[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] زیر آسمان سوئد
X
تبلیغات
رایتل
چهارشنبه 20 شهریور‌ماه سال 1392 @ 22:53

هشت دانشگاه از سوئد در رده برترین دانشگاههای جهان


زیر آسمان سوئد: تازه ترین رده بندی جهانی که توسط سازمان QS World University Rankings انجام شده است، "دانشگاه لوند" Lund Univeristy را در رده ی 67 ام فهرست برترین دانشگاههای جهان و همچنین بعنوان برترین دانشگاه سوئد نشان می دهد. پس از دانشگاه لوند،"دانشگاه اوپسالا" Uppsala University در جایگاه 79 ام دنیا و بعنوان دومین دانشگاه برتر سوئد و "دانشگاه سلطنتی استکهلم" KTH با 24 پله صعود نسبت به سال پیش در جایگاه 118 ام دنیا و بعنوان سومین دانشگاه برتر سوئد معرفی شده است.

"انستیتو کارولینسکا" Karolinska Institute که در یک رده بندی دیگر چندی پیش بعنوان برترین دانشگاه سوئد شناخته شده بود در رده بندی QS بخاطر اختصاصی بودن تمرکز این دانشگاه بر روی علوم پزشکی دیده نمی شود اما در رده بندی تخصصی QS در زمینه ی علوم پزشکی و دارویی در جایگاه 10 ام دنیا قرار دارد.

در بین 8 دانشگاه سوئد که در رده بندی QS قرار گرفته اند بجز "دانشگاه گوتنبرگ" University of Gothenburg که به نسبت رده بندی سال 2012 میلادی 12 پله سقوط را نشان می دهد،هفت دانشگاه دیگر همگی به رده های بالاتر صعود داشته اند.

جایگاه هر هشت دانشگاه سوئد که در تازه ترین رده بندی QS قرار دارند به شرح زیر است:

1- دانشگاه لوند: 67 ام دنیا/اول سوئد

2- دانشگاه اوپسالا: 79 ام دنیا/دوم سوئد

3- دانشگاه KTH (سلطنتی استکهلم): 118 ام دنیا/سوم سوئد

4- دانشگاه استکهلم: 170 ام دنیا/چهارم سوئد

5- دانشگاه چالمرز: 202 ام دنیا/ پنجم سوئد

6- دانشگاه گوتنبرگ: 205 ام دنیا/ششم سوئد

7- دانشگاه اومئو: 289 ام دنیا/هفتم سوئد

8- دانشگاه لینشوپینگ: 331 ام دنیا/ هشتم سوئد

  ادامه مطلب ...
شنبه 2 شهریور‌ماه سال 1392 @ 12:35

سوئد برترین کشور دوستدار محیط زیست و انرژی های نو


زیرآسمان سوئد: در تازه ترین پژوهشی که توسط سازمان سوئیسی RobecoSAM در بین 59 کشور دنیا شامل 21 کشور توسعه یافته دنیا و 38 کشور در حال توسعه صورت گرفته است، کشور "سوئد" بعنوان برترین کشور دوستدار محیط ریست و انرژی های نو و تجدیدپذیر معرفی شده است.معیارهای ارزیابی در این بررسی شامل 17 شاخص هستند که به سه بخش عمده ی شاخص های محیط زیست، شاخص های اجتماعی و شاخص های دولتی تقسیم می شوند.

ادامه مطلب ...

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان سوئد می باشد