[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] زیر آسمان سوئد
X
تبلیغات
رایتل
یکشنبه 24 دی‌ماه سال 1391 @ 17:23

افزایش فروش شال ایمنی دوچرخه سواری در سوئد و نروژ


Terese Alstin(راست) و Anna Haupt(چپ): مخترعان سوئدی شال ایمنی Hövding

زیر آسمان سوئد
: همانطوری که می دانید دوسال پیش،دو دختر جوان سوئدی به نامهای Anna Haupt و Terese Alstin از فرصت پایان نامه  فوق لیسانس خود در رشته طراحی صنعتی در دانشگاه "لوند" Lund University سوئد نهایت استفاده را بردند و برای دوچرخه سوارانی که تمایلی به استفاده از کلاه ایمنی ندارند، شال ایمنی که قابل باد شدن است ساختند.
شال ایمنی ابداعی این دو مخترع که آن را "هِودینگ" (Hövding) که در زبان سوئدی به معنای "سالار" است نامیده اند، در حقیقت مانند کیسه هوای خودروها (ایربگ) عمل می کند. بدین صورت که شخص دوچرخه سوار، وسیله ای شبیه شال گردن را که در رنگ ها و طرح های مختلف ارائه می شود، دور گردن خود می اندازد و هرگاه خطری برای وی ایجاد شود، حسگرهای درون این شال گردن در کمتر از یک دهم ثانیه کیسه ای را که به شکل کلاه ایمنی در می آید، باد می کند که قبل از برخورد سرِ دوچرخه سوار با زمین یا با وسیله نقیله ای که با آن تصادف کرده، از سرِ دوچرخه سوار، محافظت می کند.
نکته جالب از این اختراع سوئدی ها این است که این کلاه ایمنی نامرئی همچنین حاوی جعبه ای سیاه است که شرایط مربوط به دوچرخه سوار را تا ده ثانیه قبل از برخورد و در طول تصادف ضبط می کند که از سویی دیگر به تحقیقات پلیس در رابطه با علل منجر به تصادف نیز کمک شایانی می کند.
فروش این شالهای ایمنی از ماه نوامبر سال 2012 میلادی آغاز شده است و اکنون فروش آن بویژه در سوئد و نروژ در حال افزایش است.

ادامه مطلب ...
یکشنبه 24 دی‌ماه سال 1391 @ 01:23

راه اندازی چت روم وبلاگ زیر آسمان سوئد


زیر آسمان سوئد:
به درخواست تعداد زیادی از دوستان و نظر به اینکه بسیاری از همراهان صفحه فیسبوک وبلاگ درخواست داشتند تا مکانی برای آشنایی و تبادل نظر اعضای صفحه فیسبوک وبلاگ برای آنها ایجاد شود،اکنون این امکان فراهم شده است.

ادامه مطلب ...
پنج‌شنبه 21 دی‌ماه سال 1391 @ 22:39

آشنایی با کارت های بانکی و اعتباری در سوئد

 

زیر آسمان سوئد: کارت های بانکی که به آنها Bank Card و یا "دبیت کارت" Debit Card گفته می شود،همانطور که از نام آنها پیداست کارت هایی هستند که توسط بانکهای دولتی یا خصوصی هر کشور و یا توسط نهادها،موسسات و شرکتهای اعتباری و ارزی که به نوعی در چرخه اقتصادی کشور شرکت دارند تحت عنوان خدمات بانکی(تجارت الکترونیک) به مشتریان بانکها یا به مشتریان شرکتهای اعتباری و ارزی ارائه می شوند.کارت های بانکی یا دبیت کارت ها کارت هایی هستند که بر اساس حساب پس انداز شما در بانک یا موسسه موردنظر صادر می شوند و رابط الکترونیکی بین شما و پول شما هستند یعنی به عبارت ساده بایستی ابتدا حسابی باز شود و سپس بر اساس آن یک کارت بانکی صادر شود.برای دریافت کارت بانکی در سوئد لزوما نیازی نیست که پولی در زمان افتتاح حساب در حساب تان بگذارید بلکه بدون آن هم می توانید حسابی باز کنید و یک کارت بانکی دریافت کنید.

ادامه مطلب ...
دوشنبه 18 دی‌ماه سال 1391 @ 20:38

تازه ترین آمار از جمعیت ایرانیان ساکن سوئد و روند مهاجرتی آنها

زیر آسمان سوئد: بر اساس بانک اطلاعاتی اداره مهاجرت سوئد و نیز آمار رسمی اداره ثبت احوال ایران،امروزه بیش از 110 هزار ایرانی در کشور نه و نیم میلیونی سوئد زندگی می کنند.در سال 1976 میلادی یعنی در حدود دو-سه سال قبل از وقوع انقلاب در ایران بر اساس آمار اداره مهاجرت سوئد،تنها 1412 ایرانی در سوئد زندگی می کردند که اغلب آنها یا به منظور ادامه تحصیلات و یا برای انجام فعالیت های تجاری به سوئد آمده بودند.با وقوع انقلاب اسلامی در ایران،روند رو به رشد مهاجرت ایرانیان به سوئد آغاز شد اما تا سال 1984 میلادی از عدد 579 نفر در سال فراتر نرفت.در آن سالها سوئد هنوز برای ایرانیان کشوری نسبتا ناشناخته و دور از ذهن بود.بهمین خاطر ایرانیان در سالهای آغازین انقلاب عموما به کشورهایی مهاجرت می کردند که آنها را خیلی خوب می شناختند.کشورهایی از جمله آمریکا،انگلستان،فرانسه و آلمان.

ادامه مطلب ...
جمعه 15 دی‌ماه سال 1391 @ 00:32

آمار مهاجرت به سوئد در سال ۲۰۱۲ میلادیزیر آسمان سوئد:
اداره مهاجرت سوئد به تازگی آخرین آمار خود را از روند مهاجرت به سوئد در سال 2012 میلادی انتشار داده است.در سال گذشته میلادی،تعداد 111,000 اجازه اقامت در سوئد صادر شده است که نسبت به سال پیش از آن 20 درصد رشد صدور اجازه اقامت را نشان می دهد.

ادامه مطلب ...
چهارشنبه 13 دی‌ماه سال 1391 @ 16:07

پرفروش ترین خودروهای سواری در سوئد در سال 2012 میلادی

Volvo V70

زیر آسمان سوئد:خودروی سواری "ولوو" VOLVO برای 55 سال متوالی همچنان در صدر پرفروش ترین خودروهای سواری در سوئد جای دارد.در سال 2012 میلادی،ولووی سواری مدل V70 و مدل V60 به ترتیب با 21822 و 14301 دستگاه فروش رتبه های اول و سوم پرفروش ترین خودروهای سال گذشته میلادی را از آن خود کردند.


ادامه مطلب ...
شنبه 9 دی‌ماه سال 1391 @ 16:39

فقر فرهنگی ما- بخش دوم


زیر آسمان سوئد: تاکنون یه این موضوع دقت کرده اید که ما بعنوان ایرانیانی که در خارج از ایران زندگی می کنیم،تا چه اندازه با خودمان صادق هستیم و می توانیم با جسارت و اعتماد به نفس تمام و بدون هرگونه ترس یا تعارف،اطلاعات درست و بر اساس حقیقت را درباره محیط پیرامون و شرایط زندگی مان در غربت در اختیار اعضای خانواده،فامیل و دوستان خودمان در داخل ایران قرار دهیم؟! آیا می توانید به اعضای خانواده یا دوستان نزدیک خود همه جزئیات از شرایط زندگی یا کار خودتان را بگویید یا اینکه مرز و محدودیتی برای آن قائل هستید و اگر هستید،تا چه اندازه حقایق را آنچنان که واقعا هست بازگو می کنید وخودسانسوری نمی کنید؟! اینها پرسش هایی هستند که یک ایرانی غربت نشین کاملا با ماهیت آنها خیلی خوب آشناست و خوب می داند منظور از این پرسش ها چیست اما پاسخ به آنها شاید کار خیلی آسانی نباشد.با این همه،برای بهتر روشن شدن موضوع بویژه برای افرادی که داخل ایران هستند چند مثال عینی می آوریم.با توجه به تنوع طیف مخاطبان این مطلب،در تمامی مطالب زیر از عبارت "برخی از ما" استفاده شده تا موجب دلخوری تمامی دوستان نشود.

ادامه مطلب ...

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان سوئد می باشد