[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] جنجال تازه ی اعضای حزب دموکراتهای سوئد علیه مهاجرین - زیر آسمان سوئد
X
تبلیغات
رایتل
سه‌شنبه 19 آذر‌ماه سال 1392 @ 18:08

جنجال تازه ی اعضای حزب دموکراتهای سوئد علیه مهاجرین

 

زیر آسمان سوئد:
در پی اعتصاب غذای اخیر چندین کودک پناهجو در سوئد،تعدادی از اعضای حزب دموکراتهای سوئد-SD- با اسامی ناشناس در برخی سایتها نظیر سایت" آوپیکسلات"(Avpixlat) نظرات نژادپرستانه و تنفرآمیزی را نسبت به مهاجرین منتشر کرده اند اما طولی نکشید تا هویت واقعی این نظردهندگان ناشناس که همگی از اعضای حزب دموکراتهای سوئد بودند برملا شد. یک شبکه تحقیقی موسوم به Researchgruppen در استکهلم موفق به شناسایی هویت واقعی نظردهندگان و اقدام به افشاگری نام این دسته از سیاستمداران کرد و بلافاصله خبرنگار روزنامه سوئدی "اکسپرسن" به سراغ تک تک آنها رفت و آنها را در مورد نظرات نژادپرستانه ی آنها مورد بازخواست قرار داد.

Marie Stensby در گفتگو با خبرنگار روزنامه اکسپرسن سوئد

یکی از نظر دهندگان، خانم "ماری استنسبی" (Marie Stensby) -جانشین هیات رئیسه این حزب در شمال غربی استان "یمتلند"- در مورد کودکان پناهجوی تنهایی که اقدام به اعتصاب غذا کرده اند چنین نوشته است:

"امیدوارم که آنها از شدت گرسنگی بمیرند".

او همچنین می نویسد:"برای دنیا بهتر است که شیعیان و سنی ها همدیگر را قتل عام کنند. فکر کنید در آن صورت چه احساس آزادی به ما دست خواهد داد".

اما پس از درج این مطالب و زمانی که گزارشگر روزنامه اکسپرسن به سراغش می رود،وی در پاسخ به این پرسش که او آیا واقعا آرزوی مرگ کودکان پناهجو را دارد پاسخ می دهد:

" این کودکان در مورد سن خود دروغ می گویند و هزینه نگهداری از آنها میلیاردها کرون است"

گفتنی ست بر اساس قوانین پناهجویی در سوئد،کودکان پناهجویی که وارد سوئد می شوند از تمامی امکانات اجتماعی و رفاهی نظیر خدمات آموزشی و درمانی رایگان همانند کودکان سوئدی برخوردار می شوند و پس از مدتی خانواده های خودشان را هم می توانند به سوئد بیاورند. این موضوع موجب شده تا در سالهای اخیر، تعداد زیادی از کودکان پناهجوی زیر 18 سال از کشورهای مختلف با جعل مدارک وارد سوئد شوند و از این قانون سوءاستفاده کنند.

شما می توانید ویدئوی کامل گفتگو با خانم استنسبی را در اینجا مشاهده کنید.گفتنی ست خانم استنسبی خودش را برای انتخابات پارلمانی سال آینده در سوئد نامزد هم کرده است.

گزارشگر روزنامه اکسپرسن سپس به سراغ چندین نفر دیگر از نظردهندگان این حزب مهاجرستیز سوئد رفته است و تلاش کرده علیرغم عدم تمایل آنها به پاسخگویی با آنها تا جای ممکن گفتگوی کوتاهی داشته باشد.

 Anders Dahlberg در گفتگو با خبرنگار روزنامه اکسپرسن سوئد

در یکی از گفتگوها که ویدئو آن در اینجا قابل مشاهده است،حتی یکی از آنها به نام Anders Dahlberg در پاسخگویی به پرسش خبرنگار کم می آورد و وارد خانه اش می شود و درب را به روی خبرنگار روزنامه اکسپرسن می بندد.وی در یکی از نظرات خود آفریقایی ها را "میمون" خطاب کرده بود اما در پاسخ به فرد خبرنگار می گوید که وی تنها قصد شوخی با آنها را داشته است.

وی همچنین گفته بود:

Det enda sättet vi kan ta tillbaka Sverige på är nog med våld. En revolution helt enkelt, där vi tar avstånd ifrån och vill ha bort det mångkulturella samhället. Med vapenmakt. Då kan vi kanske kasta ut alla grottmänniskorna

"تنها راهی که ما می توانیم سوئد را برگردانیم [نجات دهیم]،کمی خشونت است. یک انقلاب کاملا ساده که از جامعه چندفرهنگی فاصله بگیریم و از دست آن خلاص شویم.با اسلحه.آنگاه شاید ما بتوانیم تمامی این غارنشینان را [از کشور] بیرون بیاندازیم."

Tommy Jonsson در گفتگو با خبرنگار روزنامه اکسپرسن سوئد

خبرنگار رزونامه اکسپرسن سپس به سراغ آقای Tommy Jonsson می ورد و موفق می شود با وی در بیرون از ویلایش دیدار کند. وی در یکی از نظرات منتشر شده اش، پناهجویان را "انگل های اقتصادی" خوانده بود و در مورد آفریقایی های پناهجو گفته بود که آنهایی که بیماری "ایدز" دارند بهتر است در کشور خودشان بمانند تا بمیرند. وی در نظر دیگری درباره ی آزادی ابراز عقاید نوشته است:

"Hets mot folkgrupp' är i mina ögon en av dom finaste utmrkelser man kan ha i sitt cv"

" خشونت گفتاری از دیدگاه من یکی از بهترین افتخاراتی ست که هر کسی می تواند در رزومه اش داشته باشد"

آقای "تامی یانسن" در جایی در پاسخ به پرسش خبرنگار که آیا واقعا او بوده که چنین نظراتی را ابراز کرده است می گوید که آن نام کاربری که به ایملیش متصل شده است را مدتهاست که پاک کرده و می افزاید: " من در این سایتها نظرم را نوشتم تا برای حقیقت بایستم و فکر نمی کنم این امر خیلی عجیب و غریب باشد". شما می توانید ویدئو کامل گفتگو با وی را در اینجا مشاهده کنید.

 Ronny Lindberg در گفتگو با خبرنگار روزنامه اکسپرسن سوئد

نفر بعدی،آقای Ronny Lindberg است که با نام کاربری rwlindberg نظرش را اینچنین درج کرده است:

او معتقد است که رای دهندگان سوئدی نبایستی در انتخابات سال 2014 میلادی به افراد خائن به کشور رای بدهند. وی همچنین معتقد است که سوئد اکنون در یک جنگ داخلی برای تمیز کردن سوئدی های اصیل از غیرسوئدی هاست. وی گفته است که تا دیر نشده باید کاری کرد وگرنه باید منتظر ظهور یک سوریه جدید در شمال اروپا باشیم. ویدئو کامل گفتگو خبرنگار روزنامه اکسپرسن با وی در اینجا قابل مشاهده است.

منابع:

http://www.dn.se/nyheter/sverige/sds-marie-stensby-hoppar-av

http://www.expressen.se/tv/nyheter/politik/ronny-lindberg-sd-konfronteras-med-sina-kommentarer


برگردان،تنظیم و نگارش: علی مهدی پور


*درصورتی که قصد لینک این صفحه را دارید،از نوار تولبار بالای صفحه به کل مطلب لینک کنید.لطفا مطالب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید.هرکدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ کپی رایت در ایران کمک کنیم.   
نظرات (9)
Faeq ||
شنبه 23 آذر‌ماه سال 1392 ساعت 21:07
دستشان درد نکنە ، من خیلی موافق افکار ، سیاستها و ایدە های حزب دمکراتهای سوئد هستم ، مخصوصا کە اسلام ستیز هستند ، مرگ بر اسلام و اسلامیستها
امتیاز: 18 52
امیر ||
دوشنبه 25 آذر‌ماه سال 1392 ساعت 21:08
@Faeq
خب Faeq جان من فکر میکنم اونها کلاً با خارجی ها مشکل داشته باشن.
حالا مسلمان ها هم یک گروه از این خارجی ها هستن.
یعنی اگر شما در سوئد زندگی میکنید فارغ از دین و مذهبتون احتمالاً از شما هم متنفر هستن.
حالا واقعاً انقدر به مهاجرین نگاه بد وجود داره اونجا؟
من فکر میکنم در کشورهای اسکاندیناوی در این چند سال اخیر دید خیلی بدی نسبت به مهاجرین به وجود اومده. یعنی واقعاً انقدر نگاه مردم سنگینه؟
احتمالاً تو مکان های عمومی نگاه های معنا دار به غیر سوئدی ها و مردم رنگین پوست میشه؟
تو محل کارتون نگاه های معنا دار نمیشه بهتون؟
اینکه از حضور شما تو کشورشون خوشحال نیستن. این طرز فکرها و کاراشون شما رو اذیت نمیکنه؟
میشه در این مورد کمی توضیح بدین؟
امتیاز: 19 6
فائق ||
پنج‌شنبه 28 آذر‌ماه سال 1392 ساعت 18:45
من خودم خارجی هستم و در سوئد زندگی میکنم ، ولی واقعا حتی اگر برای لحظەای هم شدە بیایید خودمونو بزاریم جای سوئدیها ، تو ایران چە بلاهایی سر افغانیها کە نمیاد ؟؟! چە تبعیضهایی کە در حقشون روا داشتە نمیشە ؟ البتە کاملا حق میدم بە مردم ایران در این رابطە و اصلا مخالف این موضوع نیستم و فقط بە عنوان مثال عرض کردم ، ولی بە خدا اگە ما جای سوئدیها بودیم و کشور ما پر میبود از سومالیایی و عرب و آلبانیایی و لهستانی و افغانی و سوری ، با توجە بە اعمالی کە اینها در اینجا انجام میدن ، اگە ما بودیم ، کاری میکردیم هر روز صدها هازار نفر از شدت رنج و عذاب خودکشی کنند ، بعد هم اینجا سوئدیهای میهن پرستی را کە فقط خواهان سربلندی و عزت و افتخار برای کشورشون هستند ، را نژاد پرست و راسیست خطاب میکنیم. تازە ما خارجیها همیشە هم ناراضی و گلە مند هم هستیم !!! این جوری پیش برە ، دە سال دیگە اینجا میشە افغانستان و سومالی ... ! اون حادثەای کە تو نروژ اتفاق افتاد یارو 77 نفر را کشت ، همیشە آرزومند بودم کە کاش تمام کشتەشدگان خارجی تبار میبودند و من عمیقا متاثر شدم از کشتە شدن نروژیها و اصلا از مرگ خارجیها ناراحت نشدم.
امتیاز: 14 47
ارش ||
یکشنبه 1 دی‌ماه سال 1392 ساعت 18:54
درود بر شرف این میهن دوستان تقریبا تمام کسانى که قاچاقى وارد سوید میشن اعلام پناهندگى میکنن به عنوان اینکه جانشون در خطره دروغ میگن.همشون مشکلشون فقره و اومدن از آ زادیها و امکانات اینجا استفاده کنن پس واقعا انگل هستن علاوه بر این مگه نژاد سفید و بلوند اروپاى شمالى چه گناهى کرده که باید توسط مشتى عرب و افغانى و افریقایى منقرض بشه هر وقت هم اعتراضى میکنن بهشون میگیم نژادپرست این بدبختا داشتن تو یه کشور بهشت مانند زندگیشونو میکردن ما اومدیم خراب شدیم رو سرشون کشورشونو اشغال کردیم عمو آدولف کجایی؟!
امتیاز: 14 44
ramin ||
جمعه 6 دی‌ماه سال 1392 ساعت 01:11
ای فا یق
ای آرش
ای انگل ها ای آشغال ها پس شما این جا چه گوی میخورد چه قلتی میکنید
شما یکی ازآن های هستی که خودتون این لقب را به خودتون دادید
وحتا اینقدرکسیف هستید که خودرا زیر پرچم دیگران گذاشتی
حتا شاید ناموسانانرا که ندرید

امتیاز: 49 7
مهشید ||
جمعه 13 دی‌ماه سال 1392 ساعت 16:42
واقعابه حال فائق و آرش تاسف می خورم.یعنی الان سومالی و افغانی عرب بد هستن و ارزش زنده موندن ندارن،بعد اون وقت احیانا شما خودتون سوئدی هستین و خودتونو سوئدی می دونین!!!
این افراد سوئدی که بیگانه هارو انگل نام بردن منظورشون همه غیر سوئدیهاست
یعنی تمام ایرانی ها و عرب ها و ... یعنی یکی مثله تو.
پس بهتره یه مقدار فکر کنی و حالا که اومدی تو سوئد یه مقدار سطح مطالعاتتو بالا ببره
امتیاز: 65 6
احمد ||
یکشنبه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 17:35
باید به امثال آرش و فائق که هیچ اصالتی درش دیدده نمیشه گفت که مردک تو و امثال تو وقتی به اداره مهاجرت دروغ میگی این وظیفه اوناست که راست و دروغ را از هم تفکیک کنند ناسلامتی چند سال برای رسیدگی به پرونده وقت دارن و اگه قرار باشه بخاطر درغگویی امثال تو به همه پناه جویان توهین بکنه پس گناه آنهاییکه واقعآ مستحق پناهندگی هستن چیست.
امتیاز: 22 4
Saeyed rasikh ||
دوشنبه 10 آذر‌ماه سال 1393 ساعت 11:48
من به نظرات مخالف وموافق تان با احساس فرامیلیتى نگاه کردم ،به نظرم عده اى از شما به اعلامیه حقوق بشر که به دست عقلاى بشر پس از جنگ جهانى نوشتند و خوب
نوشتند توجه نکرده اید .من به جمع شما پیشنهاد میکنم که این اعلامیه را خوب بخوانید
ودر رابطه با مطابقت آن به زندگى یک مهاجر وآواره نیز فکر کنید .اینکه زبان را از نیام
در آورده به زمین وزمان فحش و ناسزا میگویید دور از شاءن انسانى شماست وامر
میفرمایید که کار را با این نیازمندان آواره یکسره کنند پیشنهاد یک انسان امروزى نیست
این فرمایش شما به عصر هتلر ،موسولینى ،پنوشه ، جنگهاى صلیبى، و تهاجم اروپایى هابه امریکاى سرخ پوست و حاکمیت استعمارى شما ل غربى به افریقا سیاه وخاورمیانه
و... بر میگردد. انسان تکامل یافته امروز چه آنها که مذهبى اند وچه آنها که آزاده اند
به این امر ایمان آورده اند که نجات ورهایى بشر در امر مشترک نجات همگانى میسر است .انسان آزاده امروز سیرى وبد مستى سرمایه دارى وگرسنگى ، جنگ و آوارگى
را بر نمیتابد .
امتیاز: 15 0
سید احمد میبدی ||
سه‌شنبه 25 آذر‌ماه سال 1393 ساعت 22:21
من خودم در آمریکا درس خوندم نگاه مردم اروپایی و آمریکایی به رنگین پوستان طور دیگری است ولی باید بدونید ما چرخ کارخانجات و اقتصاد آنها را میچرخانیم ما هستیم که کارهای سطح پایین آنها را انجام میدحیم با این استدلال بدون دغدغه به کار و زندگی خود ادامه و مثل توپ جلوی این افراط گراها بایستید
امتیاز: 19 1
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان سوئد می باشد