[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] فرصت تحصیل رایگان در دانشگاههای فنلاند- ترم پائیز 2014 میلادی - زیر آسمان سوئد
X
تبلیغات
رایتل
چهارشنبه 8 آبان‌ماه سال 1392 @ 19:21

فرصت تحصیل رایگان در دانشگاههای فنلاند- ترم پائیز 2014 میلادی


                  

زیر آسمان سوئد: تحصیل در دانشگاههای کشور فنلاند در مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد رایگان و بدون پرداخت شهریه تحصیلی است اگرچه دانشجویان غیراروپایی در برخی دانشگاهها و در برخی رشته های خاص ملزم به پرداخت شهریه تحصیلی خواهند بود.در این مطلب به شرایط و مراحل اقدام برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاههای فنلاند برای ترم آینده تحصیلی یعنی ترم پاییز سال 2014 میلادی اشاره می کنیم.شما برای اقدام تحصیلی نیازی به هیچ موسسه و شخص و شرکتی ندارید.تمامی مراحل از ابتدای مرحله ثبت نام و ارسال مدارک تا مرحله دریافت ویزای دانشجویی و ورود به کشور فنلاند و آغاز درس و کلاس،همه و همه را خودتان می توانید انجام دهید.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد(MSc) برای ترم پائیز سال 2014 میلادی

برای تمامی دانشجویان بین المللی که تمایل به ادامه تحصیل در فنلاند دارند این امکان وجود دارد که در مقطع کارشناسی ارشد Master برای رشته ها و دوره هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شوند اقدام کنند.

چه رشته ای را در کدام دانشگاه فنلاند بخوانم؟!

برای اینکه ابتدا رشته موردنظر خودتان را در تمامی دانشگاههای موجود در کشور فنلاند جستجو کنید بهتر است مستقیما به اینجا بروید تا با کمی جستجو رشته و دانشگاه موردنظرتان را انتخاب کنید.


مهمترین دانشگاههای کشور فنلاند عبارتند از:


دانشگاه هلسینکی


دانشگاه تورکو University of Turku


دانشگاه آلتو Aalto University


دانشگاه اوولو Univeristy of Oulu


دانشگاه تمپر University of Tampere


دانشگاه فنلاند شرقی University of Eastern Finland


دانشگاه لاپیرانتا Lappeenranta University


دانشگاه واسا Vassa University


University of Jyväskylä


دانشگاه لاپلاند Lapland University


شهریه احتمالی برای برخی رشته ها در برخی دانشگاههای فنلاند برای دانشجویان غیراروپایی

دولت فنلاند از سال 2010 میلادی بصورت آزمایشی ادامه تحصیل در برخی رشته های دوره های کارشناسی ارشد را برای دانشجویان غیراروپایی مشمول پرداخت شهریه کرده است.این دوره آزمایشی پنج ساله قرار است در پایان ماه دسامبر سال 2014 میلادی برچیده شود و پس از آن دولت و پارلمان فنلاند نتایج بدست آمده از این دوره آزمایشی را بررسی خواهند کرد و سپس در مورد اینکه این طرح تداوم داشته باشد یا نداشته باشد تصمیم گیری خواهد شد اما چیزی که در حال حاضر مشخص است این است که بر اساس قانون برخی دانشگاهها در برخی رشته ها کماکان از دانشجویان غیراروپایی شهریه تحصیلی دریافت می کنند اما گفته می شود با توجه به اینکه ترم پائیز سال 2014 میلادی ترم آخر این طرح آزمایشی خواهد بود، "به احتمال بسیار زیاد" برای ترم پائیز سال 2014 میلادی،بسیاری از این دانشگاهها دیگر از دانشجویان غیراروپایی شهریه تحصیلی دریافت نخواهند کرد.

فهرست برخی از دوره های کارشناسی ارشد که در برخی از دانشگاههای فنلاند "احتمالا" شامل پرداخت شهریه می شوند در اینجا آمده است.شهریه احتمالی رشته های مختلف متفاوت است اما پیش بینی می شود بطور متوسط به 8000 یورو در سال بالغ شود.اطلاعات تکمیلی در مورد "شهریه های احتمالی" برای دانشجویان غیراروپایی را می توانید در اینجا مشاهده نمایید.


نحوه اقدام برای دریافت پذیرش تحصیلی

روش اقدام کردن برای دریافت پذیرش تقریبا برای همه دانشگاهها به یک شکل است.بنابراین فرض می کنیم که دانشگاه انتخابی شما،دانشگاه هلسینکی فنلاند باشد.با این پیش فرض،تمامی مراحل اقدام را با هم مرور می کنیم:


دانشگاه هلسینکی University of Helsinki

دانشگاه هلسینکی مهمترین و قدیمی ترین دانشگاه کشور فنلاند محسوب می شود که در شهر هلسینکی-پایتخت فنلاند- قرار دارد و در سال 1640 میلادی تاسیس شده است. این دانشگاه تماما دولتی، در حال حاضر دارای بیش از 40 هزار دانشجو از سرتاسر دنیاست و دارای چهار Campus می باشد.

11 دانشکده هسته اصلی دانشگاه هلسینکی را تشکیل می دهند:

دانشکده فلسفه

دانشکده حقوق

دانشکده پزشکی

دانشکده هنر

دانشکده علوم پایه

دانشکده داروسازی

دانشکده علوم طبیعی

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده علوم کشاورزی و جنگلداری

دانشکده دامپزشکی


قدم نخست: اطلاع از آخرین مهلت ارسال درخواست نامه های تحصیلی (ددلاین ها)

یکی از مهمترین نکاتی که باید قبل از اقدام کردن بدانید این است که اساسا تا چه زمانی وقت دارید که مدارک موردنیاز را در اسرع وقت تهیه و ارسال کنید.برای هر دانشگاه این ددلاین ها ممکن است متفاوت باشد.بطور مثال،برای دانشگاه هلسینکی،زمان اقدام برای دوره های کارشناسی ارشد از تاریخ 2 دسامبر 2013 میلادی الی 31 ژانویه سال 2014 میلادی می باشد.برای سایر دانشگاههای فنلاند،ددلاین ها یا آخرین تاریخ های اقدام را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

این بازه ی زمانی مدتی است که شما فرصت دارید در طی آن در سایت رسمی پذیرش برای تمامی دانشگاههای فنلاند در یک حساب کاربری بسازید،رشته و دانشگاه خود را انتخاب کنید و سپس مدارک موردنیاز را ارسال نمایید.

قدم دوم: انتخاب نهایی رشته و یا دوره تحصیلی موردعلاقه خود

اطلاعات در مورد تمامی دوره ها و رشته هایی که در این دانشگاه به زبان انگلیسی تدریس می شوند و فرصت اقدام برای پذیرش در آنها برای ترم پائیز سال 2014 میلادی را می توانید در اینجا بطور کامل مشاهده کنید.همچنین، می توانید از تعداد افراد پذیرفته شده در دوره های مختلف تحصیلی در سال 2012 میلادی در اینجا اطلاع پیدا کنید.

اطلاعات عمومی و کلی در مورد دانشگاه هلسینکی را هم می توانید در قالب یک فایل PDF در اینجا دریافت کنید.

شما می توانید همزمان برای سه رشته مختلف در این دانشگاه درخواست پذیرش تحصیلی داشته باشید.البته توجه کنید که در اینصورت بایستی برای هر رشته یک سری مدارک جداگانه ارسال کنید.

قدم سوم: ایجاد حساب کاربری و ثبت نام در سایت

شما در فرصت زمانی ذکر شده در بالا مهلت دارید تا در سایت دانشگاه ثبت نام کنید.برای ثبت نام در اوایل ماه نوامبر 2013 میلادی باید به این صفحه بروید و پس از ایجاد یک نام کاربری و ثبت نام،ایمیلی برایتان به نشانی الکترونیکی که در زمان ثبت نام ذکر کرده اید ارسال می شود که از آن طریق می توانید وارد حساب کاربری شخصی تان شوید و سپس برای دوره موردنظرتان اقدام کنید.


قدم چهارم: تهیه و ارسال مدارک موردنیاز برای اقدام

بطور کلی، هر دپارتمان یا دانشکده در این دانشگاه شرایط ورودی برای رشته و دوره های خود را بطور جداگانه و خاص در سایت اختصاصی خود بطور واضح و صریح درج نموده است.برای این کار به اینجا بروید و دپارتمان و سپس رشته یا دوره تحصیلی موردنظر خودتان را انتخاب کنید تا از تمامی شرایط ورودی اطلاع پیدا کنید.


اصلی ترین مدارک موردنیاز:

اما تقریبا تمامی دپارتمانها در برخی مدارک موردنیاز برای پذیرش مشترک هستند.این مدارک عبارتند از:

۱- ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی(مقطع کارشناسی)

۲- ترجمه رسمی ریزنمرات مقطع کارشناسی (ترجمه مدارک تحصیلی داخل ایران باید ممهور به مهر وزارت امورخارجه و دادگستری باشد)

۳- مدرک زبان انگلیسی تافل یا آیلتس

شرایط مدرک زبان انگلیسی برای "دانشگاه هلسینکی" برای ترم پائیز 2014 میلادی در اینجا نوشته شده است.

برای ثبت نام آنلاین آزمون زبان انگلیسی آیلتس IELTS در ایران می توانید به اینجا مراجعه کنید.اگر هم دوست دارید که بجای آیلتس،تافل TOEFL امتحان دهید می توانید برای ثبت نام در آزمون تافل TOEFL به اینجا مراجعه کنید.

توجه هم داشته باشید که نتیجه مدرک زبان انگلیسی معمولا بایستی مستقیما از سوی سازمان مسئول برگزارکننده آزمون به دانشگاه موردنظرتان ارسال شود.بنابراین ضروری است که در زمان ثبت نام برای آزمون زبان انگلیسی، نام دانشگاههای موردنظرتان را برای دریافت نتیجه آزمون زبان دقیقا مشخص نمائید.

توجه کنید که برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاههای فنلاند، نیازی به ارسال اصل مدارک تحصیلی نیست بلکه ترجمه رسمی مدارک تحصیلی شما به زبان انگلیسی کفایت می کند.

مدارک تکمیلی اختیاری یا اجباری دیگر:

مدارک تکمیلی دیگری که بسته به دوره موردنظرتان در سایت دانشکده مربوطه ممکن است از شما در زمان اقدام درخواست شود عبارتند از:

۱- Motivation Letter یا همان نامه علاقه مندی شما مبنی بر توضیح دلایل علاقه مندی و مهمترین انگیزه  های شما برای تحصیل در یک دوره خاص.برای اطلاع از اجباری یا اختیاری بودن ارسال این مدرک به سایت دانشکده و دوره موردنظرتان در اینجا مراجعه کنید.

۲- رزومه Resume یا نامه سوابق کاری و تحصیلی شما (حداکثر در دو صفحه A4)


قدم پنجم: ارسال مدارک

تمامی درخواستهای پذیرش باید پس از تکمیل مدارک موردنیاز، به نشانی زیر در فنلاند پست شوند.بهتر است از پستهای سفارشی TNT یا DHL استفاده کنید(ارسال مدارک از طریق ایمیل مجاز نمی باشد).تمامی تقاضانامه های تحصیلی برای تمامی دانشگاههای فنلاند بصورت متمرکز در این مرکز بررسی و ارزیابی می شوند.

University Admissions Finland
Yliopistonkatu 2
FI-00170 Helsinki
Finland
قدم ششم:انتظار برای دریافت پاسخ نهایی اقدام

پس از ارسال تمامی مدارک و فرمهای اصلی،باید منتظر بمانید تا در اواخر ماه آپریل و یا در اوایل ماه می 2014میلادی،نتیجه نهایی پذیرش ها اعلام شود.زمان دقیق اعلام نتایج برای هر دپارتمان دانشگاه هلسینکی متفاوت است که اطلاعات بیشتر را می توانید در اینجا بیابید.

در صورت قبولی،می توانید از طریق سفارت فنلاند در ایران و یا سفارت فنلاند در محل زندگی تان در هر جایی که هستید برای دریافت ویزای دانشجویی خود اقدامات لازم را انجام دهید و نهایتا با دریافت ویزای دانشجویی در تابستان سال 2014 میلادی وارد فنلاند شوید.

برای اطلاع از مدارک و شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی فنلاند پس از دریافت پذیرش تحصیلی،می توانید به سایت سفارت فنلاند در تهران در اینجا مراجعه کنید.


شما می توانید مراحل کلی فرایند اقدام را در اینجا هم بطور خلاصه مرور کنید.


شانس دریافت پذیرش

بسیاری از متقاضیان تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور معمولا نگران این هستند که بطور مثال آیا می توانند با معدل متوسط یا پائین در عین حالی که در ایران از دانشگاه آزاد یا دانشگاههای پیام نور و غیرانتفاعی و غیره فارغ التحصیل شده اند،همچنان شانس پذیرش  داشته باشند یا نه! پاسخ مثبت است چون در فرایند دریافت پذیرش شما عوامل مختلفی مجموعا اثرگذار هستند نه تک تک عوامل به تنهایی.مدرک تحصیلی،ریزنمرات،نمره زبان انگلیسی،ظرفیت دانشگاه در آن رشته خاص و بسیاری از عوامل دیگر همگی نقش مهمی در این فرایند دارند.


تحصیل در مقطع دکترا PhD در دانشگاه هلسینکی


دوره دکترا در بیشتر رشته های تحصیلی در دانشگاههای فنلاند همانند سایر کشورهای اروپایی دارای ددلاین مشخصی نیست.با این همه برای برخی رشته ها در دانشگاه فنلاند ددلاین مشخصی برای اقدام وجود دارد.اطلاعات تکمیلی را می توانید در اینجا ببینید. شما در هر زمانی می توانید برای موقعیت های خالی که بطور معمول در سایت هر دانشکده در بخش vacancies قرار می گیرد اقدام کنید.جهت اقدام برای دوره دکترا بایستی مدرک فوق لیسانس تان را دریافت کرده باشید و بتوانید نظر مثبت یک استاد راهنما را در دپارتمان دانشکده موردنظرتان برای انجام یک کار تحقیقاتی-پژوهشی جلب کنید.شما می توانید پروپوزال یا طرح تحقیقاتی پیشنهادی یا ابتکاری خودتان
Research Proposal را ارائه کنید و آن را همراه با تمامی مدارک تحصیلی تان و طرح تحقیقاتی پیشنهادی خودتان به نشانی پستی که برای هر دانشکده متفاوت است ارسال کنید.برای اطلاعات بیشتر به سایت دانشکده موردنظرتان و سپس قسمت postgraduate applicants مراجعه کنید.نشانی وبسایت های دانشکده های دانشگاه هلسینکی در بالا آمده است.

دوره دکترا PhD در فنلاند بطور معمول سه سال است و حقوق ماهیانه پس از کسورات مالیاتی، در حدود 2000 یورو است.برای افزایش شانس دریافت پذیرش برای دوره دکترا،داشتن مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاههای اروپا مزیت بزرگی برای شما محسوب می شود.با اینحال در طی سالیان اخیر دانشجویان ایرانی ای هم بوده اند که مستقیما از داخل ایران برای ادامه تحصیلات در دانشگاههای کشور فنلاند پذیرش شده اند و هم اکنون در حال تحصیل هستند.


تحصیل در مقطع لیسانس Bachelor در دانشگاه هلسینکی

تحصیل در تمامی دوره ها و رشته های دانشگاههای کشور فنلاند و از جمله در دانشگاه هلسینکی در مقطع لیسانس(کارشناسی) به زبان فنلاندی و سوئدی است. زبان فنلاندی زبان اصلی بیشتر دوره ها و زبان سوئدی در برخی رشته های خاص زبان رسمی تدریس می باشد.یک آزمون ورودی زبان فنلاندی و یا سوئدی هم برای ورود به تمامی رشته ها برگزار می شود. تمامی اطلاعات موردنیازتان در این زمینه را می توانید در اینجا مشاهده کنید.


هزینه های متوسط زندگی در فنلاند

در فنلاند هم همانند کشور نروژ بیشتر دانشگاههای دولتی از دانشجویان داخلی و خارجی هزینه ای برای تحصیل و شهریه تحصیلی دریافت نمی کنند.بنابراین هزینه زندگی دانشجویی تنها هزینه ای است که فرد دانشجو باید متقبل شود.فنلاند جزو کشورهای حوزه یورو محسوب می شود که دارای واحد پولی یوروست.اما بطور تقریبی، هزینه های زندگی یک دانشجو در فنلاند بطور ماهیانه به شرح زیر است:

* اجاره خانه دانشجویی: 200 تا 300 یورو

* خورد و خوراک: 200 تا 300 یورو 

* هزینه های درسی و حمل و نقل(کتاب و جزوه و...): 100 یورو

* سایر هزینه های شخصی متفرقه(خرید،سفر و...):  200 تا 300 یورو

* مجموع: متغیر (بسته به شرایط زندگی شما) بین 700 تا 1000 یورو

با همه اینها در حال حاضر بر اساس آماری که در اینجا اعلام شده است،حداقل هزینه زندگی در فنلاند برای یک فرد دانشجوی مجرد و تنها بین 700 تا 900 یورو است اما با توجه به شهر محل زندگی و شرایط زندگی شما و اینکه در چه اتاق یا آپارتمانی و با چه امکاناتی زندگی می کنید،هزینه های زندگی دانشجویی نیز می تواند متفاوت باشد.بر اساس آمارهایی که توسط خود دانشجویان در حال تحصیل در کشور فنلاند اعلام می شود هزینه زندگی دانشجویی بطور متوسط و در خوشبیانه ترین حالت ممکن از 500 یورو به بالاست.این هزینه شامل هزینه اجاره خونه،خورد و خوراک و حمل و نقل درون شهری می شود.


نقشه کشور فنلاند و شهرهای مهم آن


منابع و پیوندهای مربوط:


سایت دانشگاه هلسینکی


اطلاعات عمومی از تحصیل در فنلاند (به زبان انگلیسی)


سایت سفارت فنلاند در ایران (اطلاعات درباره روادید فنلاند)


سایت اداره مهاجرت فنلاند


صفحه فیسبوک وبلاگ زیر آسمان سوئد


نگارش و تنظیم: علی مهدی پور


*درصورتی که قصد لینک این صفحه را دارید،از نوار تولبار بالای صفحه به کل مطلب لینک کنید.لطفا مطالب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید.هرکدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ کپی رایت در ایران کمک کنیم.

نظرات (12)
||
پنج‌شنبه 9 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 21:10
با دروود
واقعا کامل و کاربردی . به امید موفقیت همیگی ایرانی ها
امتیاز: 9 1
پاسخ:
سپاسگزارم
مریم ||
سه‌شنبه 14 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 14:48
واقعا ممنونم اطلاعات کامل هستند
امتیاز: 8 0
پاسخ:
فرزاد ||
پنج‌شنبه 23 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 07:48
واقعا سپاس گزارم. وبلاگ شما، همواره یک دوست خوب برای منه.
امتیاز: 10 1
پاسخ:
درود فرزاد جان و سپاس از مهرت
اردلان ||
جمعه 24 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 21:20
با سلام
با عرض تشکر خدمت شما سوالی داشتم
اگر در زمان ثبت نام مدرک آیلتس یا تافل آماده نباشد تا چه زمانی فرصت هست که این مدرک به دست داتشگاه برسد؟
به نظر شما کسی که مدرک ارشد ایران را داشته باشید بهتر است برای دکترا اقدام کند و یا اینکه مدرک ارشد دیگری از این کشور بگیرد و بعد برای دکترا اقدام کند؟
با تشکر
امتیاز: 3 1
پاسخ:
درود اردلان جان
بهتر است ابتدا برای ارشد اقدام کنید چون شانس بیشتری خواهید داشت.تاریخ ددلاین ذکر شده آخرین تاریخی ست که باید تمامی مدارکتان به دست دانشگاه رسیده باشد.مدارک پس از این تاریخ پذیرفته نمی شوند
جواد ||
شنبه 25 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 23:28
سلام خسته نباشید.
چند درصد امید هست که فنلاند برای ترم پائیز ۲۰۱۵ رایگان باشه.چون منم نتونستم مدارک آماده کنم.
ممنون
امتیاز: 3 0
پاسخ:
درود دوست من
هنوز چیزی مشخص نیست.اخبار سایت دانشگاههای فنلاند را پیگیری کنید
پریا ||
شنبه 2 آذر‌ماه سال 1392 ساعت 17:42
با سلام و تشکر فراوان
میخواستم بدونم امکان پذیرش مشروط از دانشگاه های فنلاند وجود داره؟
دانشگاه ها نمره 6.5 میخوان و من 6 دارم. اگه جواب مثبته شانس ویزایی پایین نمیاد؟
مرسی از راهنمایی هاتون
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود پریا جان
متاسفانه بایستی حداقل نمره را کسب کنید.سایر دانشگاهها را هم بررسی کنید
محمد ||
شنبه 5 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 19:19
با سلام.خیلی ممنون از وقتی که میذاری.
میخواستم بدونم توی دانشگاههای فنلاند و یا نروژ که تحصیل رایگان هست آیا فاند هم در کنارش امکان داره بدن(برای ارشد) یا اینکه چون رایگانه دیگه هیچ کمک هزینه ای نمیدن؟
بازم ممنون............
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود
هزینه زندگی بر عهده خودتان است
علیرضا مهجوری ||
سه‌شنبه 13 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 10:51
سلام.من فارغ التحصیل کاردانی دامپزشکی از دانشگاه ازاد در سال 84 هستم.میخواستم بدونم میتمنم در فنلاند ادامه تحصیل بدم؟
امتیاز: 3 1
پاسخ:
درود
بله.به سایتی که در این مطلب نوشته شده مراجعه کنید و دانشگاه تان را بیابید
ی دوست خوب ||
سه‌شنبه 5 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 02:59
سلام دوست خوبم واقعا وبلاگ عااااااالی داری و دستت درد نکنه ....ی سوال داشتم من کارشناس عمران هستم و همسرم لیسانس پرستاری داره می خواستم برا ادامه تحصیل تو ی دانشگاه خب که شهریه نداشته باشه درس بخونیم ... می خواستم بدونم با 30 یا 40 تومن می تونیم اونجا یه زندگی ساده داشته باشیم .؟؟؟؟؟؟؟ممنون میشم ...
بازم ممنون از زحماتت
امتیاز: 1 1
پاسخ:
درود بر شما و سپاس از مهر و توجه تان
دستکم 60 میلیون برای یکسال برای یک نفر در نظر داشته باشید.مطالب مربوط به بخش تحصیل در نروژ را در وبلاگ خوب بخوانید
رضا ||
پنج‌شنبه 18 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 08:45
با سلام.ممنون از وبلاگ خوبتون.بنده کارشناس ارشد عمران از یه دانشگاه دولتی در تهران هستم. قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در فنلاند را دارم. ممنون میشم راهنمایی کنید. با تشکر.
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود
مطلب تحصیل در مقطع دکترا در سوئد را در داخل وبلاگ بخوانید
داریوش ||
دوشنبه 22 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 03:49
سلام
واقعا اطلاعاتتون حرف نداره. ممنون
می خواستم بدونم در صورت دریافت ویزای دانشجویی از فنلاند آیا امکان دریافت ویزا برای همسر و فرزندم رو دارم یا خیر؟
سوال بعد اینکه هزینه زندگی برای یک خانواده 3 نفره در فنلاند ماهیانه چقدر هستش؟
سپاس
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود
بله.می توانید همسرو فرزندتان را پس از ورود به فنلاند بیاورید.هزینه زندگی در همین مطلب توضیح داده شده است
زیبا ||
دوشنبه 12 خرداد‌ماه سال 1393 ساعت 16:10
سلام
منم این مشکل رو دارم
خواستم بدونم اگه از فنلاند پذیرش دکترا بگیرم میشه از همون اول شوهرم همراهم بیاد؟ نه اینکه اول خودم برم بعد اون.
و پروسه ویزا برا فنلاند برا خودم یا همسرم چه مدت بطور معمول طول میکشه؟؟
ممنون
امتیاز: 2 0
پاسخ:
درود
چندماهی ممکن است طول بکشد اما باز هم بستگی به شرایط پرونده دارد
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان سوئد می باشد