[spoiler]

پلاگین

[/spoiler] از درخواست پناهندگی تا اقامت دائمی و شهروند شدن در سوئد - زیر آسمان سوئد
X
تبلیغات
رایتل
سه‌شنبه 21 آذر‌ماه سال 1391 @ 01:51

از درخواست پناهندگی تا اقامت دائمی و شهروند شدن در سوئد

زیر آسمان سوئد:اگر مایل هستید در مورد شرایط پناهنده شدن به سوئد اطلاعات لازم را بصورت خیلی خلاصه و مفید بدست آورید و یا اینکه بدانید که چه مراحلی را باید طی کنید تا بتوانید پس از پذیرش درخواست پناهندگی تان اجازه اقامت دائمی سوئد را دریافت نمایید،مطلب زیر را حتما بخوانید.به کجا مراجعه کنم؟

اداره مهاجرت سوئد سازمانی است که مسئولیت دریافت و بررسی درخواست های پناهندگی در سوئد،تابعیت سوئدی (سیتزین شیپ) و درخواستهای مربوط به صدور و تمدید انواع ویزاها و یا اجازه های اقامت موقت و یا دائمی در سوئد را بر عهده دارد.این سازمان بر اساس مقررات کنوانسیون پناهندگی سازمان ملل متحد یا همان کنوانسیون ژنو در جهت محافظت از حقوق انسانی و اجتماعی افراد پناهجو یا نیازمند حمایت عمل می کند.

برای اینکه درخواست پناهندگی خودتان را تسلیم این اداره کنید باید وارد خاک سوئد شده باشید تا از طریق یکی از شعبات این اداره در سوئد بتوانید اقدام نمایید.ساختمان مرکزی در شهر Norrköping و شعبات آن در شهرهای استکهلم، گوتنبرگ و مالمو قرار دارد.

اگر مستقیما از یک کشور غیراروپایی آمده باشید،نخستین کشوری که بدان وارد شده اید کشوری است که باید در  آنجا درخواست پناهندگی نمایید.این یعنی آنکه شما اجازه ندارید در کشور دیگری بغیر از کشور اول درخواست پناهندگی کنید.

هنگامی که درخواست خود را رسما تسلیم اداره مهاجرت سوئد می کنید، "پناهجو"  Asylum محسوب می شوید.یعنی آنکه درخواست پناهنده شدن کرده اید ولی تا موافقت با درخواست شما و "پناهنده شدن"  Refugee هنوز فاصله دارید.

چه مدارکی برای تسلیم درخواست پناهندگی مورد نیاز است؟

۱- اثبات هویت

مهمترین مدرکی که در زمان تسلیم درخواست پناهندگی باید با خودتان همراه داشته باشید، گذرنامه یا پاسپورت شماست.اثبات هویت از طریق مدرک عکسداری که نام،تاریخ تولد و تابعیت شما را اثبات کند از اهمیت بسیار زیادی نزد اداره مهاجرت سوئد برخوردار است و مدت زمان رسیدگی به پرونده تان را کوتاهتر می کند.درصورتی که با ارائه اطلاعات نادرست درصدد پنهان کردن هویت اصلی خود باشید، با مشکلاتی از قبیل طولانی شدن زمان رسیدگی به پرونده و یا احتمال رد درخواست پناهندگی خود مواجه خواهید شد.درصورتی که نتوانید هویت خودتان را اثبات نمایید،موظف هستید در اسرع وقت در جهت اثبات هویت تان تلاش کنید و در صورت عدم همکاری برای مشخص شدن هویت تان، اداره مهاجرت مجاز است کمک هزینه روزانه تان را کاهش دهد.

همچنین توجه داشته باشید که درصورتی که بتوانید با ارائه هویت جعلی موفق به دریافت اجازه اقامت شوید، در هر زمان که هویت اصلی شما مشخص شود اداره مهاجرت می تواند اجازه اقامت دائمی شما را باطل نماید و شما را وادار به ترک خاک سوئد نماید.

۲- دلایل کافی

علاوه بر اثبات هویت، شما باید دلایل کافی و موجه برای تسلیم درخواست پناهندگی خود داشته باشید.شما باید سعی کنید که تمامی دلایل خود را بدون استثناء برای اداره مهاجرت بیان کنید و  مطلبی را ناگفته نگذارید.طبق قوانین اداره مهاجرت سوئد، شخصی بعنوان پناهنده پذیرفته می شود که به یکی از دلایل زیر در وطن خود مورد تعقیب یا مورد اذیت و آزار قرار گرفته شده باشد:

- نژاد پرستی

- ملیت

- مذهب یا باورهای سیاسی

- جنسیت یا گرایش های جنسی

- عضویت در برخی گروههای خاص اجتماعی


درصورتی که از بازگو کردن برخی حقایق در مورد علل اصلی پناهندگی خود خودداری کنید، اداره مهاجرت می تواند شما را  به دلیل اخلال در  روند پرونده و  تظاهر به  نیازمندی به پرداخت جریمه نقدی یا در موارد جدی تر به حبس حداکثر بمدت شش ماه محکوم نماید.همچنین درصورتی که اداره مهاجرت تشخیص دهد که نیاز به داشتن وکیل تسخیری دارید(امکان اخراج شما از سوئد برود)، شما می توانید با کمک وکیل تسخیری که خدمات وی بصورت رایگان در اختیار  شما قرار می گیرد از حقوق ازدست رفته خود دفاع نمایید.

پس از تسلیم درخواست پناهندگی شما چه اتفاقی می افتد؟

۱- انگشت نگاری

زمانی که در سوئد درخواست پناهندگی می کنید و درصورتی که بالای ۱۴ سال داشته باشید، از شما انگشت نگاری می شود. علت انگشت نگاری این است که اداره مهاجرت سوئد می خواهد بداند که آیا شما قبلا در سوئد و یا در کشور دیگری درخواست پناهندگی کرده اید یا نه! اداره مهاجرت سوئد برای حصول اطمینان از این وضعیت، از سیستم اطلاعاتی یکپارچه کشورهای عضو شنگن یا همان SIS بهره می برد و نام شما را در سیستم جستجو می کند.اگر در گذشته مرتکب جرمهای سنگین شده باشید(در Blacklist باشید) یا قبلا از حوزه اروپا سابقه اخراج شدن داشته باشید، نام شما  حتما در سیستم SIS ثبت شده است.

۲- مصاحبه

جهت تصمیم‌گیری بر روی پروندهٔ شما، مصاحبه‌ای با شما توسط آفیسر اداره مهاجرت صورت می‌گیرد.شفافیت شما در مصاحبه بسیار در روند پروندهٔ شما موثر است.

۳- کارت LMA

پس از تسلیم درخواست پناهندگی، یک قبض رسید پناهندگی به شما داده می شود و چند روز بعد یک کارت به نام کارت "ال.ام.آ " LMA که جایگزین قبض رسید قبلی است به شما داده می شود. این کارت را تا زمان دریافت پاسخ درخواست پناهندگی تان همیشه باید همراه خود داشته باشید چون نشان می دهد که پناهجوی سوئد هستید و حق دارید طی مدت رسیدگی به پرونده تان در سوئد باشید.درصورت موافقت یا عدم موافقت با درخواست پناهندگی شما، بایستی این کارت را مجددا تحویل اداره مهاجرت سوئد دهید.

نمونه کارت LMA

۴- تست رایگان زبان و سلامتی‌ بدن

تست رایگان زبان در صورت لزوم از سوی اداره مهاجرت جهت اطمینان از ملیت یا گروه نژادی شما انجام می‌‌شود. همچنین، یک تست چک آپ سلامتی‌ به صورت رایگان بر روی شما انجام خواهد شد.

۵- مسکن و کمک هزینه روزانه موقت

وقتی درخواست پناهندگی می کنید، اداره مهاجرت سوئد یک مسکن موقتی را در شهری به انتخاب خود در اختیار شما قرار می دهد.سکونت شما از نوع سکونت قرارگاهی است و شما در صورت انتخاب این نوع سکونت باید به شهری که قرارگاه در آنجاست نقل مکان کنید.درصورتی که پول نداشته باشید،سکونت قرارگاهی رایگان خواهد بود.

اگر مسکن را بخواهید خودتان تهیه کنید (بطور مثال به خانه اقوام و آشنایان خود در سوئد بروید)، اداره مهاجرت هزینه ای برای مسکن پرداخت نخواهد کرد.همچنین اگر برای امرار معاش روزانه خود پول ندارید می توانید کمک هزینه روزانه درخواست کنید و اگر با درخواست شما موافقت شود،اداره مهاجرت یک کارت بانک برای شما صادر می کند و به حساب آن کارت پول را واریز خواهد کرد.کمک هزینه روزانه روزی ۷۱ کرون برای افراد بزرگسال مجرد،روزی ۶۱ کرون برای افراد بزرگسال در یک خانوار،روزی ۳۷ کرون برای کودکان تا سن سه سالگی،روزی ۴۳ کرون برای کودکان ۴ تا ۱۰ سالگی و روزی ۵۰ کرون برای کودکان ۱۱ تا ۱۷ سالگی است.

درصورتی که در طول مدت رسیدگی به پرونده تان در سوئد کار پیدا کنید، می توانید کمک هزینه مسکن نیز درخواست کنید.اداره مهاجرت سوئد در صورتی که مدت استخدام شما بیش از سه ماه باشد و شما مجبور باشید که به شهری نقل مکان کنید که اداره مهاجرت در آنجا مسکن نداشته باشد، کمک هزینه مسکن پرداخت می کند.مبلغ این کمک هزینه برای افراد مجرد ماهیانه ۳۵۰ کرون و برای خانواده ها ماهیانه ۸۵۰ کرون می باشد.

۶- خدمات بهداشتی و درمانی موقت

شما از حق درمان پزشکی و دندان پزشکی اضطراری و همچنین درمان اورژانسی برخوردار هستید.مواردی که شامل این درمانها می شوند توسط اداره بهداری حوزه زندگی شما تعیین می شود.کودکان زیر ۱۸ سال از حق درمان کاملا مشابه کودکان و نوجوانان سوئدی برخوردار هستند.

برای هر مراجعه به مرکز درمانی یا بیمارستان، پناهجو تنها ۵۰ کرون برای ویزیت یا انجام آزمایش می‌پردازد.همچنین،در صورتی که پناهجو برای حمل و نقل‌های بیمارستانی  حداکثر تا سقف ۴۰۰ کرون ظرف شش ماه پرداخت کند، اداره مهاجرت هزینه‌های بالاتر از آن را جبران می‌کند.


مدت زمان لازم برای پاسخ گویی نهایی به درخواست پناهندگی

این زمان بسته به نوع پرونده شما و مدارک موجود در پرونده شما بسیار متغیر می‌‌تواند باشد.


ترک سوئد در صورت عدم موافقت اداره مهاجرت با درخواست پناهندگی

درصورتی که اداره مهاجرت سوئد پس از بررسی پرونده شما تشخیص دهد که شما فاقد دلایل کافی و لازم برای ماندن در سوئد هستید،اداره مهاجرت سوئد دستور اخراج بلادرنگ شما را صادر می کند و شما باید ظرف چهارهفته خاک سوئد را ترک کنید.اعتراض به تصمیم گرفته شده میسر است ولی شما حق ندارید در سوئد بمانید و منتظر دریافت پاسخ اعتراض تان باشید.شما باید اعتراض خود را بصورت کتبی بنویسید و حداکثر تا سه هفته پس از تاریخ ابلاغ حکم اخراج تان آن را تسلیم اداره مهاجرت کنید.رسیدگی به اعتراض شما  نسبت به حکم صادرشده یکبار دیگر توسط اداره مهاجرت مورد بررسی قرار می گیرد و اگر اداره مهاجرت تصمیم خود را تغییر ندهد،اعتراض شما را به دادگاه مهاجرت در یکی از سه شهر استکهلم،گوتنبرگ یا مالمو (بسته به واحد پناهندگی شما) ارجاع می شود.دادگاه مهاجرت رای نهایی را در نهایت صادر می کند.تصمیم رد درخواست یا اخراج شما تا چهارسال اعتبار دارد و اگر در این مدت مجددا به سوئد بازگردید،شما در اداره مهاجرت دیگر ثبت نام نخواهید شد و مشمول قانون پذیرش پناهندگان قرار نخواهید گرفت.

هزینه سفر و مسئولیت ترک کشور مستقیما با شماست ولی درصورتی که برای بازگشت همکاری لازم را با اداره مهاجرت داشته باشید،اداره مهاجرت سوئد شما را در سهولت مسافرت و بازگشت به کشور متبوعتان کمک می کند.درصورتی که پس از ابلاغ حکم اخراج تان اداره مهاجرت تشخیص دهد که برای بازگشت همکاری نمی کنید،اداره مهاجرت مجاز است کمک هزینه روزانه احتمالی شما را کاهش دهد و همچنین درصورت مخفی شدن شما مجاز است دستور بازداشت شما را صادر نماید. پلیس سوئد موظف خواهد بود شما را جهت دستگیری تحت نظر قرار دهد و پس از بازداشت شما را به بازگشت به کشور متبوع تان وادار نماید.کودکان در موارد استثنایی بازداشت خواهند شد.

ممکن است اداره مهاجرت سوئد با درخواست پناهندگی شما مخالفت کند ولی لزوما دستور اخراج بلادرنگ شما را صادر نکند.در این حالت، باید ظرف دو هفته سوئد را ترک کنید.

نمودار نمایش روند درخواست های پناهندگی سوئد تا سال ۲۰۰۸ میلادی


کار در سوئد در دوران پناهجویی

طبق قوانین موجود اداره مهاجرت سوئد، شما مجاز هستید از زمان تسلیم درخواست پناهندگی خود بدون نیاز به داشتن ویزای کار در سوئد کار کنید.اگر بتوانید در دورانی که در انتظار پاسخ اداره مهاجرت سوئد به درخواست پناهندگی خود هستید کاری پیدا کنید، در صورت رد درخواست شما از سوی اداره مهاجرت، می توانید درصورتی که شش ماه کار کرده باشید تحت شرایطی خاص اجازه اقامت دریافت کنید.یکی از شروط دریافت اجازه اقامت این است که قبلا هویت خود را با ارائه مدرک شناسایی معتبر اثبات کرده باشید.شرط دیگر این است که اداره مهاجرت تشخیص دهد که مدت زمان رسیدگی به پرونده شما از چهار ماه فراتر خواهد رفت.

برای اطلاعات بیشتر از شرایط کاردر سوئد به بخش "کار در سوئد" در همین وبلاگ مراجعه نمایید.

صدور اجازه اقامت در صورت موافقت اداره مهاجرت با درخواست پناهندگی

اگر با درخواست پناهندگی شما موافق شود،معمولا به شما یک  اجازه اقامت دائمی یا در موارد استثنایی اجازه اقامت با محدودیت زمانی حداقل سه سال داده می شود ولی اجازه اقامت هرگز از یکسال کمتر نخواهد بود.درصورتی که اقامت دائمی دریافت کرده باشید، دیگر پناهجو نیستید و می توانید همانند یک سوئدی در کشور کار و زندگی کنید.درصورتی که برای دریافت اقامت سوئد، هویت جعلی ارائه کرده باشید یا اعمال بزهکارانه کرده باشید و یا آگاهانه اطلاعات موردنیازی که می توانسته در صدور اجازه اقامت شما اهمیت داشته باشد را ارائه نکرده باشید، اجازه اقامت دائمی شما می تواند لغو شود.


نمودار نمایش میزان دریافت اجازه اقامت در سوئد بر اساس نوع مهاجرت در سال ۲۰۰۸ میلادی


چه زمانی پس از دریافت اقامت دائمی می توان برای سیتیزن شیپ سوئد اقدام کرد؟

شما بعنوان "پناهنده" می توانید پس از دریافت اجازه اقامت دائمی خود در صورتی که  حداقل چهارسال از زمان زندگی شما در سوئد بگذرد، درخواست سیتیزن شیپی سوئد کنید.مدت زمان چهارسال از تاریخی محسوب می شود که شما وارد خاک سوئد شده اید.اگر در طول این مدت سفرهای کوتاه به کشور زادگاهتان داشته اید مشکلی نیست ولی اگر پس از دریافت اقامت دائمی سوئد مدت زمان زیادی را در خارج از سوئد بوده اید، مدت زمان چهارسال شما دچار وقفه می شود و اولین تاریخ ورودتان به سوئد پس از اقامت بلندمدت تان در کشور زادگاهتان بعنوان تاریخ جدید محسوب می شود.

اما اگر پناهنده نیستید و بعنوان "اتباع خارجی"  Foreign citizen به منظورهای دیگری (از جمله کار در سوئد)  به سوئد آمده اید می توانید پس از حداقل چهارسال کار در سوئد برای اقامت دائمی سوئد و پس از حداقل پنج سال برای دریافت سیتیزن شیپ اقدام کنید.

توجه: دانشجویان میهمان یا کسانی که به منظور تحصیل به سوئد می آیند (حتی در صورت پذیرش در مقطع دکترا) شامل قوانین مربوط به درخواست اقامت دائمی یا سیتیزن شیپ سوئد نمی شوند.دانشجویان برای دریافت اقامت دائمی سوئد ابتدا باید کار مناسبی پیدا کنند تا بتوانند بر اساس آن برای ویزای کاری اقدام کنند.تفاوت بین دریافت اجازه اقامت دائمی با دریافت سیتیزن شیپ در چیست؟

درصورتی که شهروند سوئد باشید و یا سیتیزن شیپ یا حق شهروندی سوئد را داشته باشید، شامل مزایای زیر خواهید شد:

- حق رای در پارلمان سوئد

- حق برگزیده شدن در انتخابات پارلمانی و ورود به پارلمان سوئد بعنوان شهروند سوئدی

- حق استخدام در اداره پلیس یا ارتش

- حق کار در یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا


آیا با تولد فرزند در خاک سوئد، امتیاز شهروندی به والدین او تعلق می گیرد؟

در سوئد،وضعیت سیتیزن شیپی کودک شما تابع قانون نوع سیتیزن شیپی پدر و مادر کودک است نه محلی که کودک در آن متولد می شود. این یعنی آنکه وضعیت شهروندی پدر و مادر وضعیت شهروندی کودک را تعیین می کند.


جدول روند مهاجرت به سوئد در سال ۲۰۰۸ میلادی بر اساس ملیت مهاجرین


منابع:


www.scb.se


www.migrationsverket.se


نگارش،تهیه و تنظیم: علی مهدی پور


*درصورتی که قصد لینک این صفحه را دارید،از نوار تولبار بالای صفحه به کل مطلب لینک کنید.لطفا مطالب را بدون ذکر منبع در جایی کپی نکنید.هرکدام از ما با رعایت حقوق نویسنده می توانیم به غنای فرهنگ کپی رایت در ایران کمک کنیم.

نظرات (154)
علا ||
پنج‌شنبه 20 تیر‌ماه سال 1392 ساعت 07:50
دست درد نکنه خیلی مفید و عالی بود....
ببخشید اگر میشه به من بگید چطوری مهاجرت کنم سنم 17 ساله.
منتظر جوابت هستم بی زحمت برا ایمیلم بفرست.
امتیاز: 496 180
امین ||
چهارشنبه 2 مرداد‌ماه سال 1392 ساعت 20:42
مرسی ؛ اولین سایتیه که انقد جامع و مفید توضیح میده ؛ مرسی از زحماتتون
امتیاز: 223 51
پاسخ:
درود امین جان.محبت داری...شاد باشی
||
پنج‌شنبه 3 مرداد‌ماه سال 1392 ساعت 14:52
واقعا سایت عالی دارید. خیلی خوب و کامل بود. سپاسگزارم.
امتیاز: 157 34
پاسخ:
سپاس
||
چهارشنبه 16 مرداد‌ماه سال 1392 ساعت 14:25
با عرض سلام و خسته نباشیــــــــــد
واقعا مطالب کامل و بدون نقصی رو ارائه کردید
فقط یه خواهش دارم به عنوان برادر کوچک شما
چقدر پول نیازه برای شروع یه زندگی مجردی و آسوده ، و تا زمان تایید صلاحیت میشه اونجا تحصیل کرد ؟
برام تو ایمیل یکم توضیح بدی ممنون میشم
منتظر ایمیل شما هستم
من تصمیم جدی هست برای رفتن از ایران
شاد باشید
امتیاز: 124 39
پاسخ:
درود دوست من و سپاس از مهرت
هزینه زندگی در سوئد در حدود 3 تا 4 میلیون تومان در ماه خواهد شد.البته به عوامل مختلفی بستگی دارد.تا زمان دریافت پاسخ از اداره مهاجرت نمی توانید در دانشگاه تحصیل کنید اما می توانید زبان سوئدی را یاد بگیرید
samira ||
چهارشنبه 16 مرداد‌ماه سال 1392 ساعت 17:34
سلام و خسته نباشید
این اولین باره که اطلاعات درست و مفید بود.فقط یک سوال اگه ویزای یک کشوره دیگه رو داشته باشیم و در سوئد درخواست پناهندگی بدیم دیپورت نمیشیم به اون کشور که ویزا گرفتیم؟
امتیاز: 68 30
پاسخ:
درود دوست من
بر اساس قرارداد دابلین به کشور نخست برگردانده خواهید شد
فرخ ||
سه‌شنبه 22 مرداد‌ماه سال 1392 ساعت 08:32
سلام وخسته نباشید میخواستم بدونم چند درصد از تقاضا های پناهندگی مثبته در سویدو اینکه من میخوام بیام سوید پناهده بشم ایا کسی هست وقتی اومدم اونجا کمکم کنه منظورم وکیله. باتشکر از شما دوست عزیز
امتیاز: 99 35
پاسخ:
درود
به مطلب زیر مراجعه کنید
http://underskyofsweden.blogsky.com/1391/09/21/post-126
مهری ||
سه‌شنبه 19 شهریور‌ماه سال 1392 ساعت 05:07
سلام خسته نباشید اطلاعات که ارائه دادید عالی بود.
میشه توی ایمیل که لطف میکنید و میفرستید در مورد کسایی که میخوان خانوادگی مهاجرت کنند توضیح بدین. یعنی اینکه میتونیم با ویزای توریستی بریم و بعد اونجا درخواست ژناهندگی بدیم . در ایتدا چقدر باید هزینه کنیم و اینکه کار سریع پیدا خواهد شد و اینکه سختی توی کمپ بودن چقدر لطفا بیشتر توضیح بدین . ممنون
در مورد مهاجرت به آلمان هم اگه اطلاعی دارید برام توضیح بدین و لطفا بگید کدام کشور بهتر. بازم ممنون
امتیاز: 48 21
پاسخ:
درود مهری جان
در مورد مهاجرت به آلمان به بخش موضوعات وبلاگ مراجعه کنید.امکان تقاضای پناهندگی همیشه هست اما بایستی شرایط آن را هم داشته باشید و بتوانید اثبات کنید که مستحق پناهندگی هستید.شرایط پناهندگان در سوئد تعریفی ندارد و وضعیت پذیرفته شدن درخواست های پناهندگی ایرانیان هم همینطور.پیروز باشید
عبدالواحد"ادیب" ||
دوشنبه 20 آبان‌ماه سال 1392 ساعت 08:57
درود بر شما خسته نباشید اطلاعات که ارائه دادید عالی بود.
اما من از افغانستانم 23سالم است مجردم میخواهم به سوید پناهنده شوم باید چیکار کنم به کجا مراجعه کنم؟ بیرون شدنم از افغانستان خیلی ضروره مسله زنده گیم در میان است اگه رهنمایم ماید ممنون تون خواهم شد.
امتیاز: 54 28
پاسخ:
درود دوست من
شما بایستی درخواست پناهندگی را در کشوری غیر از کشور محل سکونت تان به اداره مهاجرت سوئد تحویل دهید
mohammad ||
چهارشنبه 4 دی‌ماه سال 1392 ساعت 21:33
چه جوری به سود رفت وآیا نمیشه از ایران وکیل گرفت کاراتو بکنه
امتیاز: 32 9
پاسخ:
درود دوست من
راههایی که وجود دارد راههای ادامه تحصیل در دانشگاه،دریافت پیشنهاد کاری و یا ثبت شرکت در سوئدو دریافت ویزای کاری،ازدواج با یک شهروند سوئد و پناهندگی هست که هر کدام شرایط خودش را دارد.لطفا ابتدا وقت بگذارید و مطالب وبلاگ را در بخشهای مختلف مطالعه کنید
رزگار ||
پنج‌شنبه 5 دی‌ماه سال 1392 ساعت 00:06
سلام
من تازه اقامت سوئد رو دریافت کردم و بخاطر تعطیلات هنوز مدارکم رو بهم ندادن مثل پاسپورت و کارت شناسایی ولی ازم برای صدورش عکس و اثر انگشت گرفتن فقط میخواستم بپرسم با کارت شناسایی که بهم میدن یا پاسپورت به چه کشورهایی میتونم سفر منم در ضمن اقامتم سیاسیه و به ایران نمیتونم برگردم چه کشورهایی میتونم بدون ویزا سفر کنم ممنون
امتیاز: 51 22
پاسخ:
درود دوست من
اطلاعی از این موضوع ندارم.اطلاعات دقیق و تخصصی را از اداره مهاجرت بگیرید
amir ||
جمعه 6 دی‌ماه سال 1392 ساعت 14:11
kheili khub bud
امتیاز: 36 16
پاسخ:
صبا ||
جمعه 6 دی‌ماه سال 1392 ساعت 17:09
درود بر شما.ممنون از راهنمایی های خوبتون.
من با پسر 4 ساله ام قصد مهاجرت به سوءد رو داریم من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم و برای ادامه تحصیل می خوام برم و اگه بتونم اونجا کار کنم و اقامت بگیرم می تونید رهنماییم کنید که چه مراحلی رو باید طی کنم که کمتر هزینه داشته باشه من مدرک آرایشگری و گریم رو هم دارم اگه امکان داره راهنماییم کنید ممنون میشم
امتیاز: 27 10
پاسخ:
درود صبا جان
برای ادامه تحصیل در سوئد نیاز به پشتوانه مالی دارید.دستکم مخارج زندگی شما به 3 تا 4 میلیون در ماه میرسد.شهریه تحصیلی هم هست که مبلغ کمی نیست.دانشگاههای نروژ شهریه ندارند اما باز هم مخارج زندگی با خودتان است.برای اطلاعات بیشتر مطالب بخش تحصیلی در وبلاگ را خوب بخوانید.پیروز باشید
مهمان ||
شنبه 7 دی‌ماه سال 1392 ساعت 13:22
سلام خسته نباشید ،زنی هستم ۴۰ ساله داارای دو فرزند ۱۰ و ۱۵ ساله ومجرد، بدون تحصیلات دانشگاهی و به تبع ان درامد خیلی کم

طوری که کفاف زندگی را نمیده، ایا شرایط پناهندگی را دارم از نظر مقامات سویدی؟
امتیاز: 30 12
پاسخ:
درود دوست من
بنده اطلاعی ندارم ولی با این شرایط اصلا پناهندگی را راه مناسبی برایتان نمی بینم
Hossein ||
شنبه 7 دی‌ماه سال 1392 ساعت 20:07
با سلام و خسته نباشد می خواسم بدام که از خود ایران هم می شود درخواست پناهندگی کرد
امتیاز: 31 17
پاسخ:
خیر
رضا ||
دوشنبه 9 دی‌ماه سال 1392 ساعت 16:43
باسلام وخسته نباشید
من میخوام به سوید پناهنده بشم چقد پول نیاز دارم اونجا خونه بگیرم
و چطور میشه پولمو از بانک کشور خودم به بانک های سوئد انتقال دهم
واز چه راهی وارد خاک سوید بشم
لطفا
امتیاز: 29 9
پاسخ:
درود رضا جان
هزینه کرایه خانه یا اتاق متفاوت می تواند باشد اما دستکم برای اجاره یک اتاق با امکانات مشترک در شهرهای بزرگ نیاز به 3000 کرون در ماه دارید.هزینه های زندگی در سوئد در داخل وبلاگ در یک بخش جداگانه درج شده است.راههای قانونی ورود به سوئد هم در داخل وبلاگ در بخش تحصیل در سوئد،کار در سوئد و مهاجرت به سوئد تشریح شده است.پیروز باشید
رضا ||
دوشنبه 9 دی‌ماه سال 1392 ساعت 17:44
سلام وخسته نیاشید
میخواستم بدونم برای پناهندگی به کشور سوئد باید از کجا شروع کرد
امتیاز: 30 16
پاسخ:
درود
همین مطلب را خوب بخوانید.توضیح داده شده است.نخستین قدم این است که به شکلی خودتان را به سوئد برسانید
کوروش ||
دوشنبه 9 دی‌ماه سال 1392 ساعت 19:25
سلام
ممنون از اطلاعات خوبتون
این مطلب رو توضیح میدید :
نخستین کشوری که وارد آن می شوید باید در آن اعلام پناهندگی کنید
ورود به آن کشور مهمه؟؟؟
یا ویزای کشوری رو اخذ کردیم ؟؟
مثلا اگر کسی ویزا هلند بگیره ولی بیاد سوئد مستقیم و پناهنگی رو تو سوئد اعلام چه سرنوشتی داره؟
امتیاز: 18 8
پاسخ:
درود کوروش جان
بر اساس قرارداد دابلین به هلند بازگردانده خواهد شد.قرارداد دابلین را در گوگل جستجو کنید تا با جزئیات آن بهتر آشنا شوید
atefeh ||
دوشنبه 9 دی‌ماه سال 1392 ساعت 21:40
سلام من دختری 18ساله افغانی هستم که در ایران زندگی میکنم و میخواهم از طریق ویزای یادگیری زبان در خواست کنم تا به سوعد بیایم میخواستم بدانم بعد از ورود با ویزای قانونی6ناها میتونم به عنوان افغانی در خواست پناهندگی بدم!؟ایا مشکلی در درخواست اقامت داعم برام پیش نمیاد خواهش میکنم کمکم کنید'با تشکر فراوان و سپاس
امتیاز: 27 11
پاسخ:
درود عاطفه جان
درخواست پناهندگی می توانید بدهید ولی اینکه موافقت بشود یا نشود بستگی به شرایط شخصی تان دارد.بنده نظر خاصی ندارم
سیروس ||
سه‌شنبه 10 دی‌ماه سال 1392 ساعت 20:44
سلام.
خسته نباشید. ممنون از اطلاعاتی که دادید.
من 31 سال دارم و در ایران جزو اقلیتهای مذهبی هستم و راهی برای اینکه به سوئد بیام و بر اساس توضیحاتی که دادید درخواست پناهندگی یا اقامت بدم رو ندارم. می خواستم بپرسم راهی هست که بدون اینکه به سوئد بیام از داخل ایران درخواست پناهندگی یا اقامت بدم؟ ممنون میشم اگه در این مورد راهنمایم کنید.
امتیاز: 20 7
پاسخ:
درود سیروس جان
برای درخواست پناهندگی باید به شکلی خودتان را به سوئد برسانید.بنده اطلاعی از راههای مهاجرت قاچاقی ندارم اما راههای قانونی در داخل وبلاگ تشریح شده است
ابی شهرت ||
چهارشنبه 11 دی‌ماه سال 1392 ساعت 12:11
سلام مرسی از این همه اطلاعات مفید فقط بی زحمت خواستم بدونم که با شعر سیاسی نوشتن وبیشتر وضعیت اجتماعی که همه شاهد ومیدونن خوزستانیهاچی میکشن میشه یه دلیل یا یه کیس مناسب باشه ممنون
امتیاز: 16 11
پاسخ:
درود دوست من و سپاس از مهرت
بنده اطلاعی در این زمینه ندارم
مهرنوش ||
شنبه 14 دی‌ماه سال 1392 ساعت 01:57
سلام
خیلی ممنون میشم جوابموبدین.
زنی 35 ساله هستم و یک فرزند 1 ساله هستم.همسرم رو از دست دادم و اگه ایران بمونم خانواده همسرم بچه رو ازم میگیرن.باید از ایران برم ولی نمیدونم کجا و چطور.پول به اندازه کافی دارم.نمیخوام غیر قانونی وارد کشوری بشوم و یا در شرایط بد پناهندگی زندگی کنم. لیسانس کامپیوتر دارم.آیا میتونم با پذیرش تحصیلی وارد سوئد یا المان بشوم و بعد تقاضای پناهندگی کنم. خواهش میکنم خواهش میکنم راهنماییم کنید.میمیرم اگه بچه ام رو ازم بگیرند.هردومون بدبخت میشیم باید نجات پیدا کنیم.
امتیاز: 25 20
پاسخ:
درود مهرنوش جان
برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد بایستی مدرک زبان انگلیسی داشته باشید.سپس می توانید برای هر کشوری اقدام کنید و پذیرش بگیرید و با ویزای دانشجویی وارد شوید.مشکلی نیست
مهرنوش ||
شنبه 14 دی‌ماه سال 1392 ساعت 09:45
سلام.خیلی خیلی ممنون از پاسختون. خیلی خوشحال شدم.
با عرض شرمندگی چند سوال دیگه هم دارم.
آیا با داشتن بچه به من پذیرش میدن و اینکه میخوام باز لیسانس بخونم و تغییر رشته بدم.
به نظر شما در کدام کشور برای نگهداری از فرزندم به من کمک بیشتری میکنند و راحتتر میتونم زندگی کنم و برای بچه کوچک من محیط بهتری هست؟.آیا سن بالای من مانعی در پذیرش من نیست؟
و از همه مهمتر کجا سریعتر بهم پذیرش و ویزا میدن.اروپا یا آمریکا؟
خیلی خیلی ممنونم ازتون.خدا خیرتون بده.
امتیاز: 16 9
پاسخ:
درود
داشتن فرزند و سن بالا مانعی برای ادامه تحصیل در هیچ کجای دنیا نیست.دانشگاههای اروپا و آمریکا تفاوتی ندارد.بابید ببینید از کجا می توانید پذیرش بگیرید.لطفا مطالب بخش تحصیل در سوئد و نروژ را در وبلاگ بخوانید
reza ||
شنبه 14 دی‌ماه سال 1392 ساعت 13:59
سلام من یک افغانی هستم که در ایران زندگی میکنم.بنظرشما راهی جز مهاجرت غیرقانونی هست که شام ماهم بشه.اگر هست بگویید /باتشکر
امتیاز: 20 7
پاسخ:
راههای قانونی در داخل وبلاگ در بخشهای جداگانه تشریح شده اند
مسعود حسینی ||
یکشنبه 15 دی‌ماه سال 1392 ساعت 21:02
با عرض سلام.
من مسعود 26 ساله هستم.مهندس مکانیک مسلط به زبان.میخواستم محبت کنید مرا یاری کنید من داخل ایران به دلیل شرایط بد کاری بیکارم.میخواستم ببینم میشه برای کار اقامت دائم گرفت یعنی برای همیشه برم سوئد یا هر کشور اروپایی دیگر و کار کنم اما نمیدونم چیکار کنم.خواهشا مرا راهنمایی کنید.سپاسگذارم.
امتیاز: 19 7
پاسخ:
درود مسعودجان
به بخش کار در نروژ یا تحصیل در نروژ در وبلاگ زیر آسمان نروژ مراجعه کنید.راهنمایی های لازم داده شده است
پدرام حسینی ||
سه‌شنبه 17 دی‌ماه سال 1392 ساعت 22:08
با سلام
من مدت 6 ماه که به علت فعالیت سیاسی از ایران فرار کردم الان کردستان عرا هستم و از NCHR,تقاضای پناهندگی کردم آنها هم پس از اینکه مدارک هویتی من را بررسی کردند و با تشکیل یک پرونده و مصاحبه ایی جهت احراز هویت به من یک کارت به عنوان کارت شناسایی دادند وگفتند جهت مصاحبه بعدا با من تماس میگیرند من خواهری دارم که شهروند سوئد است و با توجه به اینکه من در این جا هم بنا به دلائلی جانم در خطر است آیا خواهرم میتئتاند برای من در سوئد تقاضای پناهندگی کنند؟ به عبارت دیگر او چه اقداماتی جهت کمک به من میتواند انجام دهد؟
پیشاپشی از یاریتان سپاس گذارم
امتیاز: 11 8
پاسخ:
درود پدرام جان
خواهرتان تنها می توانند برای شما دعوت نامه دیداری بفرستند تا بتوانید بصورت توریستی و موقت ویزا بگیرید و به سوئد بروید.البته با توجه به اینکه فعلا پناهجو هستید امکان دریافت چنین ویزایی برای شما بسیار ضعیف است.بهتر است منتظر پرونده خودتان بمانید.پیروز باشید
sam ||
پنج‌شنبه 19 دی‌ماه سال 1392 ساعت 22:56
salam khobid vaghn khaste nabashid sayet ali dared
mikhtstm bahdonm
age ksi biad autrsian ba parvaz ama ba name khosh nabshe bahd bre sweden khoshoo mohrfi kone aya doblin mishe brmigrde autrsh yani brshmigrdon... dobre migm ba name khosh nist chi mishe?,
mahmnoon
امتیاز: 4 5
پاسخ:
درود دوست من
به احتمال زیاد شما را برمی گردانند اما مطمئن نیستم
sam ||
دوشنبه 23 دی‌ماه سال 1392 ساعت 02:53
mrce
bbkhshid akoja bayd mohtmahn bshm
akhe vghti man ba asm yki dige amadm chtor brm migrdonn
امتیاز: 9 3
پاسخ:
درود دوست عزیز
متاسفانه اطلاعی در مورد مهاجرت غیرقانونی ندارم
لیلی ||
شنبه 28 دی‌ماه سال 1392 ساعت 10:18
سلام
باتشکر از راهنمای خوبتان
من خواستم بپرسم اگر شخصی در این کشور اقامت گرفت بعد از چند مدت میتونه زن وبچه هاشو هم دعوت بکنه ایا زود به انها هم اقامت میدن؟
ایا زمان پاسخ گوی به درخواست پناهندگی از روز مصاحبه حساب میشه یا از روزی که خودشونو به اداره مهاجرت تحویل میدهند؟
ایا رسیدگی به پرونده از زمان تحویل به اداره مهاجرت اغاز میشه؟
بعد از قبول درخواست بدون مشکل میتونه کار کنه؟
امتیاز: 12 6
پاسخ:
درود
در صورت دریافت ویزای کاری می توانید این کار را انجام دهید.برای درخواست پناهندگی از روز اول درخواست محسوب می شود.پس از قبولی،مشکلی برای کار نیست
koorosh ||
شنبه 28 دی‌ماه سال 1392 ساعت 13:26
سلام مرسی از سایت خوبتون۰ من غیر قانونی اومدم یونان و میخوام برم سوید میخواستم ببینم اگه توی یه کشور دیگه مثلا المان یا یه جای دیگه ازم اثر انگشت بگیرن ولی درخواست پناهندگی ندم وقتی که برم سوید منو برمیگردونن یا نه؟
امتیاز: 8 5
پاسخ:
درود
به احتمال خیلی زیاد شما را به یونان باز می گردانند
امیر ||
یکشنبه 29 دی‌ماه سال 1392 ساعت 15:17
باعرض سلام من 19سالمه میخاستم برای کارکردن درسوئد واقمت در سوئد چیکار باید بکنم
امتیاز: 9 6
پاسخ:
درود
مطالب وبلاگ در بخش کار در سوئد و مهاجرت به سوئد را خوب بخوانید
sam ||
سه‌شنبه 1 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 04:43
salm khobid vaghn mrce
az vghti khodmoon roo moharfi konim ta vaght mohsahbe chand vaght tol mikshe?
aya tarikharoo mign
va poli ke midn chghdr hastsh? mahyane?
امتیاز: 7 6
پاسخ:
درود
به سایت اداره مهاجرت سوئد مراجعه کنید
لیلی ||
سه‌شنبه 1 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 12:48
سلام خیلی خیلی ممنونم از ازینکه من و راهنمای کردید
چندسوال دیگه داشتم
بعد از مصاحبه تقریبا چقدر طول میکشه جواب بیاد؟
بعد از قبول پناهندگی یک شخص میتونه زن وبچه ها شو هم ببره.یا هر شخص خودش باید درخواست بده؟
بعد از دادن اجازه کار احتمال داره اقامت زود بدن یا به همه پناهجو ها اجازه کار میدن؟

پیشا پیش از راهنمای خوبتان تشکر میکنم
امتیاز: 16 4
پاسخ:
درود
دستکم چهار تا پنج ماه
بله
اجازه کار خواهید داشت
پیروز باشید
امیر ||
سه‌شنبه 1 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 15:24
باسلام میخاستم بپرسم که اگه درخاست پناهند
ی ما رد بشه باید به ایران برگردیم
امتیاز: 14 4
پاسخ:
بله
امیر ||
سه‌شنبه 1 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 16:03
باعرض سلام وخسته نباشید من از ایران معافیت پزشکی به خاطر جراحی مغز گرفتم میخاستم درسوئد اقامت بگیرم اگه من این مدارک جراحی رو برای پناهندگی به سوئد بیارم به درخاست پناهندگی من تاثیر میزلره یانه کارم راحت میشه یانه ممنون میشم اگه این سوالم رو توضیح دهید باتشکر
امتیاز: 4 2
پاسخ:
درود
بنده اطلاعی از این موضوع ندارم
sam ||
چهارشنبه 2 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 00:09
salam sayet ahdare mahjrt farsi nadre
age mishe khodton bahm bgid
امتیاز: 5 3
پاسخ:
اطلاعی ندارم
مینا ||
چهارشنبه 2 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 17:58
سلام من 21 سال دارم دانشجوی کارشناسی هستم بعد چند مدت میخوام ازدواج کنم تصمیم گرفتیم بریم سوءد اقامت بگیریم خالم هم اونجا زندگی میکنه بنظر شما بهترین راه برای گرفتن اقامت چیه لطفا راهنماییم کنین
امتیاز: 10 3
پاسخ:
درود
دریافت پیشنهاد کار و ویزای کاری
امیر ||
چهارشنبه 2 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 20:50
این موضوع رو از کی می تونم بپرسم
امتیاز: 4 8
پاسخ:
اداره مهاجرت سوئد
مینا ||
جمعه 4 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 18:45
سلام ببخشید اگه بخوام ویزای کاری از سوءد بگیرم در مورد چه کاری باید باشه و شرایطش چه جوریه ؟منظورتونو از دریافت ویزای کاری متوجه نشدم اگه امکان داره بیشتر راهنماییم کنین
امتیاز: 6 1
پاسخ:
درود
کار مهم نیست.مهم پیدا کرددن کارفرمایی ست که حاضر شود شما را استخدام رسمی کند.مطالب کار در سوئد در وبلاگ را بخوانید
جواهری ||
جمعه 4 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 23:09
سلام
خسته نباشید
من 3 ماه درخواست دادم اما تازه بعد از 3ماه وقت مصاحبه من شد ومصاحبه دادم چقدر دیگه طول میکشه که جواب من بیاد؟

معمولا چقدر طول میکشه جواب من بیاد؟
اگر رد شدم میتونم دوباره اعتراض بدم یا باید زود برگردم
سپاس
امتیاز: 2 4
پاسخ:
درود
بنده اطلاعی ندارم.به سایت اداره مهاجرت سوئد مراجعه کنید یا با خودشان تماس بگیرید
davood ||
یکشنبه 6 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 13:22
salam va khaste nabashid man 23 sal daram ve motahel hastam ve 1 farzand daram man afgani hastam va dar hale hazer dar torkeye zere nazare sazman hastim 1 sal shode ke amadim bekhaham darkhaste soed ra konam che bayad kard mamnon azaton
امتیاز: 3 6
پاسخ:
درود دوست عزیز
بایستی در ترکیه درخواست پناهندگی کنید
Imi ||
چهارشنبه 9 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 19:40
با سلام و ممنون إز اطلاعاتتون

یه راهنمایی میخواستم
اگر کسی با خانواده خود ( همسر و بچه ) و با ویزا و پذیرش دانشجویی به سوئد بیاد میتونه همزمان برای پناهندگی أقدام کنه و به دانشگاهیکه پذیرش بره؟
و اینکه اگر تقاضای پناهندگی رد بشه اجازه ادامه تحصیل دارد؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

با سپاس
امتیاز: 12 3
پاسخ:
درود
می توانید اما شانس کمی برای پذیرفته شدن دارید.اجازه ادامه تحصیل خواهید داشت
راهوز ||
پنج‌شنبه 10 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 13:15
باسلام
ممنون از شما واقعا اطلاعات خوبی در اختیارمان قرار دادید
اگر ممکنه لطفا من وراهنمای کنید
معمولا چقدر بعد از مصاحبه اصلی جواب درخواست پناهندگی میاد؟
ایا بعد از قبول شدن راحت میتوان در حرفه خود کار پیدا کرد؟
بعد از قبول شدن در خواست پناهندگی میتوان زود خانواده خود(زن وبچه)
خودم رو بیارم مثلا جند ماه طول میکشه تا کار انها هم درست بشه؟
ایا کشور سوید تا پیدا کردن کار من وحمایت مالی مکنه؟

با تشکر فراواان
امتیاز: 6 9
پاسخ:
درود
زمان بین 4 ماه تا یکسال می تواند متغیر باشد.بستگی به خیلی عوامل دارد.در صورت قبولی بله می توانید خانواده خودتان را پوشش دهید.اجازه کار هم خواهید داشت.پیروز باشید
mohammad ||
جمعه 11 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 10:28
با عرض سلام و خسته نباشد و تشکر از مطالب خوب و مفیدتان. بنده سوالی داشتم که اگر جواب دهید ممنون خواهم شد. فرض کنیم فرض کنیم که ما در خواست پناهندگی خود را در سوئد داشته باشیم و در همان روزهای اول شغلی را پیدا کرده و تا زمان قطعی شدن نظر پرونده سرکار باشیم. حال اگر بادرخواست ناهندگی موافقت نشود با توجه به اینکه مدت زمانی در آنجا شاغل بوده ایم روش دیگری برای گرفتن اقامت دائم یا موقت در سوئد وجود دارد یا خیر. با تشکر فراوان
امتیاز: 5 5
پاسخ:
درود و سپاس از توجه شما
زمانی که کار پیدا کنید،مسائل اقامتی به سرعت قابل حل است
اهورا ||
جمعه 11 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 12:18
بادرود فراوان.
من میخواهم ابتدا خودم وارد سوئد بشم و تقاضای پناهندگی کنم وبعد خانوادمو بیارم.من 40سالمه وبازنشسته پزشکی ارتش هستم (دیابت ) زبان سوئدی بلد نیستم ولی انگلیسی رو میتونم.به نظر شما بهترین راه چیه؟ سپاسگذار از راهنماییهای بسیار مفیدتون.
امتیاز: 8 6
پاسخ:
درود
بهترین راه دریافت اقامت کاری ست که نیاز به داشتن پیشنهاد کاری از سوی یک کارفرما در سوئد است.لطفا مطالب وبلاگ در بخش های مختلف را خوب بخوانید
آریام ||
شنبه 12 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 23:31
درود بر شما و سپاس فراوان
بنده به همراه همسرم برای دیدار فرزندانم که شهروند سوئد و دارای پاسپورت سوئدی و زیر 17 سال نیز می باشند عازم استکهلم هستیم البته با ویزای 3 ماهه که از سفارت سوئد ذر تهران درخواست گردید.
اما سئوال اینجاست که1- آیا امکان تبدیل این ویزا به اقامت ذائم در سوئد (با توجه به شرایطی که داریم) هست یا خیر و 2- اینکه درخواست پناهندگی ما ( بدلیل عدم امکان پرداخت هزینه های سنگین آن کشور) آیا امکان پذیر و قابل بررسی است یا خیر؟
چه راهی برای ماندن ما و برنگشتن دوباره به ایران را پیشنهاد می کنید.
با احترام و تشکر از شما عزیزان
امتیاز: 2 6
پاسخ:
درود
در صورت پیدا کردن کار می توانید ویزای کاری دریافت کنید.البته باید به ایران بازگردید و این کار را انجام دهید.راه دیگر پناهندگی است که البته با توجه به اینکه بصورت توریستی به سوئد می آیید احتمال پذیرفته شدن درخواست شما بسیار ضعیف خواهد بود.راه دیگری فعلا به نظرم نمی رسد
maedeh ||
یکشنبه 13 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 15:54
با سلام ما خانواده ای ۴ نفره هستیم ۲ دختر۱۶ و ۱۳ به همراه پدر و مادرم قصد داریم جهت اقامت و تحصیل در سوید اقامت بگیریم ولی از شرایط ان اگاه نیستیم اگر ممکن است ما را تا حدی راهنمایی کنید
در ضمن لازم به ذکر است که بگویم پدرم در دکل های حفاری مشغول به کاراست و نگرانی دیگر ما از جانب شغل اوست-در سوید- اما تمایل زیادی برای اقامت در کمترین زمان را داریم لطفا راهنمایی کنید
امتیاز: 9 8
پاسخ:
درود
مطالب وبلاگ را خوب بخوانید
sajad ||
یکشنبه 13 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 22:13
doroode doste aziz hezaran soali k toye zehnam bodo inja peyda kardam o dastet dard nakone va sepas az zahmatet aziz
امتیاز: 11 6
پاسخ:

سپاس از مهر شما
اسی ||
سه‌شنبه 15 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 17:12
سلام من مرد 35 ساله ای هستم
میخواستم بدونم بدون طلاق همسرم ایشون میتونند از کشور خارج بشند و یا با فرد ی که سیتیزن سوئد است از کشور خارج و با او زندگی کند>؟
لطفا پاسخ بدید
امتیاز: 13 13
پاسخ:
درود دوست عزیز
اطلاعی از روال قانونی این کار ندارم
maedeh ||
چهارشنبه 16 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 13:32
bebakhshid man matalebe veb ro khondam ama be natije i naresidam ag momkene tozih bedein
امتیاز: 17 9
پاسخ:
درود دوست عزیز
تمامی اطلاعاتی که دارم را در وبلاگ گذاشته ام
suzan ||
چهارشنبه 16 بهمن‌ماه سال 1392 ساعت 23:54
با سلام همسرمم بدلیل فعالیت سیاسی ممنوع الخروجه ولی قاچاقی به سوئد رفته و هنوز قبولی نگرفته. چون اون نمیتونه برگرده ایران من میخوام برم سوئد.به نطر شما بخاطر مشکل همسرم به من قبولی میدن و دیپورت نمیشم؟ یا باید دنبال کیس خوب بگردم؟ ممنون
امتیاز: 47 21
پاسخ:
درود
اطلاعی ندارم
( تعداد کل: 154 )
   1       2       3       4    >>
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد

تمام حقوق این وبلاگ و مطالب آن متعلق به زیر آسمان سوئد می باشد