[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] زیر آسمان سوئد
X
تبلیغات
رایتل
یکشنبه 24 آذر‌ماه سال 1392 @ 20:29

چگونه در زمستان سوئد روی یخ لیز نخوریم؟

زیر آسمان سوئد: شاید یکی از چالش هایی که جمعیت مهاجر تازه وارد در طول فصل زمستان بویژه در کشورهای سردسیری مثل کشورهای اسکاندیناوی با آن روبرو می شوند، چالش راه رفتن روی یخ و مسیرهای لیز در سطح خیابانها و معابر عمومی باشد. چالشی که البته برای مردمان کشورهای اسکاندیناوی بواسطه زندگی طولانی مدت در این شرایط آب و هوایی چالش جدیدی نیست و اغلب راهکارها و فوت و فن های آن را از دوران کودکی یاد گرفته اند اما برای افراد تازه وارد همواره یک علامت سوال بزرگ است و گزارشها همچنین حاکیست که بیشترین آمار شکستگی استخوان و مفاصل در فصل زمستان در کشورهای سردسیر متعلق به جمعیت مهاجر تازه وارد در آن کشورهاست.

در این مطلب قصد داریم به چندین راهکار خیلی ساده برای راه رفتن روی یخ و مسیرهای لیز و همچنین ذکر برخی نکات مهم برای افزایش ایمنی در زمستان اشاره کنیم که شاید برخی از شماها که از آن بی خبر هستید، مطالبی تازه و مفید باشد.

ادامه مطلب ...
سه‌شنبه 19 آذر‌ماه سال 1392 @ 18:08

جنجال تازه ی اعضای حزب دموکراتهای سوئد علیه مهاجرین

 

زیر آسمان سوئد:
در پی اعتصاب غذای اخیر چندین کودک پناهجو در سوئد،تعدادی از اعضای حزب دموکراتهای سوئد-SD- با اسامی ناشناس در برخی سایتها نظیر سایت" آوپیکسلات"(Avpixlat) نظرات نژادپرستانه و تنفرآمیزی را نسبت به مهاجرین منتشر کرده اند اما طولی نکشید تا هویت واقعی این نظردهندگان ناشناس که همگی از اعضای حزب دموکراتهای سوئد بودند برملا شد. یک شبکه تحقیقی موسوم به Researchgruppen در استکهلم موفق به شناسایی هویت واقعی نظردهندگان و اقدام به افشاگری نام این دسته از سیاستمداران کرد و بلافاصله خبرنگار روزنامه سوئدی "اکسپرسن" به سراغ تک تک آنها رفت و آنها را در مورد نظرات نژادپرستانه ی آنها مورد بازخواست قرار داد.

ادامه مطلب ...

چهارشنبه 13 آذر‌ماه سال 1392 @ 00:24

برترین کشورهای اروپایی از دیدگاه کیفیت نظام بهداشت و درمان


زیر آسمان سوئد: نتایج پژوهشی که بر روی کیفیت نظام بهداشت و درمان عمومی Health Care در 35 کشور اروپایی در سال 2013 میلادی صورت گرفته است،کشورهای "هلند،سوئیس،ایسلند،دانمارک و نروژ" را در صدر 5 کشور اروپایی برخوردار از بهترین نظام بهداشت و درمان عمومی در اروپا قرار داده است.

علیرغم انتظارات عمومی از سوئد،نظام بهداشت و درمان عمومی در کشور سوئد در جایگاه یازدهم این فهرست پس از کشورهای آلمان،فرانسه و فنلاند قرار دارد که بدترین جایگاه ممکن در بین کشورهای نوردیک یا شمال اروپا را نشان می دهد. این در حالیست که در رده بندی سال پیش،سوئد در جایگاه ششم فهرست قرار داشت.

ادامه مطلب ...

دوشنبه 4 آذر‌ماه سال 1392 @ 17:58

سوئد در صدر کشورهای بهره مند از اینترنت آزاد و بدون سانسور

زیر آسمان سوئد: بر اساس گزارش شاخص اینترنت جهانی Web Index 2013 توسط سازمانی که با مدیریت آقای Tim Berners-Lee -بنیانگذار و مخترع انگلیسی تبار شبکه جهانی اینترنت- اداره می شود،،کشور "سوئد" از نظر بهره مندی از "اینترنت آزاد و بدون سانسور" در صدر کشورهای دنیا قرار گرفته است.کشورهای نروژ،انگلستان،آمریکا،نیوزیلند،دانمارک،فنلاند،ایسلند،فرانسه،کره جنوبی،استرالیا،هلند و ژاپن در رده های بعدی این فهرست قرار گرفته اند.

  ادامه مطلب ...


تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان سوئد می باشد