[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] راهنمای گام به گام مهاجرت کاری به دانمارک (گرین کارت دانمارک) - زیر آسمان سوئد
X
تبلیغات
رایتل
سه‌شنبه 21 آذر‌ماه سال 1391 @ 22:28

راهنمای گام به گام مهاجرت کاری به دانمارک (گرین کارت دانمارک)زیر آسمان سوئد:
اگر در ایران و یا در هر جای دیگری از دنیا زندگی می کنید و دارای تحصیلات عالیه (کارشناسی-کارشناسی ارشد و یا دکترا) هستید و از طرفی قصد مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی برای کار و زندگی و سپس دریافت اقامت اتحادیه اروپا را دارید، طرح گرین کارت یا همان کارت سبز دانمارک GreenCard Scheme می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای شما باشد.شما می توانید از هر کجای دنیا که باشید با تهیه و ارسال مدارک موردنیاز در صورت کسب حد نصاب امتیاز (100 امتیاز) درظرف چند ماه به یکی از مرفه ترین کشورهای حوزه اسکاندیناوی و اروپا قدم بگذارید.
ویزا یا اجازه اقامت کارت سبز دانمارک یک اجازه اقامت کاری حداکثر 3 ساله است و به شما این امکان را می دهد که در این مدت در کشور دانمارک به دنبال کار بگردید.پس از یافتن کار این امکان را خواهید داشت که آن را تمدید کنید و پس از گذشت چهارسال متوالی برای دریافت اقامت دائمی دانمارک هم اقدام کنید.
از زمان اجرای این طرح چند سالیست که می گذرد.
در ادامه بصورت گام به گام تمامی مراحل و شرایط اقدام جهت دریافت ویزای گرین کارت دانمارک را توضیح می دهیم.


 

شرایط کامل امتیاز بندی

حد نصاب امتیاز برای اقدام جهت کارت سبز دانمارک 100 امتیاز است که شامل امتیاز برای سن،سطح تحصیلات،سطح زبان،سوابق کاری،سازگاری با محیط و سن می شود.

1- سن Age : شما می توانید حداکثر 15 امتیاز از بخش سنی دریافت کنید:

- 34 سال و کمتر : 15 امتیاز

- 35 تا 40 سال : 10 امتیاز

2- سطح تحصیلات Educational Level : حداقل سطح تحصیلی لازم لیسانس یا کارشناسی ست.مدرک تحصیلی شما باید حداقل معادل مدرک لیسانس دانمارکی ارزشیابی شود.در غیراینصورت، حد نصاب امتیاز لازم را نمی توانید بدست آورید. 

- مدرک کارشناسی(لیسانس) چهارساله: 30 امتیاز

- مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یکساله: 50 امتیاز

- مدرک کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) دوساله: 60 امتیاز

- مدرک PhD (دکترا) : 80 امتیاز


درضمن اگر دانشگاه محل تحصیل شما جزو فهرست 400 دانشگاه برتر دنیا باشد، امتیاز اضافه ای نیز بعنوان bonus point به شما تعلق می گیرد:

- جزو 400 دانشگاه برتر دنیا: 5 امتیاز

- جزو 200 دانشگاه برتر دنیا: 10 امتیاز

- جزو 100 دانشگاه برتر دنیا: 15 امتیاز

فهرست 400 دانشگاه برتر دنیا را  هم می توانید در اینجا بیابید.


اگر هم رشته تخصیلی شما در فهرست رشته های تحصیلی و مشاغل موردنیاز یا همان positive list دانمارک باشد، 10 امتیاز به امتیازات شما اضافه می شود.فهرست این مشاغل تحت عنوان positive list را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

بنابراین اگر تمامی امتیازات را از این بخش بدست آورید،حداکثر امتیازی که از این بخش می توانید کسب کنید 105 امتیاز است.

نکته مهم برای دانشجویان:

امتیازات این بخش به کسانی تعلق می گیرد که تحصیلات خود را به پایان رسانیده اند و مدرک خود را دریافت نموده اند.درصورتی که هنوز دانشجو هستید و مدرک تحصیلی خودتان را دریافت نکرده اید نمی توانید امتیازی از این بخش دریافت کنید.


 


3- سطح زبان Language Skills: جهت دریافت امتیاز در این بخش،باید توانایی خود را در تسلط به یکی از زبانهای انگلیسی،دانمارکی،سوئدی،نروژی و یا آلمانی نشان دهید.

مدرک زبان انگلیسی- IELTS- با نمره 3 : 5 امتیاز

IELTS با نمره 3.5-4.5 : 10 امتیاز

IELTS با نمره 5-6 : 15 امتیاز

IELTS با نمره 6.5 به بالا: 20 امتیاز

مدرک تافل- TOEFL- با حداقل نمره 72 (IBT) نیز دارای 20 امتیاز است.اطلاعات تکمیلی را می توانید در جدول اینجا دنبال کنید.

نکته:

اگر به مدت حداقل یکسال در محلی مشغول به کار یا در دانشگاهی مشغول به تحصیل بوده اید که در آن به یکی از زبانهای انگلیسی،دانمارکی،سوئدی،نروژی و یا آلمانی کار یا تحصیل کرده باشید،نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید و بر اساس سطح کار یا تحصیل شما امتیاز لازم از حداقل 5 تا حداکثر 20 امتیاز به شما تعلق می گیرد.توجه داشته باشید که اگر در شرکتی خارجی در ایران کار کرده باشید مشمول این امتیاز نمی شوید چون زبان رسمی استفاده شده در محل کار شما به هر صورت زبان فارسی بوده است.4- سوابق کاری Work Experience: در صورتی که ظرف 5 سال گذشته در یکی از مشاغل موردنیاز دانمارک مشغول به تحقیق یا کار بوده اید (فهرست این مشاغل تحت عنوان positive list را می توانید در اینجا مشاهده کنید)، می توانید حداکثر 15 امتیاز دریافت کنید.

- یک تا دو سال سابقه کار در positive list بعنوان محقق: 10 امتیاز

- سه تا پنج سال سابقه کار درpositive list بعنوان محقق: 15 امتیاز

- سه تا پنج سال سابقه کار درpositive list بعنوان مدیر/کارمند/کارگر و... : 5 امتیاز


5- سازگاری یا وفق پذیری با محیط  Adaptability: اگر در یکی از دانشگاه های اروپایی تحصیل کرده باشید یا در سطح اروپا سابقه کاری مرتبط داشته باشید بدین معنا خواهد بود که می توانید از امتیاز توانایی سازگاری با محیط هم استفاده کنید. حداکثر امتیازی که از این بخش می توانید کسب کنید 15 امتیاز خواهد بود.

- داشتن حداقل یکسال سابقه تحصیل در یکی از کشورهای اتحادیه اروپا یا سوئیس : 5 امتیاز

- داشتن اقامت قانونی در اتحادیه اروپا یا سوئیس به مدت دوسال متوالی: 10 امتیاز

- تسلط به زبان دانمارکی نیز دارای 5 امتیاز اضافی ست.


* حالا باید امتیازات خودتان را با توجه به پنج بند بالا جمع بزنید.اگر به 100 امتیاز رسیدید می توانید اقدام کنید.البته قبل از آن باید شرایط مالی زیر را نیز بررسی کنید.


شرایط مالی لازم جهت اقدام چیست؟!

از دیدگاه مالی، شما کافیست توانایی تامین مخارج زندگی تان را در یکسال نخست زندگی در دانمارک را داشته باشید. شرایط مالی لازم برای سال 2011 میلادی بدین شرح است:

-برای افراد زیر 25 سال: 5367 کرون دانمارک در ماه

-برای افراد بالای 25 سال: 6472 کرون دانمارک در ماه

درصورتی که متاهل هستید،برای شریک زندگی (همسر-نامزد-پارتنر رسمی): 5367 کرون دانمارک در ماه که بصورت جداگانه به مبلغ بالا افزوده می شود.

در صورتی هم که بصورت رسمی ازدواج کرده اید و دارای فرزند زیر 18 سال هستید، برای هر فرزند 1342 کرون دانمارک در ماه و در صورتی که والدین مجرد محسوب می شوید(جدا از هم زندگی می کنید) و دارای فرزند زیر 18 سال هستید برای هر فرزند 1619 کرون سوئد در ماه به کل مبلغ بیافزایید. هر زوج حداکثر دو فرزند زیر 18 سال را تحت ویزای گرین کارت دانمارک می تواند با خودش به همراه بیاورد.

مثال:

بطور نمونه اگر شما متاهل هستید و می خواهید همسر و تک فرزند زیر 18 سال خودتان را همراه خود داشته باشید، بایستی گواهی بانکی دال بر موجودی معادل 144,912 کرون دانمارک (1342+5367+5367 ) را ارائه کنید.

در صورتی که در سوئد یا سایر نقاط اروپا و آمریکا هستید، گواهی بانکی را می توانید بصورت آنلاین از حساب بانکی خودتان تهیه کنید و در صورتی هم که در ایران هستید می توانید گواهی موجودی حساب-حساب بانکی باید به نام شخص شما باشد-را از بانک خودتان درخواست کنید و سپس آن را نزد شعبه بین الملل بانک تان به انگلیسی ترجمه کنید.پس از تهیه گواهی بانکی می توانید موجودی را از حساب تان بلافاصله خارج کنید اما تجربه دوستان در ایران نشان داده است که برای جلوگیری از خطر ریجکت شدن پرونده تان بهتر است تا پایان زمان بررسی پرونده تان صبر کنید و سپس موجودی را از حساب تان خارج کنید.

چگونه اقدام کنم؟!

فرم درخواست ویزا

برای ثبت تقاضای خود جهت دریافت گرین کارت دانمارک ابتدا باید فرم مخصوصی را پر کنید.این فرم را می توانید در اینجا دریافت و دانلود کنید.در صورتی که متاهل هستید،برای همسر و فرزندان تان باید فرم دیگری را نیز در اینجا تکمیل نمایید.

*نکته مهم

برای ارسال مدارک نیازی به ارسال "اصل" مدارک نیست و شما می توانید در مرحله ارزیابی تقاضای ویزایتان از تمامی مدارک تحصیلی و کاری،مدرک زبان و غیره رونوشت(کپی) رنگی تهیه و ارسال کنید.با این همه در زمان دریافت ویزا یا انجام مصاحبه با شما، مدارک اصل را باید حتما نشان دهید تا صحت آنها به تایید اداره مهاجرت دانمارک برسد.

هزینه اقدام یا درخواست ویزا و نحوه پرداخت

تا قبل از سال 2011 میلادی، هزینه ای برای ارسال درخواست ویزای گرین کارت دانمارک دریافت نمی شد ولی از ژانویه سال 2011 میلادی به بعد، اداره مهاجرت دانمارک برای بررسی درخواست ها هزینه ای معادل 6275 کرون دانمارک را دریافت می کند.این هزینه حتما باید همزمان با ارسال مدارک پرداخت شود.

نحوه پرداخت هزینه اقدام می تواند از طریق آنلاین (دبیت/کردیت کارت) یا از طریق حواله بانکی باشد. برای این کار باید ابتدا به اینجا بروید و با ساختن یک شناسه پردازنده case order ID طبق دستورالعمل ها مبلغ موردنظر را پرداخت کنید.

اگر هم قادر نیستید که از راه کارت اعتباری هزینه مربوطه را پرداخت کنید، می توانید ازطریق سفارت دانمارک در ایران هم این کار را انجام دهید.

توجه داشته باشید که در صورتی که متاهل هستید یا دارای فرزند هستید در مرحله نخست اقدام بهتر است ابتدا هزینه اقدام را تنها برای خودتان پرداخت کنید و سپس پس از دریافت پاسخ مثبت از اقدام تان برای همسر و یا فرزند/فرزندان خود نیز متعاقبا اقدام کنید.

محل تحویل یا ارسال مدارک

اگر در ایران هستید، می توانید درخواست خود همراه با تمامی مدارک لازم را به سفارت دانمارک در تهران تحویل دهید.نشانی کامل سفارت دانمارک در تهران:

نشانی : تهران-خیابان دکتر علی شریعتی- الهیه- خیابان دشتی- شماره 18

تلفن: 9-2030008-021

شما باید با تماس با سفارت وقت قبلی برای مصاحبه بگیرید و مدارکی از جمله فرم تکمیل شده ویزا،عکس،رونوشت گذرنامه،پاکت و تمبر و... را به اضافه ی 1400 کرون دانمارک جهت انجام خدمات کنسولی را تحویل سفارت دهید. برای اطلاعات بیشتر به سایت سفارت دانمارک در تهران در اینجا مراجعه کنید.هزینه خدمات کنسولی حتی در صورت رد درخواست ویزا غیرقابل بازگشت است.

اگر در سوئد و یا سایر نقاط دنیا هستید، به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری دانمارک در محل زندگی تان مراجعه کنید. اگر در سوئد یا نروژ و یا کشورهای نزدیک به دانمارک هستید بهترین و ارزانترین راه مراجعه به اداره مهاجرت دانمارک در شهر کپنهاگ است تا از پرداخت خدمات کنسولی اجتناب کنید.

مدت زمان بررسی و اعلام نتیجه

مدت زمان معمول برای بررسی و اعلام نتیجه ویزای گرین کارت دانمارک یکماه است ولی ممکن است به دلایل نقصی پرونده و سایر دلایل دیگر تا دو ماه نیز طول بکشد.اطلاعات بیشتر در این زمینه را می توانید در اینجا مشاهده کنید.

نحوه پیگیری روند بررسی پرونده

پس از ارسال مدارک لازم شما در هر زمان می توانید با مراجعه به اینجا و بازدید از حساب شخصی تان از روند پیشرفت پرونده تان مطلع شوید.

اطلاعات تکمیلی بیشتر درباره شرایط و نحوه اقدام جهت دریافت "گرین کارت دانمارک" و نیز سایر ویزاهای تحصیلی،کاری،توریستی،دریافت پناهندگی و... را می توانید در سایت اداره مهاجرت دانمارک در اینجا دنبال نمائید.

شرایط تمدید ویزا پس از یکسال کار و زندگی در دانمارک

ویزای گرین کارت دانمارک تنها در صورتی قابل تمدید خواهد بود که شما در طول یکسال آخر اقامت در دانمارک، حداقل ده ساعت در هفته کار کرده باشید.در صورتی هم که به دلایلی غیر از اشتباهات شخصی شغل خود را از دست بدهید،ویزای شما یکسال دیگر قابل تمدید خواهد بود.درخواست تمدید ویزا نمی تواند زودتر از دو ماه قبل از تاریخ انقضای ویزا انجام شود.

شرایط اعضای خانواده

اگر شما موفق به دریافت ویزای گرین کارت دانمارک شوید، همسر یا شریک زندگی رسمی شما و نیز فرزندان زیر 18 سال شما نیز حائز شرایط لازم برای دریافت ویزا هستند.اعضای خانواده شما باید قادر به تامین مخارج زندگی شان باشند و شما باید در یک آدرس در دانمارک باهم زندگی کنید.همسر یا همزی شما قانونا اجازه خواهد داشت که بصورت تمام وقت در زمانی که در دانمارک بسر می برد کار کند.

کاریابی در دانمارک

در اینجا شما می توانید تعداد زیادی پیوند مفید برای جستجوی کار در کشور دانمارک را بیابید.


اطلاعات عمومی از کشور دانمارک

کشور دانمارک  در شمال اروپا و در منطقه اسکاندیناوی واقع شده است و خاک این کشور در واقع از سه جزیره بزرگ متصل بهم تشکیل می شود که مجموعا 43,069 کیلومتر مربع وسعت دارند.دانمارک از شرق به دریای بالتیک،از غرب به دریای شمال،از جنوب به آلمان و از شمال از طریق پل" اوره ساند" به سوئد متصل شده است.

موقعیت جغرافیایی شهر کپنهاگ در کشور دانمارک

شهر یا بندر کپنهاگ Copenhagen با جمعیتی حدود دو میلیون نفر بزرگترین شهر و پایتخت کشور دانمارک می باشد.در سال ۲۰۰۸ میلادی این شهر بعنوان اولین شهر برگزیده دنیا از نظر کیفیت زندگی توسط مجله Monocle شناخته شد. دانمارک تا کنون دوبار در سال‌های 2006 و 2007 میلادی به عنوان شادترین کشور جهان برای زندگی انتخاب شده است..البته شادترین به این معناست که علیرغم میزان بالای مالیات دریافتی دولت در این کشور، پایین ترین سطوح اجتماعی هم از حقوق و مزایای اجتماعی مناسبی برخوردار هستند و میزان رضایتمندی آنها از زندگی شان بالاست.مثلا یک رفتگر در دانمارک می تواند فقط پنج ساعت در روز کار کند و بقیه روز را صرف خانواده و تفریحاتش کند.برای او، درجه رضایتمندی از زندگی رتبه هشت از ده است.
دانمارک از تولیدکنندگان و صادر کنندگان بزرگ گوشت، کره، پنیر و تخم‌مرغ در جهان است.دانمارک درحدود 5.5 میلیون نفر جمعیت دارد و نزدیک به 96 درصد از مردم این کشور مسیحی و حدود چهار درصد مسلمان هستند.

منظره ای از مرکز شهر کپنهاگ/عکس از نویسنده مطلب

در جولای سال ۲۰۰۰ میلادی پلی دوطبقه به نام پل اوره ساند(Oresund) جهت سهولت ارتباط بین بندر کپنهاگ در دانمارک و بندر مالمو واقع در سوئد احداث شد که در واقع با حدود هشت کیلومتر طول (۷۸۴۵ متر) بلندترین پل ارتباطی دنیا هم محسوب می شود و بعلت مقررات پیمان شنگن، کنترل گذرنامه ای در دوسوی پل وجود ندارد.تا قبل از احداث این پل، رفت و آمد بین دو کشور از طریق دریا انجام می گرفت.

پل Oresund

یک طبقه از این پل به عبور قطار و یک طبقه دیگر به عبور و مروراتوبوس و اتومبیلهای شخصی در چهار لاین اختصاص داده شده است.

موقعیت پل و ارتباط دو کشور سوئد و دانمارک


پیوندهای مفید دیگر:

سایت رسمی مهاجرت به دانمارک

آداب و رسوم دانمارکی ها

دانستنی ها از دانمارک


تنظیم و نگارش : علی مهدی پور

*درصورتی که قصد لینک این صفحه را دارید،از نوار تولبار بالای صفحه به کل مطلب لینک کنید.لطفا مطالب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید.هرکدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ کپی رایت در ایران کمک کنیم.

نظرات (51)
اشکان ||
پنج‌شنبه 24 اسفند‌ماه سال 1391 ساعت 13:51
سلام.اگه میشه لیست مشاغل رو به فارسی قرار بدید.ما دانمارکی بلد نیستیم
امتیاز: 106 27
مری ||
دوشنبه 28 اسفند‌ماه سال 1391 ساعت 11:50
سلام، ممکنه بفرمایید که تاییدیه اصل بودن مدارک دانشگاهی که بایستی از طریق خود دانشگاه صادر بشه چیه و چگونه بایستی درخواست بشه؟ (هم دانشگاههای ایران و هم سوئد)
ضمنن اگه لطف کنید و بگید که پول باید در تمام طول این مدت در حساب بلوکه بمونه یا فقط نزدیک مصاحبه؟

بینهایت ممنونم
امتیاز: 13 3
پاسخ:
درود دوست من
مدارک تحصیلی شما در ایران بایستی ترجمه و سپس توسط وزارت امور خارجه ایران مهر شود.این کار را دارالترجمه ها برایتان انجام می دهند.برای دانشگاههای سوئد برای رشته های انگلیسی زبان قاعدتا نیازی به این کار نیست و شما میتوانید اسکن مدرک فارغ التحصیلی تان و ریزنمرات را ارسال کنید.پول هم پیش از صدور ویزا بایستی در حساب باشد تا زمانی که ویزایتان صادر شود.پیروز باشید
||
پنج‌شنبه 15 فروردین‌ماه سال 1392 ساعت 11:29
از اطلاعات کامل و گویایی که روی سایت قرار دادین ممنون
امتیاز: 31 4
haamed ||
یکشنبه 15 اردیبهشت‌ماه سال 1392 ساعت 10:04
با سلام و عرض تشکر از اطلاعات کامل و جامعی که منتشر فرمودید، آیا در صورت کسب امتیاز لازم گرین کارت معتبر تا 3 سال صادر میشود یا خیر در پایان هر سال نیاز به تمدید مجدد داشته و سقف تمدید تا 3 سال هست؟ پیشاپیش از پاسختان سپاسگزارم
امتیاز: 0 2
پاسخ:
درود دوست من و سپاس از توجه شما
مطلب را مجدد بخوانید.نوشته شده است.در پایان یکسال باید تمدید کنید
diba ||
پنج‌شنبه 2 خرداد‌ماه سال 1392 ساعت 20:14

دانلود کتاب راهنمای سفر به دانمارک Eyewitness Travel Guides
http://www.booktolearn.com/?p=2108

مجموعه کامل کتابهای جهانگردی و گردشگری
http://www.booktolearn.com/?p=1329

آرشیو یکصد ساله نقشه‌های موسسه نشنال جئوگرافیک
http://www.booktolearn.com/?p=1323
امتیاز: 12 2
mojtaba ||
شنبه 18 خرداد‌ماه سال 1392 ساعت 20:28
خیلی ممنون
خیلی مفید بود
مرتب و منظم و مفید دستت درد نکنه
امتیاز: 16 2
||
دوشنبه 27 خرداد‌ماه سال 1392 ساعت 07:46
salam,man 105 emtiaz az in jadval ro mitoonam begiram ,haghighatesh amma do del hastam baraye raftan!!!yek soale dige man reshtam too poisitive list hast,yani age beram mitoonam shoghle mortabet ba reshtam peida konam ?
امتیاز: 0 4
پاسخ:
درود دوست من
یافتن کار در دانمارک بدون دانستن زبان دانمارکی کار اصلا آسانی نیست
سارا ||
دوشنبه 11 شهریور‌ماه سال 1392 ساعت 13:36
سلام.مرسی لز اطلاعاتی که ارائه کردید. میسه لطفن لیست مدارکی که باید برای سفارت تهران بفرستیم ذکر کنید مثلا اینها کافی است یا مدارک بیستری می خواهد:
مدرک تحصیلی- کارنامه تحصیلی- سابقه بیمه- کپی مدارک شناسایی- گواهی عدم سوئ پیشینه- گردش مالی(به چه میزان؟و چه مدت؟)- گذزنامه-رزومه- معرفی نامه از شرکت و یا دانشگاههای که درس می دهم؟
همینها کافی است؟
و سوال دیگه اینکه برای بررسی مدارک تهران هم باید 1400 کرون و 6275 کرون به سفارت پرداخت بشه؟
امتیاز: 2 0
پاسخ:
درود دوست من
لطفا به سفارت دانمارک در تهران مراجعه کنید و اطلاعات کامل و بروز را در آنجا دریافت کنید
شایان ||
یکشنبه 24 شهریور‌ماه سال 1392 ساعت 11:25
با سلام
برای مهاجرت به دانمارک از طریق green cart حتما شرط سنی لازمه که پایین 40 باشه؟اگه امتیاز را بدون توجه به سن بدست بیاریم میتونیم مهاجرت کاری بگیریم؟
سپاس
امتیاز: 6 3
پاسخ:
درود دوست عزیز
مهم بدست آوردن حدنصاب امتیاز است
حمید ||
دوشنبه 6 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 20:45
مرسی از اطلاعات خوبت
من فوق گردشگری خوندم. دانمارک کشور خوبی برای رشته ی من هست؟ بازار گردشگری خوبی داره؟ همچنین دانشگاه هاش این رشته رو ارائه میدن؟ ممنون
امتیاز: 3 1
پاسخ:
درود حمید جان
لطفا به پیوند زیر بروید
http://studyindenmark.dk
حمید ||
سه‌شنبه 7 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 15:23
بسیار ممنونم. سایت بسیار جامعی بود.
البته من دیشب همین سوال رو در مورد سوئد هم تو یه پست دیگه پرسیدم مثل اینکه ثبت نشده یا تاییدش نکردی.
وضعیت این رشته تو سوئد چطور هست؟ یه کشور گردشگر پذیر هست؟ بازار کار و مخصوصا دانشگاهی هست که رو این رشته کار کنه در مقطع دکتری؟ مرسی از کمکت
امتیاز: 2 0
پاسخ:
برای سوئد به پیوند زیر مراجعه کنید
www.studyinsweden.se
علی ||
جمعه 6 دی‌ماه سال 1392 ساعت 20:42
با سپاس از شما. اطلاعات مفیدی بود.
در صورتی که متقاضی دارای امتیاز 100 به بالا و حایز کلیه شرایط باشد، آیا بطور حتم ویزای او صادر میگردد یا اینکه مصاحبه هم تعیین کننده میباشد. بطور خلاصه احتمال موفقیت در صورت داشتن شرایط تعیین شده چقدر میباشد؟
با تشکر از شما
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود علی جان
مصاحبه هم تعیین کننده است.شانس موفقیت بستگی به خیلی عوامل دارد.بنده نظر خاصی نمی توانم بدهم
یاسر ||
شنبه 7 دی‌ماه سال 1392 ساعت 09:06
با سلام و تشکر از مطلب خوبتون
2 تا سوال داشتم:
اونایی که خارج از ایرانن ِ مدارکشونو به سفارت دانمارک تو همون کشور بدن یا تهران؟
اگه حسابو تو ایران بدم چی میشه؟
مرسی اگه جواب بدین
امتیاز: 1 2
پاسخ:
درود یاسرجان
سفارت دانمارک گزینه بهتری ست
faeze ||
شنبه 7 دی‌ماه سال 1392 ساعت 11:59
من شرط سن و ندارم بالای 40 سالم سایر امتیاز ها را کسب می کنم می خواستم ببینم می تونم واسه گرین کارت دانمارک اقدام کنم
؟
ممنون میشم اگه راهنمایی م کنید
امتیاز: 4 0
پاسخ:
درود فائزه جان
مهم دریافت حد نصاب 100 است
مریم ||
سه‌شنبه 10 دی‌ماه سال 1392 ساعت 20:21
با سلام و تشکر از مطالب خیلی مفیدتون

من رشته مهندسی صنایع خوندم (گرایش تحلیل سیستمها) در مقطع کارشناسی ارشد، ممکن هست که به این positive list ربطش بدم یا نه؟
امتیاز: 3 0
پاسخ:
درود مریم جان
اطلاعی ندارم.به سایت مرجع مراجعه کنید و به آنها ایمیل بفرستید یا تماس بگیرید
فرشاد ||
پنج‌شنبه 12 دی‌ماه سال 1392 ساعت 16:41
من لیسانس الکترونیک دارو از دانشگاه دولتی ولی با معدل زیر 13. محدودیتی از لحاظ معدل وجود نداره برای معادل شدن با لیسانس دانمارکی؟
امتیاز: 3 2
پاسخ:
درود دوست من
بنده اطلاعاتی بغیر از اطلاعات موجود در داخل سایت اصلی اقدام برای گرین کارت دانمارک ندارم
نادیا محمدی ||
شنبه 14 دی‌ماه سال 1392 ساعت 13:34
با درود
فارغ التحصیل در رشته تخصص داخلی یکی از دانشگاههای اتحادیه اروپا هستم و در صورت ممکن اطلاعات در مورد اخذ گرین کارت از کشور دانمارک و Job Vacancy زحمتش را بکشید.
با کمال تشکر نادیا
امتیاز: 1 3
پاسخ:
درود دوست عزیز
شما خودتان باید اقدام کنید.مطلب کاملا روشن و واضح است
وفا ||
سه‌شنبه 17 دی‌ماه سال 1392 ساعت 14:43
با سلام
مصاحبه به انگلیسی انجام خواهد شد یا دانمارکی؟
امتیاز: 1 1
پاسخ:
انگلیسی
نازنین ||
یکشنبه 22 دی‌ماه سال 1392 ساعت 17:21
سلام
ببخشید من سابقه کار دارم اما بدون بیمه میخواستم بدونم، سابقه واسم محسوب میشه یا نه؟
ممنون
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود
مهم نیست بیمه داشته باشید یا نداشته باشید.مهم این است که بتوانید گواهی سابقه کار رسمی بگیرید و ترجمه کنید
فرانک ||
پنج‌شنبه 26 دی‌ماه سال 1392 ساعت 21:56
من با داشتن ٤٠سال سن وداشتن لیسانس حقوق اسلامی و داشتن ٢٠ سال سابقه خدمت در داد گستری چه امتیازی به من تعلق میگیرد؟
امتیاز: 1 4
پاسخ:
درود
اطلاعات در همین مطلب داده شده است
سغید ||
شنبه 28 دی‌ماه سال 1392 ساعت 12:21
slam va arze adb
sepas az etelat va rahnamaeehaye khoobe shoma.
dar soorate sabghyekare pajooheshi mitavan an ro eraeh kard? darsoorati ke khodam modiar amele ye sherkati basham vali sabeghye bimeh nadashteh basham mitoonam savabegham ro eraeh bedam?
mamnoon misham age javab bedin...
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود دوست عزیز
بنده اطلاعات دیگری غیر از آن چیزی که در این مطلب درج شده است ندارم
نسرین ||
چهارشنبه 2 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 20:28
باسلام و تقدیم احترام،من حدود 2 ماه پیش با استفادهاز راهنمایی های خوب شما مدارک تحصیلی و شغلی خودم رو در رشته پزشکی برای وزارتبهداشت دانمارک پست کردم ولی هنوز پاسخی برایتایید مدارکم نیومده ،سفارت هم بدون تاییدیه مدارک تحصیلی در خواست گرین کارت روقبول نمیکنه به نظر شما من در این روند اشتباهی کرده ام ؟ اقدام بعدی من چه باید باشد ؟ ممنون
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود
اطلاعی ندارم.با خودشان تماس بگیرید
نفیسه ||
یکشنبه 6 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 19:43
سلام ،من در هندوستان دوره زبان میگذرام،آیا میتوانم از سفارت دانمارک در هندوستان اقدام کنم،..ممنون میشم جواب بدین،با سپاس
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود
بله
سپیده ||
پنج‌شنبه 10 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 11:34
با عرض سلام
من دانشجوی فوق لیسانس فلسفه هستم و مدارک تخصصی گریم و آرایشگری هم از وزارت کار ایران دارم .و زبان هم در حد متوسط و نسبتاً خوب تسلط دارم.. سوال من این است که من هنوز مدرک فوق لیسانس و تافلم را دریافت نکرده ام و تقریباً 6 ماه دیگر هر دو مدرک را دریافت خواهم کرد آیا از همین الآن باید این فرم گرین کارت را پر کنم یا پس از اتمام کامل مدارکم اقدام کنم؟واینکه زمان دریافت اگرین کارت با رایطی که عنوان کرده اید تا چه وقت اعتبار دارد؟آیا محدودیت زمانی دارد؟
امتیاز: 2 0
پاسخ:
درود
خیر.بایستی فعلا تا زمان دریافت مدرک تحصیلی و مدرک زبان صبر کنید.
در مورد مدت اعتبار در همین مطلب توضیح داده شده است
وفا ||
شنبه 12 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 14:28
درود و با تشکر فراوان از پاسخدهی شما
5 امتیاز تسلط به زبان دانمارکی چگونه ارزیابی می شود.
امتیاز: 1 1
پاسخ:
درود
اطلاعی ندارم
آسا ||
یکشنبه 13 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 20:20
با سلام وخسته نباشید
اگر من موفق به دریافت ویزا 3ساله بشوم همسرم هم در مدت 3 سال اول اجازه کار در رشته ی خودش (حقوق) را خواهد داشت؟
امتیاز: 2 0
پاسخ:
درود
اطلاعی ندارم.از خود سایت اطلاعات لازم را کسب کنید
آسا ||
یکشنبه 13 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 20:28
سلام و خسته نباشید،ببخشید جواب سئوال قبلیم رو مطالعه کردم :!
الان میخوام بدونم شرایط و امتیاز بندی گرین کارت دانمارک حدودا تا چه مدتی به این شکل باقی خواهد ماند؟
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود
همیشه اخبار سایت دانمارک را دنبال کنید
Muhammad ||
یکشنبه 27 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 05:39
سلام
خسته نباشید
چند تا سوال داشتم:

1-اگه مدرک کارشناسی و ارشد از دانشگاه آزاد باشه مشکلی نداره؟

2-در ضمن این ارزشیابی مدرک معادل واسه ما که کارشناسی و ارشدمون از دانشگاه آزاد بوده چطوری اعمال میشه؟؟؟مدرکمون معادل چه مدرکی میشه؟

3-اگر خودمون شاغل و دارای کارگاه باشیم میتونیم اونجا همین خوداشتغای خودمون رو ادامه بدیم و دنبال کار توی یه ارگان نباشیم؟
امتیاز: 0 1
پاسخ:
درود دوست من
1- خیر
2- اطلاعی ندارم
3-باید بتوانید شرکت خودتان را پس از ورود در دانمارک ثبت کنید
ندا نیاکان ||
دوشنبه 28 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 16:47
درود
مدرک آیلتس جنرال یا آکادمیک؟؟؟؟
امتیاز: 0 2
پاسخ:
فرقی ندارد
مریم ||
جمعه 2 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 07:14
salam mikhastam beporsam ba che email address mshe vaght gereft
امتیاز: 0 0
پاسخ:
اطلاعی ندارم
Lili ||
یکشنبه 3 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 18:03
سلام ، هنوز هم دوره بررسى مدارک ، یک ماه است ؟
و من مدرک در سال ٢٠١٠ گرفتم والان اعتبار نداره ولى در مالزى مشغول به تحصیل دکترا هستم آیا باید دوباره امتحان آیلتس بدم؟
با تشکر از زحماتتون
امتیاز: 0 1
پاسخ:
درود
بله
Lili ||
دوشنبه 4 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 09:16
با سلام من یک سرى سوالات داشتم که ممنون میشم اگه پاسخ بدین.
١-ما در حال حاضر ساکن مالزى هستیم وشوهرم دانشجوى phd عمران هست، میخواستم بدونم اگر از اینجا اقدام کنیم بهتر هست یا از ایران.
٢- مدرک آیلتس را شوهرم در سال ٢٠١٠ گرفتن که نمره ٧ هم دارن ولى الان اکسپایر شده ولى با توجه به اینکه در مالزى دانشجو هستن آیا لازمه که دوباره امتحان بدن یا نه؟
با تشکر
امتیاز: 2 0
پاسخ:
درود
1- فرقی ندارد
2- بله.باید دوباره مدرک بگیرند
MR ||
شنبه 23 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 15:19
با سلام وخسته نباشید
ادمین عزیز، یک سوال؟
میشه گرین کارت دانمارک بگیری ولی بری نروژیا یک کشور دیگه دنبال کاربخاطر بهتر بودن بازار کار؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود
بله.ممکن است
فاطیما ||
شنبه 23 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 16:43
سلام من با آقای مقیم دانمارک ازدواج کردم میخوام بدونم ایا باید 100 امتیاز رو کسب کنم یا میشه بدون این امتیازاتم برم
امتیاز: 0 6
پاسخ:
درود
بعنوان همسر فرد مقیم دانمارک می توانید بروید و نیاز به اقدام ندارید
فاطیما ||
شنبه 23 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 23:23
ممنون از راهنمای تون میشه بگید روال قانونی معمولا چقدر طول میکشه
واقعا ازتون سپاس گذارم
امتیاز: 1 1
پاسخ:
درود
لطفا به سایت مرجع بروید
مهرآیین ||
دوشنبه 25 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 15:23
با سلام
در چک لیست ارسال مدارک به دانمارک هم ترجمه تایید شده مدرک را از ما می خواهند و هم تاییدیه تحصیلی که به امضای مقامات دانشگاه رسیده باشد ( صفحه 10 فرم GR1 ). من مدارکم را از دانشگاه های آزاد و سراسری گرفتم، آیا همچنان نیاز به تاییدیه تحصیلی می باشد؟
سپاس
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درود
مدارک تحصیلی از هر موسسه یا دانشگاهی نیاز به تاییدیه دارند
مهرآیین ||
دوشنبه 25 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 18:36
ممنون از توجه اتون
آیا این تاییدیه تحصیلی را خود دانشگاه صادر می کند؟
امتیاز: 0 0
پاسخ:
هنگامی که مدرکتان را از دانشگاه می گیرید تاییدیه دانشگاه را خودش دارد و زمانی که آن را به دارالترجمه می دهید مهر وزارت امور خارجه و وزارت علوم بر روی آن زده می شود تا در نهایت معتبر و آماده ارسال شود
azadeh ||
یکشنبه 31 فروردین‌ماه سال 1393 ساعت 08:17
با سلام
در روز مصاحبه در سفارت هزینه هایی که بابت تاییدیه مدارک و..... باید پرداخت کنیم چقدراست؟
امتیاز: 0 1
پاسخ:
اطلاعی ندارم. سایت را چک کنید
کوروش ||
شنبه 6 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 11:41
سلام دو تا سوال

1- ایا سن بیشتر از 40 سال مثلا 44 سال اصلان می تونه مهاجرت کنه و اگه می تونه بابت سن چند امتیاز می گیره
2- منظور از سابقه کار بعنوان محقق چی هست یعنی کسی که کارمند یک شرکت بوده سابقه کارش حساب نمیشه

ممنون
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود
این مطلب را خوب بخوانید. تمامی اطلاعات داده شده است. محقق یعنی فردی که پژوهش علمی می کند
فاطیما ||
جمعه 12 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 18:10
سلام. خیلی ممنون از اطلاعات خوبتون.
با توجه به تحریم ها، طریقه ارسال پول به اداره کار و مهاجرت دانمارک چطوری انجام میشه؟ صرافی ها که زیر ۵۰۰۰ دلار رو حواله نمیکنن. یکی از دوستای من به خاطر همین مشکل قرار مصاحبه رو لغو کرد. منم مرداد مصاحبه دارم و واقعا نمیدونم چکار کنم؟
امتیاز: 0 1
پاسخ:
درود بر شما
یا بایستی از راه یک دوست یا آشنا در خارج از کشور این کار را انجام دهید و یا اگر کسی را ندارید بایستی از راه صرافی ها این پول را پرداخت کنید. به صرافی های دیگر مراجعه کنید
SAM ||
جمعه 19 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 08:58
سلام من مهندسی معدن دارم گرایش استخراج 25 سالمه منو راهنمایی کنید ممنون
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود
برای ویزای کار بایستی از یک کارفرما در سوئد پیشنهاد رسمی کاری داشته باشید و البته سوئدی بدانید
nima ||
جمعه 26 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 06:03
درود بر شما
برای پرداخت case order id fee پس از تکمیل فرم gr1 چکار باید بکنم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
امتیاز: 0 2
پاسخ:
درود
اطلاعی ندارم.هر آنچه اطلاعات داشتم در این مطلب با شما به اشتراک گذاشتم.سایر اطلاعات را در سایت مرجع جستجو کنید
حنا ||
یکشنبه 28 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 14:40
سلام و با عرض خسته نباشید وتشکر
من می خواستم برای ارشد حسابداری در یکی از دانشگا ها اقدام کنم برای سال 2015 تا اینجا فهمیدم که هزینه ارشد رایگان ولی اون پولی که دانشگاه می گیره به عنوان تضمین معادل 50000000 ایرانی است آیا تضمینی است که بتونیم اون بد ورود واریز کنیم و از ارز دانشجویی استفاده کنیم واگه معدل خوب باشه کمک هزینه نمیدن بابت اون چول هیج تضمینی است ممنون میشم چاسخم بدین
امتیاز: 2 0
پاسخ:
درود
هیچ کمک هزینه ای در کار نیست.هزینه زندگی بر عهده خودتان است مگر اینکه بورس شوید یعنی از دانشگاهی بورس داشته باشید.پول ودیعه را هم حتما بایستی واریز کنید تا بتوانید ویزا بگیرید
اهورآ ||
چهارشنبه 31 اردیبهشت‌ماه سال 1393 ساعت 14:56
باسلام
آیا مدارک دانشگاه پیام نور هم قابل قبول خواهدبود؟
و یا علمی کاربردی؟
امتیاز: 0 2
پاسخ:
درود
بله.مشکلی در مورد هیچکدام نیست
pari ||
شنبه 10 خرداد‌ماه سال 1393 ساعت 09:27
سلام
میشه راهنمایی کنید چطور باید از سفارت دانمارک در تهران وقت گرفت؟
امتیاز: 2 1
پاسخ:
درود دوست من
بنده اطلاعات دیگری غیر از آنچه در این مطلب درج شده ندارم
Hani ||
پنج‌شنبه 15 خرداد‌ماه سال 1393 ساعت 07:32
سلام من داروساز هستم و رشته من جزء positivلیست هم هست میخواستم ببینم ٦٠ امتیاز میگیرم یا ٧٠ امتیاز
امتیاز: 1 2
پاسخ:
درود
اطلاعی ندارم.سایت مرجع را جستجو کنید
مریم ||
شنبه 17 خرداد‌ماه سال 1393 ساعت 09:40
سلام من لیسانس حسابداری از دانشگاه آزاد با معدل 13.55 دارم اما نمیتونم مدرکم رو جز شرایط بالا دسته بندی کنم.ممکنه من رو راهنمایی کنید؟
امتیاز: 1 0
پاسخ:
درود
لطفا از سایت مرجع استفاده کنید.بنده اطلاعات دیگری ندارم
رضا ||
دوشنبه 26 خرداد‌ماه سال 1393 ساعت 05:40
با سلام و خسته نباشید من دکتر دامپزشک هستم خواستم ببینم رشته دامپزشکی تو لیست مشاغل اصلی هست در بعضی سایتا بوده در بعضی نه کلا امتیاز میگیره برای کشور دانمارک متشکرم
امتیاز: 3 1
پاسخ:
درود
اطلاعی ندارم رضا جان. فقط سایت مرجع را چک کنید
ندا ||
سه‌شنبه 27 خرداد‌ماه سال 1393 ساعت 09:32
سلام سایت خیلی خوبی دارید و اطلاعاتی کاملا کاربردی میشه چندتا کتاب هم معرفی کنید که بتونیم باهاش تا حدودی دانمارکی یاد بگیریم متشکرم
امتیاز: 7 5
saeed ||
سه‌شنبه 13 آبان‌ماه سال 1393 ساعت 16:55
با سلام خدمت همه ی دوستان که قصد سفر به دانمارک رو دارن-دوستان من گرین کارت دانمارک رو 2 سال هست که دارم -یک سال هم خود کپنهاگ بودم و حتی تمامی روستاهاش-در ضمن مدرک من دکترای عمومی دامپزشکی از دانشگاه تهران بود و مسلط به زبان انگلیسی.ولی از اونجا که اصلا کار نبود و با دست مزدای خیلی خیلی پایین-من فقط وقت و هزینه ام رو تو این چند سال از دست دادم-خواستم بگم که بدونید و بی گدار به اب نزنید-الانم تهرانم و چند ماه بعد عازم هرات افغانستان چون پیشنهاد کاری فوق العاده در افغانستان خوشبختانه زیاده-رفتن به هرات شاید 800 هزار یا یه میلیون بیشتر هزینه نداشته باشه اگه تخصص خوبی دارید با سرمایه یا بدون سرمایه توصیه میکنم هرات یا کابل رو از دست ندید
امتیاز: 17 24
( تعداد کل: 51 )
   1       2    >>
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان سوئد می باشد