشد