[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] زیر آسمان سوئد
X
تبلیغات
رایتل
دوشنبه 30 اردیبهشت‌ماه سال 1392 @ 11:44

بین مهاجرت و ماندن


زیر آسمان سوئد:
شاید داستان زیر را در سایتها یا وبلاگها در دنیای مجازی قبلا خوانده باشید.نویسنده این مطلب برای ما هنوز مشخص نیست اما هر کسی بوده است و هست،زبان شیوایی را برای بیان احساسات و حرفهایش از واقعیت های دنیای مهاجرت و تفاوت دیدگاه های افرادی که هنوز از دیار و موطن خودشان کوچ نکرده اند با دیدگاه های افراد مهاجر در سرتاسر دنیا انتخاب کرده است.

ادامه مطلب ...
یکشنبه 29 اردیبهشت‌ماه سال 1392 @ 11:53

ثروتمندترین افراد جهان از دیدگاه شبکه اقتصادی بلومبرگ


زیرآسمان سوئد:
در تازه ترین رده بندی شبکه اقتصادی "بلومبرگ" Bloomberg که به صورت روزانه مجموع دارایی 100 فرد ثروتمند جهان را رصد می‌کند،ثروتمندترین افراد جهان معرفی شدند که بنیانگذار شرکت تولیدی لوازم خانگی سوئدی "آیکیا" IKEA یعنی آقای "اینگوار کامپارد" -87 ساله- با داشتن 55.6 میلیارد دلار سرمایه،در جایگاه پنجمین ثروتمند جهان قرار گرفت.وی بخاطر وجود مالیات های سرسام آور برای ثروتمندان در سوئد،از سال 1976 میلادی کشور "سوئیس" را برای زندگی خود و خانواده اش انتخاب کرده است.

"بیل گیتس" 57 ساله بنیانگذار  آمریکایی شرکت "مایکروسافت" با 72.7 میلیارد دلار ثروت در جایگاه نخست،"کارلوس اسلیم" تاجر 73 ساله لبنانی-مکزیکی با 72.1 میلیارد دلار ثروت در جایگاه دوم،"وارن بافت" تاجر 82 ساله آمریکایی با 59.7 میلیارد دلار ثروت در جایگاه سوم و "آمانسیو اورته گا" بنیانگذار 77 ساله اسپانیایی شرکت پوشاک "زارا" ZARA با 56 میلیارد دلار ثروت در جایگاه چهارم جدول ثروتمندترین افراد جهان از دیدگاه بلومبرگ قرار گرفته اند.

ادامه مطلب ...
جمعه 27 اردیبهشت‌ماه سال 1392 @ 10:46

بهترین مناطق سوئد برای زندگی از نگاه مجله ی Fokus


زیر آسمان سوئد: بر اساس تحقیقی که به تازگی مجله ی Fokus در بین تمامی 290 کمون/منطقه ی شهرداری در سوئد انجام داده است،بهترین کمون در سوئد برای زندگی و تشکیل خانواده،منطقه یا کمون "سولنا" Solna در شهر استکهلم معرفی شده است.پس از آن،کمون های "ناکا" Nacka و "لیدینگو" Lidingö در استکهلم در جایگاه های دوم و سوم قرار دارند و سپس کمون "لوند" در شهر "لوند" Lund در جایگاه چهارم و کمون "دنده رید" Danderyd در شهر استکهلم در جایگاه پنجم و کمون "اومئو" در شهر شمالی "اومئو" Umeå در جایگاه ششم جدول قرار گرفته اند.
کمون "سولنا" که امسال در صدر جدول قرار گرفته است،منطقه بزرگی ست در قسمت مرکزی شهر استکهلم که سه کاخ سلطنتی سوئد در این منطقه قرار گرفته است.
.دفاتر بسیاری از شرکتهای بزرگ سوئدی و بین المللی هم در این منطقه ی زیبا قرار گرفته است.قیمت متوسط فروش یک آپارتمان 50 متری دوخوابه در کمون سولنا از 2 میلیون کرون (300 هزاردلار) به بالاست.

ادامه مطلب ...
شنبه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1392 @ 15:26

نخستین سرویس های بهداشتی متحرک پیشرفته در سوئدزیر آسمان سوئد:
شهر "یوته بوری" سوئد نخستین شهر سوئد خواهد بود که سرویس های بهداشتی عمومی متحرک Pop-up پیشرفته را در سطح شهر نصب خواهد کرد.این سرویس های بهداشتی مردانه در طول روز در زیر سطح زمین مخفی هستند و در طول شب بصورت خودکار به روی زمین خواهند آمد.
ادامه مطلب ...
جمعه 20 اردیبهشت‌ماه سال 1392 @ 11:16

دانشگاههای سوئد در جایگاه دوم بهترین دانشگاههای جهان


زیر آسمان سوئد:
در تازه ترین رده بندی دانشگاههای جهان که توسط شبکه بین المللی دانشگاهی Universitas صورت گرفته است و در ماه می 2013 منتشر شده است،دانشگاههای سوئد پس از دانشگاههای آمریکا در جایگاه دوم بهترین دانشگاههای جهان قرار گرفته اند.

ادامه مطلب ...
چهارشنبه 18 اردیبهشت‌ماه سال 1392 @ 19:27

دستاورد محقق ایرانی:شارژ ارزانتر و سریعتر خودروهای برقی


زیر آسمان سوئد: یک محقق جوان ایرانی دانشگاه فناوری "چالمرز" سوئد یک درایو حرکتی و شارژر باتری منحصربفرد برای خودروهای برقی تولید کرده که زمان شارژ خودرو را از هشت به دو ساعت و هزینه‌ را نیز تا 2000 دلار کاهش داده است.دکتر"سعید حق‌بین"،پژوهش دکتری مهندسی برق خود در دانشگاه چالمرز را برای ساخت شارژر خودرو بهینه الکتریکی اختصاص داده که نتیجه آن یک درایو حرکتی و شارژر باتری برای برنامه‌های کاربردی خودرو است و یک شیوه انتقال نیروی جدید شامل یک ترانسفورماتور دوار را معرفی کرده است.
حق‌بین گفت: سناریوی ایده‌آل برخورداری از یک شارژر با قدرت کافی برای شارژ خودرو طی پنج تا 10 دقیقه است؛ اما این کار هزینه‌ای بالغ بر 100 هزار دلار دربرخواهد داشت که گرانتر از خود خودرو است.

ادامه مطلب ...
سه‌شنبه 17 اردیبهشت‌ماه سال 1392 @ 20:26

سوئد در جایگاه دوم بهترین کشورهای دنیا برای مادر شدن


زیرآسمان سوئد:
در تازه ترین رده بندی جهانی که توسط سازمان بین المللی Save the Children در زمینه ی بهترین کشورهای دنیا برای مادر شدن در بین 176 کشور دنیا انجام شده است،کشور سوئد پس از کشور فنلاند در جایگاه دوم بهترین کشورهای دنیا برای مادر شدن قرار گرفت.
در این تحقیق جامع،برای امتیازبندی کشورها عوامل گوناگونی از جمله خطرات مرگ مادر در زمان زایمان،وضعیت سلامتی و بهداشت،وضعیت تحصیلی،اقتصادی و سیاسی مادر،وجود امکانات و تسهیلات مناسب در نظام سلامت و بهداشت کشور در زمان تولد نوزادان و وجود سامانه و بستر مناسب اجتماعی و رفاهی برای نگهداری کودکان پس از زمان تولد برای رده بندی کشورها در نظر گرفته شده است.

ادامه مطلب ...

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان سوئد می باشد