[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] تازه ترین آمار از تعداد افرادی که شهروند سوئد شده اند - زیر آسمان سوئد
X
تبلیغات
رایتل
چهارشنبه 12 تیر‌ماه سال 1392 @ 19:56

تازه ترین آمار از تعداد افرادی که شهروند سوئد شده اند


 

زیر آسمان سوئد:در تازه ترین آمار اداره مهاجرت سوئد،تا اینجای سال در حدود 16000 نفر از 150 کشور مختلف دنیا توانسته اند "گذرنامه سوئدی" دریافت کنند و شهروند(سیتیزن) سوئد شوند.عراقی ها،لهستانی ها،تایلندی ها،افراد فاقد مدارک هویتی و سومالیایی ها به ترتیب بیشترین ملیتهایی بوده اند که توانسته اند شهروند یا سیتیزن سوئد شوند.

از 16000 شهروند جدید سوئد،بیش از 50% از یک کشور آسیایی،بیش از 25% از یک کشور اروپایی و 10% از یک کشور آفریقایی به سوئد آمده اند.اداره مهاجرت سوئد پیش بینی کرده است که تعداد افرادی که امسال برای شهروندی سوئد اقدام می کنند به 40000 نفر برسد.این تعداد در سال گذشته میلادی در حدود 39000 نفر بوده است.

 

 Anders Danielsson مدیر بخش ارتباط عمومی اداره مهاجرت سوئد می گوید: "حق شهروندی سوئدی مجموعه ای از انگیزه ها را در بر می گیرد که مردم را با پیش زمینه های مختلف به مهاجرت ترغیب می کند.صرفنظر از دلایل و ریشه ها،افرادی که زمینه و شرایط لازم برای زندگی در سوئد را دارند و مایل به ادامه ی زندگی شان در سوئد هستند بایستی قادر باشند که این کار را انجام دهند و همچنین آنها بایستی از شانس و اقبالی برابر برای حضور و شرکت در جامعه ی سوئد برخوردار باشند." وی می افزاید: " زمانی که پای زمان کوتاه برای دریافت حق شهروندی سوئد به میان می آید،سوئد یکی از کشورهای اتحادیه اروپاست که در ابتدای این صف قرار دارد.امروزه،خدمات اداره مهاجرت سوئد در زمینه اعطای حق شهروندی دلیل و گواه خوبیست برای یادآوری این موضوع که سوئد از نظر تاریخی کشوری ست که از حق شهروندی دفاع می کند."


گفته می شود در گزارشی با عنوان  Det svenska medborgarskapet -The Swedish citizenship که در 26 ماه آوریل امسال به دولت سوئد ارائه شده است،کمیسیون اداره مهاجرت سوئد پیشنهاداتی برای چندین تغییر در سیاست های مهاجرتی سوئد ارائه کرده است که مهمترین این پیشنهادات عبارتند از:

1- اعطای حق شهروندی سوئد به فرزندی که یکی از والدین وی شهروند سوئد هستند

2- اعطای حق شهروندی سوئدی به کودک در زمان تولد صرفنظر از اینکه پدر یا مادر وی شهروند سوئد باشند یا نباشند


Bo Lundberg- کارشناس اداره مهاجرت سوئد در امور شهروندی می گوید:" کمیسیون همچنین پیشنهاد کرده است که اداره مهاجرت سوئد در همکاری با سایر سازمانها و نهادهای دولتی بایستی برای پدر و مادر فرزندی که امکان شهروند سوئدی شدن فرزند یا فرزندانشان هست،اطلاع رسانی لازم را انجام دهد تا بدین شکل تعداد بیشتری از پدر و مادرها از این امکان آگاه شوند." وی می افزاید: "موقعیت و شرایط کودکان و فرزندان برای اداره مهاجرت سوئد موضوع بسیار مهمی هست و هدف از پیشنهادات این کمیسیون،بهبود شریط حقوقی آنها در کسب حق شهروندی سوئدی و تاکید بر احساس تعلق کودکان و فرزندان به سوئد می باشد."


آشنایی کوتاه با شرایط دریافت حق شهروندی سوئدی

در سوئد شما برای دریافت Citizenship و یا همان حق شهروندی در سوئد راههای مختلفی در پیش رو دارید.مهمترین راهها ازدواج با یک شهروند سوئدی طی دو سال اخیر یا اقامت در سوئد بعنوان پناهنده به مدت حداقل چهارسال و یا حداقل پنج سال اقامت در سوئد بعنوان نیروی کاری می باشند.در ادامه به معرفی کاملتر این روشهاو سایر روشهای قانونی می پردازیم.


۱- راه اول : اقدام به روش Naturalisation


شرایط موردنیاز برای اقدام به روش Naturalisation عبارتند از:


۱- اثبات هویت از طریق گذرنامه معتبر کشور محل تولد خود.

۲- سن بالای ۱۸ سال.

۳- اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید باید دارای اقامت دائمی باشید(بغیر از شهروندان شمال اروپا Nordic Countries)

۴- حداقل باید در سوئد ۵ سال زندگی کرده باشید یا به مدت ۴ سال بعنوان پناهنده در سوئد اقامت کرده باشید.برای شهروندان دانمارک،فنلاند،ایسلند و نروژ دوسال کافیست.

درضمن توجه کنید که اقامت های موقت در سوئد از قبیل اقامت در سوئد تحت عناوین دانشجوی میهمان،توریست،کارگر،محقق،موزیسین،ورزشکار،معلم و مربی جزو "مدت اقامت" محسوب نمی شود.

۵-نداشتن سوءسابقه در سوئد در زمانی که در سوئد اقامت داشتید.

۶- اگر شما با یک شهروند سوئدی طی دوسال گذشته ازدواج کرده باشید یا با وی رابطه رسمی داشته اید و در یک مکان بایکدیگر زندگی کرده اید،در سال سوم ازدواج خود می توانید درخواست شهروندی سوئد خود را ارائه دهید.


۲- راه دوم : اقدام به روش Notification


۱- اگر شما شهروند سوئدی باشید و فرزندی داشته باشید که در خارج از سوئد به دنیا آمده باشد،می توانید برای شهروند شدن فرزندتان اقدام کنید.

۲- اگر شما سرپرستی بچه ای که در سوئد متولد شده باشد را عهده دار باشید می توانید برای شهروند شدن بچه خود تا قبل از پنج سالگی اش اقدام نمایید.


۳- راه سوم : اقدام به روش Birth


فرزندی که مادرسوئدی داشته باشد بطور خودکار حق شهروندی سوئدی دریافت می کند ولی اگر پدرسوئدی داشته باشد در صورتی که تولد فرزند در سوئد اتفاق افتاده باشد،می تواند شهروندی سوئدی دریافت کند.اگر پدر فرزند با مادرغیرسوئدی ازدواج کرده باشد،فرزند صرفنظر از اینکه تولدش در کجا اتفاق افتاده باشد شهروند سوئد محسوب خواهد شد.فرزندی هم که از طریق پدر یا مادر شهروند سوئدی محسوب شود،می تواند تقاضای داشتن ملیت دوگانه کند.


۴- راه چهارم : اقدام به روش Adoptation


فرزندی که هنوز ۱۲ سالش نشده باشد و توسط یک شهروند سوئدی به فرزندخواندگی پذیرفته شده باشد می تواند حق شهروندی سوئدی دریافت نماید.


۵- راه پنجم : اقدام به روش Legitimisation


زمانی که زنی که شهروند سوئد باشد از یک مرد سوئدی دارای فرزندی باشد که در خارج از سوئد متولد شده باشد، فرزند آنها درصورتی که زوج ازدواج رسمی نکرده باشند حق شهروندی سوئد را دریافت نخواهد کرد.


اطلاعات کاملتر و بیشتر از شرایط و مراحل شهروندی سوئدی را در سایت اداره مهاجرت سوئد در اینجا دنبال کنید.


منبع:

http://www.migrationsverket.se/info/7454_en.html


برگردان،نگارش و تنظیم: علی مهدی پور


*درصورتی که قصد لینک این صفحه را دارید،از نوار تولبار بالای صفحه به کل مطلب لینک کنید.لطفا مطالب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید.هرکدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ کپی رایت در ایران کمک کنیم.

نظرات (17)
dadkhoda lindstrom ||
چهارشنبه 12 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 21:55
salam

man ba yek dokhtare suedi ezdewaj kardam bad az 3 sal darkhast shahrawandi kardam be hem nadadn chera? haheshan komakam konid?

ba ehtram
lindstrom
امتیاز: 3 1
پاسخ:
درود دوست من
بنده کارشناس امور مهاجرت نیستم و نمی توانم نظر خاصی در مورد پرونده شما بدهم
فاروق پارسا ||
پنج‌شنبه 13 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 06:56
سلام و علیکم.
فقط خواستم تشکر کرده باشم از زحمات شما مدیران و مسولین زحمت کش این صفحه در اگهی رسانی به هموطنان پارسی گو سبز باشید.
با حرمت پارسا از کابل
امتیاز: 7 0
پاسخ:
درود پارسا جان و سپاس از مهرت.همیشه شاد و پیروز باشی :)
روشنک ||
دوشنبه 17 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 10:42
سلام
مرسی به خاطر مطالب خوب شما.
امتیاز: 2 1
پاسخ:
سپاس روشنک جان
روشنک ||
دوشنبه 17 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 10:56
با سلام دوباره
سوالی داشتم در مورد ازدواج توافقی برای مهاجرت به سوید واقعا شدنی هست یا نه ؟
با سپاس از شما
امتیاز: 1 1
پاسخ:
درود دوست من
بله.عملی هست اما بنده آن را به کسی توصیه نمی کنم
رضا ||
سه‌شنبه 18 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 09:47
سلام
ممنون از مطالب ارزنده شما اگه زحمتی نیست عکسهای از شهر اومئا برام بذار ید
امتیاز: 2 0
گلشید ||
پنج‌شنبه 20 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 19:26
با سلام
خیلی خیلی از زحمات شما و مطالب مفیدتون متشکرم
یک سوال ازتون داشتم شاید کمی تخصصی باشه.اما چون غیر از شما کسی رو با این همه اطلاعات ارزنده پیدا نکردم خواهش میکنم برادری کنید و بهم پاسخ بدید
دیماه گذشته من و مادرم از طریق دعوت نامه ای که داییم فرستاده بود برای ویزا به سفارت سوئد مراجعه کردیم.فقط به مادرم ویزا دادن و من ریجکت شدم.مادرم به سوئد رفت و با کمک داییم تونست چند روز پیش اقامت بگیره.سوالم اینه که مادرم می تونه برای من هم اقامت بگیره؟مثلا از این طریق که من به عنوان یه دختر اینجا تحت فشارم یا به دلایل دیگه؟
واقعا سپاسگذارم میشم راهنماییم کنید..
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود دوست من
شما بایستی به صورت توریستی،دانشجویی یا کاری و یا ازدواجی ویزای سوئد را دریافت کنید و پس از ورود به سوئد می توانید برای ماندن امیدوارتر باشید.همانگونه که مادر شما اقامت گرفت.مادر یا دایی شما می توانند برای شما مجددا دعوتنامه توریستی بفرستند یا اینکه به اداره مهاجرت بروند و در صورتی که اقامت خودشان دائم است برای شما تقاضای پیوند خانوادگی کنند.راه دیگر هم این است که به شکل دانشجویی هم وارد شوید یعنی از دانشگاهی پذیرش بگیرید و پس از تکمیل تحصیلات در سوئد و یافتن کار در سوئد ویزای کاری بگیرید و پس از چهارسال اقامت دائمی بگیرید.پیروز باشید
گلشید ||
جمعه 21 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 09:37
از راهنمایتون بسیار بسیار ممنونم
امتیاز: 2 0
یک نفر از جنس خاک ||
شنبه 22 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 09:50
سلام دوست عزیز وبلاگتان عالیست
اگر مایل بودید به وبلاگ ما هم سربزنید

موفق و پیروز و کامیاب باشید.
امتیاز: 0 0
فاطی ||
دوشنبه 31 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 07:59
سلام دوست گرامی وبلاگتان بسیار جامع و کامل و عالیست.
سئوال داشتم لطفا پاسخ بفرماید.من در ایران زندگی میکنم ایا می توانم در سوئد حساب شخصی پس انداز باز کنم یا سهام خریداری کنم؟
امتیاز: 1 1
پاسخ:
درود دوست گرامی و سپاس از مهرت
پس از ورود به سوئد بله می توانید اما پیش از آن باید راهی برای مهاجرت به سوئد بیابید.لطفا مطالب بخش مهاجرت به سوئد در وبلاگ را دقیق مطالعه نمایید
زهرا ||
دوشنبه 14 مرداد‌ماه سال 1392 ساعت 10:55
سلام
خوبین؟
اول از همه تبریک بابت تلاش مستمر و مفید واسه اطلاع رسانی و بعد هم یه تشکر از ته ته قلب از شما دوست گرامی
من یکساله که از وبتون دیدن میکنم
معرکه ایید.....
بازم ادامه بدید
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود زهرا جان
سپاس از مهرت.همیشه شاد و پیروز باشی
مهدی ||
چهارشنبه 13 شهریور‌ماه سال 1392 ساعت 10:48
با سلام . با تمام آرزوهام ولی تو ایران میمیرم. خوش بحال اونکه تو خوشی تو سوئد. مهدی
امتیاز: 1 0
فرید ||
چهارشنبه 3 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 13:53
درود
اول میخوام بخاطر زحمات زیادی که میکشین تشکر کنم.
واقعا به خیلیا کمک کردین از جمله خاله و پسر خاله خودم که اینجارو بهم معرفی کرده.
یسوالم داشتم ممنون میشم در صورت امکان راهنماییم کنین
اگه فردی بوسیله خانواده درجه 1 سفر کنه و سفارت 1 ماه بهش اجازه بده بمونه ولی برنگرده و اونجا بمونه بخواد پناهنده شه در صورت گرفتن جواب منفی بعد از چند ماه اگه برگرده به ایران دچار مشکل نمیشه از طرف پلیس؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود فرید جان و سپاس فراوان از مهرت
هدف این وبلاگ محقر کمک به همنوع است و از اینکه به مطالب این وبلاگ توجه دارید بسیار از شما سپاسگزارم
پاسخ پرسش شما بستگی به شرایط فرد دارد یعنی اینکه ممکن است شما پناهنده سیاسی شوید که در اینصورت در صورت بازگشت ممکن است به مشکل بر بخورید که البته آنهم بستگی دارد واقعا آدم سیاسی در ایران بوده اید یا نه.در صورتی که پناهنده اجتماعی شده باشید و پاسخ منفی بگیرید،هیچ مشکلی برای بازگشت به وطن شما را تهدید نخواهد کرد.پیروز باشید
omid ||
جمعه 5 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 12:55
با سلام و خسه نباشید به شما دوست عزیز
چندتاسوال داشتم ممنون اگه کمکم کنین
اگه توریستی برم سوید میتونم درخواست پناهندگی بدم؟اگه خونه خانواده مستقر بشم تا جواب گرفتن باری قبول یا رد کردن به من هزینه مسکن میدن؟و سوال آخر اینکه حداقل و حداکثر چقدر طول میکشه جواب منفی یا مثبت بدن؟
واقعا عذر میخوام مصدع اوقاتتون شدم
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود
حداقل شش ماه تا یکسال.بنده که نمی توانم به شما بگویم پرونده شما قبول می شود یا نه دوست عزیز :)
همه چیز بستگی به شرایط خودتان دارد.پیروز باشید
omid ||
چهارشنبه 10 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 12:34
mamnoono moteshakeram az rahnamaeeton.
امتیاز: 2 0
پاسخ:
پیروز باشید
حسن ||
پنج‌شنبه 18 مهر‌ماه سال 1392 ساعت 18:59
سلام و خسته نباشید به شما دوست گلم
یک سوال داشتم.
همسر من ساکن سوئد هستند. برای گرفتن اقامت و مهاجرت به سوئد باید از سایت آنلاین مهاجرت سوئد شروع کنیم؟
https://www.migrationsverket.se/info/4386_en.html
با سپاس از شما
امتیاز: 0 1
پاسخ:
درود دوست من
بله. می توانید بصورت آنلاین اقدام کنید
شیوا ||
پنج‌شنبه 5 دی‌ماه سال 1392 ساعت 17:34
با درود,
من دانسجوی سال 4 دوره دکتری هستم و باردار هستم. آیا قرزند من پس از تولد می تواند تابیعیت سوئدی بگیرد؟
من در سال 2007 به سوئد آمدم و به تحصیل مشغول شدم. همسر من نیز ایرانی است و در همین جا تحصیل کرده است و هیچکدام اقامت دائم نداریم.
با سپاس
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود شیوا جان
قانون خاک در سوئد وجود ندارد.برای شهروند شدن و گرفتن تابیعت یا گذرنامه سوئدی برای فرزند باید دستکم یکی از والدین شهروند سوئد باشند
behrad ||
دوشنبه 5 خرداد‌ماه سال 1393 ساعت 04:53
با سلام و درود
من اقامت سوئد دارم و شهروند سوئد هستم. اگر کسی رو که پانزده ساله باشه و داخل ایران باشه به فرزندی قبول کنم آیا به او اقامت سوئد رو میدن؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود
بنده اطلاعی از این موضوع ندارم.لطفا از اطالاعات داخل سایت اداره مهاجرت سوئد بهره بگیرید و یا با آنها مکاتبه کنید
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان سوئد می باشد