[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] زیر آسمان سوئد
X
تبلیغات
رایتل
پنج‌شنبه 23 خرداد‌ماه سال 1392 @ 19:51

سودآوری اقتصادی جمعیت مهاجر سوئد به نسبت هزینه ی آنها


زیر آسمان سوئد: بر اساس تازه ترین پژوهش سازمان بین المللی توسعه همکاری های اقتصادی- OECD- که در بین 27 کشور ثروتمند و مهاجرپذیر دنیا انجام شده است،مهاجرین خارجی تبار در سوئد بیشتر از آنچه برایشان هزینه می شود و تحت عنوان خدمات و تسهیلات اجتماعی از دولت دریافت می کنند،مالیات مستقیم به دولت می دهند و برای کشور سودآوری اقتصادی دارند.
این شاخص که از تفاضل میزان هزینه های عمومی دولتی تحت عنوان خدمات و تسهیلات اجتماعی از قبیل کمک هزینه های دولتی،حقوق بازنشستگی،بیمه ی بیکاری و سایر خدمات از میزان مالیات های مستقیم دریافت شده از فرد مالیات دهنده بدست می آید،نشان می دهد که میزان متوسط سودآوری فرد مالیات دهنده در سوئد در حدود 1000 یورو در سال برای هر خانوار است.بیشترین میزان سودآوری اقتصادی مالیات دهندگان در بین 27 کشور مورد ارزیابی به کشور سوئیس تعلق دارد.مالیات دهندگان در سوئیس در حدود 15000 یورو در سال به ازای هر خانوار برای دولت سوئیس سودآوری و ارزش مشارکت اقتصادی دارند.


تصویر در اندازه بزرگتر
ادامه مطلب ...
چهارشنبه 8 خرداد‌ماه سال 1392 @ 19:32

چرا سوئدی ها مردمانی "شاد" هستند؟


زیرآسمان سوئد:
بر اساس تازه ترین گزارش تحقیق سازمان توسعه و همکاری های اقتصادی(OECD)،"سوئدی ها" پس از "استرالیایی ها" بعنوان شادترین مردم در بین کشورهای توسعه یافته جهان شناخته شدند.کانادا، نروژ و سوییس در رده های بعدی این فهرست قرار گرفتند.شاخص های مورد ارزیابی در این تحقیق به ترتیب مسکن،درآمد،شغل،تحصیل،روابط اجتماعی،محیط زیست،فعالیت های مدنی،سلامت،رضایت از زندگی،امنیت و نسبت کار به زندگی شخصی بوده اند.
اما صرفنظر از این شاخص های مورد ارزیابی قرار گرفته در این گزارش،آیا واقعا تنها این شاخص ها می توانند بازگوکننده تمامی حقایق باشند؟! اساسا تعریف ما از "شادی" و "شاد بودن" که خود یک مقوله ی نسبی هست چیست؟ آیا شاد بودن صرفا در داشتن یک زندگی با اماکانات عالی،داشتن شغل و درآمد مناسب و اساسا رضایت از سطح و کیفیت زندگی خلاصه می شود یا اینکه عوامل خیلی ساده و شاید پیش و پا افتاده دیگری هم می توانند در شادی ما نقش داشته باشند؟!
آیا فکر می کنید شاد بودن تنها در خندیدن ظاهر و قهقهه زدن خلاصه می شود یا گاهی برای شاد بودن درونی،بهانه های خیلی ساده و بچه گانه هم کافیست؟!برای اینکه این موضوع بیشتر روشن شود،مطلبی از نسخه سوئدی سایت خبری TheLocal را برگزیده ایم که به زبان خیلی ساده و گویا دلایل شاد بودن سوئدی ها را از زبان خودشان بازگو می کند.این گزارش در یک روز آفتابی در یکی از خیابان های شهر استکهلم سوئد تهیه شده است و در آن از مصاحبه شوندگان که مردم عادی رهگذر هستند پرسیده شده که اگر احساس شاد بودن می کنند،دلیل شاد بودن خودشان را بیان کنند.با ما در ادامه ی مطلب همراه شوید.

ادامه مطلب ...
یکشنبه 5 خرداد‌ماه سال 1392 @ 20:45

معرفی بهترین سایتها برای مسافرت های تابستانی از سوئد


زیر آسمان سوئد:
تابستان سوئد در راه است و فصل مسافرت و سفرهای تابستانی نزدیک است. به همین خاطر بد ندیدیم که در این مطلب برای افرادی که قصد دارند بزودی یا در آینده از سوئد به کشورهای مختلف دنیا سفر کنند و از تعطیلات شیرین تابستانی خودشان نهایت استفاده را ببرند،برخی از بهترین سایت ها برای خرید آنلاین مناسب و ارزان بلیت هواپیما،قطار و اتوبوس و پکیج های مسافرتی شامل تمامی خدمات مسافرتی را معرفی نماییم.با ما در ادامه ی همین مطلب همراه شوید.

ادامه مطلب ...
چهارشنبه 1 خرداد‌ماه سال 1392 @ 21:34

یادگیری زبان سوئدی از راه اینترنت

 

زیر آسمان سوئد: برای یادگیری زبان سوئدی همانند یادگیری هر زبان دیگری، ممارست و تمرین و حفظ پیوستگی روند یادگیری و جدانشدن از آموزش زبان حتی برای مدت کوتاه، از مهمترین عوامل موثر در تسلط به آن زبان است. قرارگرفتن در محیطی که همه به زبان سوئدی صحبت می کنند و یا داشتن روابط اجتماعی با مردمی که سوئدی زبان مادری شان است قطعا از عوامل یاری دهنده در مراحل بعدی خواهد بود.اگر در سوئد هستید، می توانید از کلاسهای آموزش زبان سوئدی که بصورت رایگان برای مهاجرین و پناهندگان خارجی تحت عنوان SFI برگزار می شود استفاده کنید.اولویت دوم این موسسات با دانشجویان میهمان است که بصورت موقت در سوئد زندگی می کنند.اگر هم در سوئد نیستید و یا قصد آمدن به سوئد را در آینده نزدیک دارید، می توانید علاوه بر شرکت در کلاسهای آموزش زبان در داخل کشور از مزایای یادگیری زبان بصورت خودآموز و از طریق اینترنت هم بهره بگیرید.در ادامه به معرفی چند پایگاه اینترنتی مفید برای یادگیری زبان سوئدی بصورت آنلاین می پردازیم.


ادامه مطلب ...

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان سوئد می باشد