[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] افزایش اجازه اقامت های کاری جعلی در سوئد - زیر آسمان سوئد
X
تبلیغات
رایتل
چهارشنبه 22 آذر‌ماه سال 1391 @ 00:03

افزایش اجازه اقامت های کاری جعلی در سوئد

زیر آسمان سوئد: افزایش روند فروش اجازه کارهای جعلی و ساختگی در سوئد مشکلات زیادی برای پلیس سوئد پدید آورده است. اجازه کارهایی که به گفته پلیس سوئد تا رقم 250,000 کرون نیز فروخته می شود و امکان شناسایی آنها نیز بسیار مشکل است.سازمان بازرسی ملی سوئد می گوید که تعداد انبوه این اجازه کارهای قلابی دردسری برای پلیس سوئد شده و اینگونه اعمال سوءاستفاده ای روشن از قوانین موجود سوئد محسوب می شود.

در اواخر سال 2008 میلادی،مقررات جدیدی برای کارگران و نیروهای کاری غیراروپایی وضع شد که بر اساس آن کارگران و نیروهای کار خارجی در صورتی که تنها از کارفرمایی در سوئد پیشنهاد رسمی کار دریافت کنند می توانند صرفنظر از اینکه چه تخصص یا مهارتی دارند در مدت کوتاهی برای کار و زندگی به سوئد مهاجرت کنند.این مساله موجب شد که در بازار سیاه کار،فرصت برای سوءاستفاده کنندگان و کلاهبردارانی که از این روش برای مشتریان شان پیشنهادهای کاری ساختگی و جعلی تهیه می کردند بیشتر از پیش فراهم شود به شکلی که گفته می شود که امروزه تعداد این اجازه کارهای قلابی رقم "قابل توجهی" از 15000 اجازه کاری که هر ساله در سوئد صادر می شود را تشکیل می دهد. اجازه کار برای مشاغلی که هیچگاه وجود خارجی نداشته اند و ندارند و افرادی که اینگونه به سوئد آمده اند و یا بدین شکل امکان اقامت و ماندن در سوئد را دریافت کرده اند هرگز بر سر کار نرفته و نمی روند.

این امر موجب شد که  در ماه ژانویه سال جاری میلادی،اداره مهاجرت سوئد جهت مقابله با این معضل دست به کار شود و مقررات بسیار سختگیرانه تر و مشکل تری را برای کارفرمایانی که قصد استخدام نیروهای کار خارجی را دارند وضع کند. بر اساس مقررات جدید اداره مهاجرت سوئد،کارفرمایانی که از این پس قصد استخدام نیروهای کار خارجی را دارند بایستی بصورت مستدل ثابت کنند که برای حداقل دوسال مستمر قادر هستند حقوق کارگران یا کارمندان خود را بپردازند. وضع این مقررات موجب رد تعداد بسیار زیادی از درخواست های کاری شد که ثابت شد خیلی جدی نیستند. با این همه،این امر موجب توقف کامل درخواست های کاری قلابی نشده است چنانچه بر اساس گفته های مسئول سازمان بازرسی ملی سوئد،وی هنوز پرونده ای را مشاهده نکرده است که در آن فردی به عنوان جاعل مدارک موردنیاز برای دریافت اقامت کاری دستگیر و مجازات شده باشد.

چنانچه تخصص و مهارتی دارید و کارفرمایی در سوئد را می شناسید که مایل به استخدام شماست یا اینکه در حال حاضر از کارفرمایی در سوئد پیشنهاد رسمی کار دارید و می خواهید به دور از دام شیادان و کلاهبرداران به شکل کاملا قانونی برای دریافت اجازه اقامت/ویزای کاری سوئد اقدام کنید،بهترین و عاقلانه ترین راه مراجعه به سایت رسمی اداره مهاجرت سوئد در اینجا می باشد.

منبع و پیوند مربوط:

http://www.thelocal.se/42872/20120828

شرایط دریافت ویزای کاری سوئد-سایت اداره مهاجرت سوئد


نگارش،تهیه و تنظیم: علی مهدی پور


*درصورتی که قصد لینک این صفحه را دارید،از نوار تولبار بالای صفحه به کل مطلب لینک کنید.لطفا مطالب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید.هرکدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ کپی رایت در ایران کمک کنیم.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان سوئد می باشد